Neříkej mi pravdu

21. Trojný bod zlomu

29. listopadu 2011 v 20:18 | Lomeril
Omlouvám se za zpoždění a vkládám poslední kapitolu první části Neříkej mi pravdu. Je to jen takové malé uzavření, příběh tří postav a co s nimi události u Orákula udělaly. Teď jsem ve stavu, ve kterém mi moc nejde psát, protože jsem během dvou týdnů prožila přechod z deprese do stavu, kdy bych nejradši objímala stromy a cizí lidi na ulici, protože prostě svojí radost nějak musím ventilovat. Bohužel, múze tahle nálada nepřeje, ale uvidíme, třeba to nějak skloubím.

pondělí, 14. července, Londýn

20. Civilní ztráty

12. listopadu 2011 v 22:45 | Lomeril
Je opravdu všechno tak zlé, jak se zdá? Co se doopravdy stalo s Dianou? A co Cal a Lynn, vydrží křekhý plamen, zažehnutý ztrátou a bitvou? Uzdraví se zraněné Orákulum nebo se Rochesterovi jeho záměr zdařil? Jak se zdá, ještě není všechno hotovo a jsou ceny, které teprve čekají na zaplacení - ale od koho budou požadovány? A bude mít dotyčný sílu je zaplatit?


neděle, 13. července, nemocnice v Cheltenhamu

19. Na kameni kámen

11. listopadu 2011 v 10:08 | Lomeril

A jak to všechno (ještě zatím ne)dopadlo? Jak se Diana vypořádá s Prokletými? Dokáží si lovci se situací poradit? A co Leslie? Kdo zemře a kdo přežije? A coechno ještě ztratí?
Budem o něco se rvát, až tu nezůstane stát na kameni kámen, a jestli neni žádnej Bůh, no tak nás vezme země vzduch a potom ámen. A to všechno proto jen, že pár pánů chce mít den bohatší k ránu. Přes všechna slova, co z nich jdou, hrabou pro kuličku svou, jen pro tu svou. Možná jen se mi to zdá a po těžký noci přijde, přijde hezký ráno...


sobota, 12. července, Orákulum

18. Oheň a led

7. listopadu 2011 v 15:54 | Lomeril
Název kapitoly je sice klišé, ale nejlépe vystihuje, co se děje. Jak málo stačí, aby se všechno zhroutilo. Dokáže hrstka lovců odolat zuřivému útoku? A co je vlastně jeho důvodem?


sobota, 12. července, Orákulum

17. Poločas rozpadu

4. listopadu 2011 v 23:29 | Lomeril
Další kapitola. Budeme tu mít tři momenty - jeden bude patřit Dianě a Lesliemu, jeden Rochesterovi a pak nás čeká další rozvoj vztahu Carica (Carey+Erica). No a taky... ale však uvidíte. Poslední kapitola z první části, u které nebrečím jako malá. ALe to je jen mým přecitilivělým vztahem k fiktivním postavám.
P.S. Právě jsem zjistila, že první část má ve Wordu 75 stran. Kam tohle povede, to by mě zajímalo.


sobota, 12.července, Orákulum

15. Pan Montek a slečna Kapuletová

1. října 2011 v 19:29 | Lomeril
Vracíme se k Neříkej mi pravdu. Rozhodla jsem, že ho dovedu až k místu, kde mělo původně končit, než sem přivedu Zlatou bránu. Taky bych měla dočesat a vydat poslední dvě kapitoly Vae Victis... Začínám si nějak zvykat psát otevřené konce, to bude objevením seriálů. Stále oplakávám desátého Doktora. A taky se nejsem schopná držet tématu.

No nic, takže po útoku se dění u Orákula vrátilo do starých kolejí a sledujeme, jak se Diana srovnává s následky všeho, co se stalo, konkrétně s odhalením Leslieho tajemství.čtvrtek, 10. července, Orákulum


14. Výjezd

25. září 2011 v 18:49 | Lomeril
Přestože na avataru je Calvin, čtrnáctá kapitola se celá koncentruje kolem dvou lidí - Careyho a Ericy. Společně se vydají najít dceru Carla Rochestera a zjistit o jejich prvním nepříteli všechno, co půjde. Ale co když zjistí i něco sami o sobě?středa, 9. července, Worthing


13. Napětí a odpor

12. září 2011 v 19:30 | Lomeril
Nová kapitola Neříkej mi pravdu s fyzikálním názvem, v pořadí třináctá. Momentálně se Lovcům příliš nevěnuji, protože na mě spadla z nebe jiná povídka. Vážně, prostě jsem koukla na jeden obrázek a najednou přede mnou stála nová hrdinka a čekala, až začnu psát. Mám z toho hroznou radost, protože takový spisovatelský amok se mi už dlouho nestal, ale práce na NMP to poněkud odsouvá do pozadí (já jestli to dopíšu, tak to bude zázrak, ale nehodlám se hned tak vzdát).

