Děti Birlenu

Děti Birlenu

13. července 2008 v 13:11 | Lomeril
Děti Birlenu jsou můj nejrozsáhlejší projekt.
Birlen je země, o níž se víc dozvíte na deti-birlenu.blog.cz Hlavně se tam odehrává spousta mých povídek, z nichž všechny zatím publikované najdete právě zde.
Jsou to tyto:
Válka skončila, ale zástupcům birlenské provincie Rocolsko se to nelíbí, protože tím přicházejí o skvělou příležitost získat nezávislost. Proto se rozhodnou pro velice nebezpečný a odvážný krok.
Ymelion a Haimal jsou lovci lidí a jednoho dne přijdou na stopu něčemu velice nebezpečnému a velice podivnému. Začíná závod mezi nimi a nejlepším soupeřem, kterému se kdy postavili, závod, který prověří jejich vynalézavost a nervy tím nejtvrdším způsobem.
Dokončeno, rok 2007.
Rytířská romance, inspirovaná knihou Ohněm a mečem od Henryka Sienkiewicze. Rytíř Yaln se jednoho dne setká s dívkou, která je předurčena pro prince. Od první chvíle je jasné, že začal příběh, o kterém se bude zpívat ještě o mnoho desítek let později. Dva milenci, rozděleni válkou, aniž by věděli, jestli se ještě setkají, a nedobytná pevnost, obležená vzbouřenci, jejíž obránci mají nepatrnou naději na přežití.
Dokončeno, rok 2006.
Arapeh, syn birlenského vyslance, a jeho věrný vlk Šedák přišli ke kočovníkům na králův rozkaz. Arapeh má tvrdou hlavu a neobyčejnou schopnost zamotat už tak dost zamotané události. Změní tím život nejen sobě, ale i kočovnickému náčelníkovi Morčkovi a jeho dceři Dalje. A jak řekl Morček, někdy si s námi náhoda a staré povídačky zahrají pěknou hru.
Dokončeno, rok 2007.
Kdysi dávno, ještě než se kmeny sjednotily pod vládou jediného krále, býval pravou rukou každého knížete jeho bard. Jeden z nich, bard Lyden, vypráví svůj příběh. Seznámíme se s bardy a pěvci, uvidíme jeho očima pouštní oázu, ve které se stal bardem, i bitevní pole a budeme svědky toho, jak spalující může být vášeň.
Dokončeno, rok 2007.
Avun, přestože se narodil do šlechtické rodiny, je loupežníkem. Avun dokáže milovat i nenávidět. Je zásadně nespokojený s vůdcem jejich bandy, rád by se jednou pomstil muži, který může za jeho nezáviděníhodnou situaci, a zároveň by chtěl tak nějak normálně žít. Jenomže po jednom přepadení jistého kočáru se věci dávají do pohybu a nikdo už je nedokáže zastavit.
Nedokončeno, rok 2008
Příběh Jafriho Nisijského, mladého Jestřába, který se zdál zrozen pro velké úkoly. Sledujeme jeho cestu od dětství, přes první bitvy, až k poslednímu osudovému zvratu v jeho životě. Jsme svědky Jafriho první lásky, jeho zklamání i selhání. A všechno nám vypráví sám Jafri.
Nedokončeno, rok 2009
Velice volně navazující na Operaci Rocolia. Uplynulo několik let a Ymelion se konečně usadil. Haimal zůstala velice osamělá, i když má nového spolupracovníka, jemného a nezkušeného Welmonta. A právě kvůli své osamělosti udělá chybu, za kterou musí zaplatit. Z lovce se stává lovná zvěř.
Pozastaveno, rok 2008.
 
 

Reklama
Reklama