Osada čistých duší

Kapitola druhá: Ideály

14. května 2011 v 13:08 | Lomeril
A po dlouhé době staronová kapitola povídky Osada čistých duší. V téhle byly provedeny jen malé změny oproti původní verzi z r. 2006, takže to můžete vzít tak trochu jako vzorek, jak jsem psala v začátcích tohoto blogu.

Kapitola první: Coxovi

5. ledna 2011 v 18:31 | Lomeril
Ne, tohle nesouvisí s Lovci. Začátkem listopadu jsem tu zveřejnila prolog ke staronové (čti staré, rekonstruované) povídce Osada čistých duší. Vítejte u první kapitoly. Pierre a Filip jsou synové bělocha a indiánky, ale jejich srub vypálili pobudové a zabili jejich otce. Bratři se tedy rozhodli začít znovu mezi Oneidy, kmenem jejich matky. Je vůbec něco, co by jim v tom mohlo zabránit?
Prolog najdete zde. odkaz

Prolog

6. listopadu 2010 v 11:09 | Lomeril
Asi jsem se zbláznila, ale vytáhla jsem povídku, která patří do úplných začátků mé tvorby. Je to třetí kapitolovka, kterou jsem kdy napsala, objevila se tu souběžně s Dědictvím ohně. Jmenuje se Osada čistých duší. Odehrává se v polovině sedmnáctého století v Kanadě a sleduje příběh dvou bratrů, Pierra a Filipa Larenových, synů francouzského lovce a indiánské ženy. Zastihneme je ve chvíli, kdy se jejich poklidný život uprostřed lesů zhroutí a oni musí začít úplně znovu. Setkávají se s anglickou výpravou, která se vydala přes Atlantik s úmyslem založit osadu, která se bude řídit výhradně biblickými zásadami. Napůl proti své vůli se zaplétají do všeho, co si osadníci vezou s sebou ze Starého světa, do lásek, nenávistí a ideálů. Ač má Osada čistých duší pro všechny představovat nový začátek, nikdo do ní nepřichází s čistým štítem, ať už se jedná o vůdce výpravy Stevena Coxe, jeho neduživou dceru Sophii, veselého pastora Daniela Owena nebo půvabnou Tiffany Darknererovou. Má Osada vůbec naději na přežití?
Oproti původní verzi z roku 2006 jsem udělala dost zásadní úpravy. Pozměnila jsem nekteré skutečnosti, některé postavy dostanou více prostoru, některé naopak méně. Ale na druhou stranu najdete i rozhovory prakticky totožné s původní verzí. Tedy vítejte u nové a, doufám, lepší Osady čistých duší.

Prolog

 
 

Reklama