Ostatní novely

Kapitolové povídky

13. července 2008 v 11:07 | Lomeril
DOKONČENÉ, STARŠÍ
- povídky, se kterými jsem začínala svou kariéru. Omluvte horší kvalitu.

Alec Loffer, jeho sestra Julie a jejich přátelé Kevin Henderson a Christina Ransomová obhajují své právo přežít ve světě, kde vládne anarchie. Ve světě, kde nesmí nikomu věřit ani s nikým soucítit. Ve světě, kde každý musí bojovat a vítězit, protože prohra znamená smrt. A pak se jednou setkají s malou opuštěnou holčičkou, která jim přínáší naději na život v zemi, kde ještě vládne pořádek. Naději na konec doby strachu...
Fiktivní budoucnost, dobrodružné. Dokončeno, rok 2007

Pierre a Filip Larenovi jsou napůl Francouzi, napůl Indiáni. Ve chvíli, kdy jejich otec byl navždy umlčen, aby neprozradil, co věděl o novém kanadském guvernérovi, se oba bratři rozhodli, že začnou znovu. Potkají skupinu Angličanů, kteří chtějí založit osadu, ve které budou žít přísně podle biblických zásad, a rozhodnou se k nim připojit. Chtě nechtě se zaplétají do problémů, které si osadníci vezou s sebou ze Starého světa. Veselý pastor Owen, křehká Sofie Coxová, její tvrdohlavý otec Steven a okouzlující Tiffany Darknererová jsou lidé jako všichni ostatní. Ovšem nad rodinou Coxových se stále vznáší stín dívky, která zemřela ještě v Anglii...
Romantika, dobrodružné. Dokončeno, rok 2006, od r.2010 v rekonstrukci

Volně navazuje na Osadu čistých duší. Armel Moreau a jeho nevlastní sestra Elaine Merciérová jsou nuceni opustit rodnou Francii a odstěhovat se do Kanady. Když se tam setkají se starým známým z Francie, otvírají se jim dvířka k novému životu, ale zároveň se zaplétají do složitých vztahů osady Airelleville. Brzy se na ně začnou valit události tak rychle, že už nemají čas přemýšlet nad tím, jaký kdo ve skutečnosti je, mohou jen bojovat o život.
Romantika, dobrodružné. Dokončeno, rok 2008.

Lavinii je šestnáct a má pocit, že je to jen obyčejná holka, dokud se nesetká s Velvrikem, princem Měsíce ze Země naděje a touhy a zjistí, že je jedinou nadějí jeho světa. Začínají se odvíjet dvě příběhy, velice těsně spojené. Lavinie musí přijmout dědictví po své matce a zároveň Degrik, princ Slunce a vládce Země naděje a touhy, s hrůzou očekává souboj, který rozhodne o osudu všech.
Dokončeno, rok 2006.

Od Dědictví ohně uplynuly čtyři roky a Lavinie si moc přeje vrátit se zpátky. Ovšem když se jí její přání splní, zjistí, že je všechno úplně jinak, než si představovala. Musí se vyrovnat s překážkami na každém kroku a překonat ty vnější, i ty, které staví sama sobě.
Dokončeno, roky 2006-07

Catherine musí opustit odlehlý ostrov, na kterém byla vychována, aby se u dvora setkala se svými příbuznými. Ve společnosti Simona, hraběte z Pembroke, se vydává na cestu, která pro ní znamená naprostou změnu. Pavučiny intrik na ni už čekají a Catherine se do nich nesmí chytit, pokud má Anglie přežít. Pokud Catherine selže, čeká její zemi daleko horší osud než válka Růží, která je na spadnutí.
Fantasy, historické, romantika, dobrodružné. Dokončeno, rok 2008

NEDOKONČENÉ
- povídky, které jsem nedokázala dovést ke zdárnému konci

Hranice možností se posouvají kupředu. O tom se Sylvia Ruthfordová přesvědčila na vlastní kůži, když dostala možnost zkoumat neprozkoumané a pokusit se o doposud nemožné. Co ji potká na planetě, kde nefunguje žádný z vynálezů, na které je zvyklá? Jaká tajemství skrývá planeta s poetickým názvem Miltonie? A když se věda rozhodne oživit mýtus, kam se vlastně poděl pojem "nemožné."
Sci-fi, dobrodružné, možná náznak romantiky (ale jen náznak, slibuji). Rozepsáno, rok 2010


Arkan Danwald je na cestě stát se nejmocnějším mágem světa. Jenomže právě to "na cestě" je jeho hlavním problémem. Jeho moc přitahuje patolízaly i nepřátele jako staré maso mouchy. Nastává boj o moc, kde se Arkan musí učit za pochodu. Jenomže Arkan má jednu nespornou výhodu - on ví, co si lidé kolem něj myslí.
Fantasy, doufám, že psychologické. Rozepsáno, rok 2009.

Příběh mladého muže beze jména, tvrdého, nelítostného bojovníka, originálního filozofa a člověka lapeného mezi dvěma světy. A kupodivu všechny tyhle osoby jsou jeden a ten samý člověk. Když má člověk na výběr mezi dvěma extrémy, jak posoudit, který z nich představuje menší zlo? Nakolik je člověk obětí okolností a nakolik si svůj osud určuje sám? A hlavně, jak poznáte, která strana je ta dobrá?
Psychologicko-filozofické, dobrodružné, prvky sci-fi. Pozastaveno, rok 2010
 
 

Reklama