Nicméně ke kapitole. Stále se řeší následku útoku Prokletých, tentokrát z pohledu Calvina, Stephanie a poprvé nakoukneme i k osobnosti Orly Greyové, kožoměnkyně, jejíž smečku Stephanie žádala o spolupráci. Přeji příjemné počtení.


12. Beránek v rouše vlčím

27. srpna 2011 v 20:44 | Lomeril
U této povídky jsem se opravdu bavila s názvy kapitol a kapitoly 11 a 12 jsou mé nejmilejší. Tak trochu uzavřeme události poslední části a popojedeme dál. Víte, co nás čeká? Odhalení. Diana dostane do ruky poslední indicii, kterou čtenáři Lovců temnot už dávno měli. Přišli jste na to? Byl to jen malý detail, ale třeba to někoho trklo.

středa, 9. července, Orákulum


11. Hannibal ante portas

15. srpna 2011 v 20:50 | Lomeril
Hannibal ante portas, Hannibal před branami, zvolal kdysi římský voják, když uviděl nepřítele, přicházejícího neočekávaně. Jak se to vztahuje k Neříkej mi pravdu a kdo je Hannibal? Uvidíte. Kapitola je celá Calvinova. Je výsledkem jedné šílené noci, kdy jsem v hospodě nechtěla pít a tak jsem si dala tři zelené čaje za sebou. Domů jsem přišla o půlnoci a do čtyř do rána jsem psala jako kdyby mě někdo honil. Možná proto je jedenáctá kapitola, která navazuje přesně v místě, kde skončila desátá, vyprávěním jedné takové noci.


úterý, 8.července, Orákulum


10. Leslie

10. srpna 2011 v 10:47 | Lomeril
Desátá kapitola, která se odehrává víceméně paralelně s devátou, ale sleduje Dianu Harrisonovou a, kupodivu, Leslieho Cartera. Dozvíme se něco víc o Lesliem a v příští kapitole už se začne něco dít, slibuju...úterý, 8. července, Orákulum

9. Konflikty

5. srpna 2011 v 22:40 | Lomeril
Devátá kapitola. Calvin a Carey nemají nejlepší den. Nejen že musí najít společnou řeč s Ericou, což není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá, ale navíc se jim pod nohy připlete ještě jedna dvojice. Prostě když máte den blbec, máte den blbec.

P.S. Neříkej mi pravdu aspiruje na mou nejdelší povídku vůbec. Právě jsem úspěšně překrošila hranici 30 kapitol. Krev na sněhu měla 39 + prolog a epilog, aldormské Zlato a stříbro mělo 43 + epilog, s tím, že u Zlata a stříbra byla průměrná délka kapitoly cca 2 stránky. A protože se obávám, že NMP během devíti kapitol opravdu nezakončím (i když už se pomaličku chýlím), máte se ještě na co těšit.úterý, 8. července, Orákulum


8. Čas pracovat

2. srpna 2011 v 20:46 | Lomeril
Diana se účastní první lekce u Orákula, přičemž Calvin a Carey budou jejími učiteli. A také se znovu setkáme se Stephanií Mylesovu a dvěma novými postavami. Jen bych ráda podotkla, že Orla Greyová, která se touto kapitolou mihne, je jedna z mých vůbec nejstarších postav. V jisté archaické verzi (ryté klínovým písmem na tabulky) to byla čarodějka a hlavní protivník Cherry Travenové.
pondělí, 7. července, Orákulum


7. Skrytá hrozba

23. července 2011 v 21:49 | Lomeril
Sedmá kapitola Neříkej mi pravdu právě přichází k vám. Opět se vrátí Cal a Carey, ale tentokrát se dozví něco, co by mohlo být určitý význam. Také se tu poprvé objeví nová postava, kterou budeme sledovat. I když, nová postava. Je vlastně hodně stará, objevovala se tu už před rokem. Vzpomínáte na Stephanii, kožoměnkyni Cassidy Travenové?


neděle, 6. července, Orákulum

6. Potkali se u Orákula

19. července 2011 v 21:01 | Lomeril
V šesté kapitole se vracíme (opět) k Dianě Harrisonové. Diana přijíždí na kurs u Orákula a seznamuje se s novými lidmi - lovci i dalšími účastníky. Zaujala vás nějaká nová postava?

Jak se vám povídka zatím líbí? Nějací oblíbenci?


sobota, 5. července, Orákulum

 
 

Reklama