Paradise Regained

Kapitola sedmá - Odchod

19. dubna 2010 v 21:12 | Lomeril
avatarPR
Po dlouhé době nová kapitola Paradise Regained. Podaří se Sylvii prosadit svůj nápad odejít do divočiny s Ianem Gallagherem?

Kapitola šestá - Podivín

20. března 2010 v 22:46 | Lomeril
avatarPR

V minulé kapitole se Sylvia a Bengt seznámili se základnou a s draky. Je čas se dát do práce. Sylvia se stále nevzdala svého přání pozorovat draky ve volné přírodě, ale zřejmě nebude úplně jednoduché si toto přání splnit.

P.S.: Kdokoliv tuto povídku čtete, dejte mi to prosím nějak najevo. Ať vím, že má cenu psát dál.

Kapitola pátá - Projekt Pendragon

12. března 2010 v 12:33 | Lomeril

Ve čtvrté kapitola jsme se konečně přesunuli na Miltonii, která připomíná ráj. Nastává čas nechat zibony za sebou a setkat se s draky.

Kapitola čtvrtá - První setkání s Miltonií

7. března 2010 v 20:04 | Lomeril

Tak jsem viděla Avatar a zděsila jsem se. Ani ne tak z filmu samotného (jako pastva pro oči je to úžasné a to, že člověk skoro může citovat, co řekne postava dalšího, ačkoliv film ještě nikdy neviděl, mi protentokrát nevadilo, přestože jindy mě to vytáčí k nepříčetnost, např. Pearl Harbour), ale z podobnosti z Paradise Regained. Takže vydávám Prohlášení: Koncept planety Miltonie byl vytvořen předtím, než autorka viděla film Avatar a jakákoliv podobnost je čistě náhodná!
V minulé kapitole Sylvia a Bengt prošli zbytkem školení, v této (dost skokové) se konečně dostanou na Miltonii.

Kapitola třetí - Praktické problémy

3. března 2010 v 20:58 | Lomeril

Ve druhé kapitola jsme se dozvěděli, že projekt, pro který byla Sylvia vybrána, je vlastně pokus o vytvoření dračích jezdců, kteří by v případné válce zajistili převahu jejího státu. V této kapitole zjistíme něco víc o dracích a Miltonii.

Kapitola druhá - Školení

28. února 2010 v 12:29 | Lomeril

V první kapitole etoložka Sylvia Ruthfordová souhlasila s tím, že se zúčastní projektu na planetě Miltonie. Její příběh pokračuje samotným seznámením se s projektem a se svým spolupracovníkem. Co tedy vlastně bude Sylviiným úkolem?

Kapitola první - Sylvia Ruthfordová

24. února 2010 v 15:47 | Lomeril

První kapitola Paradise Regained. Představuje se hlavní hrdinka a dostává zvláštní nabídku.

Info o povídce

24. února 2010 v 13:20 | Lomeril
Já vím, já vím, já VÍM! Měla bych psát Onyxovou královnu, Velkou prázdnotu nebo aspoň něco pro Aldormu nebo Maywhent & Taylor. Jenomže inspiraci nepoučíš. Stala se zajímavá věc - inspiroval mě film, aniž bych ho viděla. Mluvím o hitu Avatar. Ještě jsem tento Cameronův počin neviděla, ale humbuk kolem něj mi vnuknul nápad. Výsledek je zde:


Název: Paradise Regained
Žánr: Sci-fi, dobrodružné, etologické
Přiblížení děje: Cizí planeta, kde nefunguje žádný z vynálezů, na které je člověk zvyklý. Nebezpečí, které jí hrozí, a nouzové řešení. A mladá vědkyně, uvržená doprostřed toho všeho. Dokáže to, co se zdá na první pohled nemožné? Jenže když se věda rozhodne přivést k životu mýtus, dá se ještě mluvit o nemožném? Jaké tajemství skrývá planeta s poetickým jménem Miltonie?
Přístupnost: zatím neomezená :-)
Postavy:
Sylvia Ruthfordová (29) - mladá anglická etoložka, která se dlouhodobě zabývá šelmami. Už pracovala na Aljašce, v afrických národních parcích, podívala se na Borneo i do Patagonie.
Bengt Lindberg (36) - švédský herpetolog. Občas trochu strojený, ale ve svém oboru kapacita a kapacity jsou přesně to, co projekt na Miltonii potřebuje.
Joss Etteridge (30) - letec. Vypadá jako chlapeček, ale zdání klame. Za nevinnýma modrýma očima se skrývá odvaha a chladnokrevnost.
Ian Gallagher (34) - podivínský pozorovatel zvěře. I přes minimální formální vzdělání hodně vidí a dokáže z toho odvodit důsledky, což je schopnost, která se na Miltonii neztratí.
 
 

Reklama