Around Lomeril

Zlato a stříbro

7. září 2011 v 13:11 | Lomeril
Tak jsem si hrála a stvořila jsem video, mapující krátkou lásku Anguse Clemense a Karol Volanové. Původně jsem chtěla udělat video delší a rozšířenější, zahrnout i vedlejší postavy typu Rebeky, Ardola nebo manželů Rawneových, ale nakonec jsem se rozhodla, že prosté trio Angus - Karol - Loqar Niman postačí.
Povídku najdete na stránkách Aldormy.
Zde je výsledek:

Řekli slavní, tentokráte netradičně

22. července 2011 v 14:01 | Lomeril
Lomeril si trochu hrála a napadlo ji spojit klasickou českou moudrost a její tři oblíbená díla. A výsledek? Pod perexem.

Deník morfologa

8. července 2011 v 17:16 | Lomeril
Letošní letní zkouškové jsem završila obávanou zkouškou z Morfologie živočichů. Tento předmět zahrnuje základní srovnávací anatomii - tahle kost je u žraloka tady, ale u hada už tady a dělá něco úplně jiného; ontogenezi - tenhle orgán se vyvinul z tohohle shluku buněk - a podobně.
Začala jsem koncem června, vyzbrojena učebnicí pánů Gaislera a Zimy a druhou pana Kenetha Kardonga (kterou jsem otevřela slovy jednou), plus skripty pana Ročka. Vrhla jsem se do toho a týden a půl jsem zůstala zahrabaná v žaberních obloucích a tepnách, všech možných i nemožných pleurách a podiích. Psala jsem si reportáž o svých duševních pochodech (nebo spíš o nesouvislém duševním poskakování). Nebojíte se nahlédnout do pološílené mysli studenta biologie? Jste vítáni.

Vstávej, múzičko, holala

29. května 2011 v 23:58 | Lomeril
Kombinace Within Temptation, Poets of the Fall, klasického westernu, Písně ledu a ohně a lehce brakovitého fantasy seriálu nezklame. Pro mou múzu to zafungovalo jako elixír života.
Neříkej mi pravdu mi dává zabrat. Už jsem začala povídku přepisovat po šesti hotových stránkách. I po dvaceti. Po padesáti jsem se do toho pustila poprvé. Velká část z dotyčných padesáti šla prostě pryč a musím říct, že zrychlení tempa mi prospělo. Teď jsem konečně dokončila (do šuplíku) první část, která dějově pokrývá celý plán původní povídky. Poplakala jsem si nad vlastními postavami (no tak, přece jste ode mě nečekali bezpodmíněčný happyend), čímž jsem se znovu diagnostikovala jako magora první třídy. Chudákům jim zničím život a ještě nad tím brečím jako želva.
Problémem ovšem je, že teď se chystám vkročit do části děje s velkou cedulí Hic sunt vampires, protože to je tak všechno, co o něm vím. Jasně, tuším, kdo tam má na konci dostat nakládačku, ale jak k tomu dospějí, to je i pro mě hádankou.
A to bych se prosím měla učit jak mourovatá.

Vyřeš hádanku

17. května 2011 v 20:16 | Lomeril
Jedna ne úplně souvislá básnička. Co mě tak napadla. Pokus o volný verš a hlubokou myšlenku.

Milování bez jediného doteku odnáší strach
Otevřený svět ve tvé dlani mě děsí a láká
Drsná slova nutí v agonii svékat i kůži
Rozbíjím se, když sypu sůl do svých ran
Ámen končí má modlitba ke tvým očím

Jakou barvu vlastně mají?

Akce Balónek

23. dubna 2011 v 15:10 | Lomeril
Jde vlastně spíš o prosbu.
Opět, po roce, máme štěňátka flat coated retrívra. Měli jsme jich 11, zbývá 1 kluk. Měl jít domů právě dneska, ale páníčci na poslední chvíli vycouvali.
Jmenuje se Columban Tercius, říkáme mu Colin a moje osobní přezdívka pro něj je Balónek. Nebojte se, není tlustý, je to naopak krásný fletí kluk, šikovný a přátelský. A hledá nový domov.

Kdybyste o něj měli zájem nebo znali někoho, kdo shání hezkého, milého společníka, více informací najdete na stránkách chstercius.cz nebo mi můžete napsat na mail lomeril11@seznam.cz

Babo, raď

2. března 2011 v 11:18 | Lomeril
Měla tu být nová kapitola, ale když jsem projela AK, zjsitila jsem, že na to nemám náladu.
Právě jsem zjistila, že jsem nebyla "znovupřijata" do Autorského klubu, takže mám takovou divnou náladu. Uvažuju, co na blogu zlepšit. Mátě nějaké návrhy? Něco, co se vám nelíbí, chtěli byste něčeho víc? Přijímám návrhy a nápady. Protože si nejsem jistá, co je tu špatně.
Poraďte, prosím.

Requiescat in pace

28. února 2011 v 18:57 | Lomeril
Můj osobní hřbitov všech mých oblíbených fiktivních postav, které nám budou velmi, velmi chybět. Pokud máte někdo kandidáty, kteří by si zasloužili místo na mém malém hřbitůvku, neváhejte se podělit. Seřazeni jsou čistě náhodně, jak mě napadali. U každého je uvedeno, kde žil.

O dělání dětí

14. února 2011 v 12:08 | Lomeril
Tak, kdo čekal perverznosti? :-D
Ne, tenhle článek je o činnosti, kterou se v poslední době zabývám, a tedy tvoření postav.

Hynku! Viléme! Jarmilo!
Diano! Erico! Calvine!
Vím, ještě je neznáte. Ale s trochou štěstí poznáte.

Vánoční talk-show

24. prosince 2010 v 11:18 | Lomeril
Ráda bych vám napsala vánoční povídku, ale inspirace je nejspíš v pr... v háji. Vypadá to, že umřela s těmi, kdo umřeli na konci Lovců temnot. Počkáme si, ona se časem zase vrátí.
A mezitím tu můžu udělat takovou trochu talk-show.
Představte si, že v televizním studiu sedím já, Lomeril, a kolem mě moje postavy. Můžete se nás ptát na cokoliv vás napadne (samozřejmě neprozradím rozuzlení Lovců temnot). Pokusíme se odpovídat podle pravdy.
A kdo jsme to my?

Já, Lomeril První.

Z Osady čistých duší: Pierre Laren, Filip Laren, Sophie Coxová
Z Aldormy: Karol Volanová, Angus Clemens, Valerie Rebane, Garett Rea, Ylva Rebane

Z Krve na sněhu: Tara z Rícasealu, Corann z Baile, Raitefían, Aodhan z Baile
Z Lovců: Nancy Rabnottová, Rafael Costa, Ryan Felton, Dominic Bells, Cassidy Travenová, Andrej Někrasov, Oleg Golubjev

Ptejte se, jak chcete, pokusíme se odpovědět.
Kamera, klapka a... Akce!

A dál...?

19. prosince 2010 v 23:06 | Lomeril
Vážně, vážně, vážně nevím co dál. Cítili se takhle Daniel Radcliffe, Rupert Grint a Emma Watsonová, když padla poslední klapka? Cítil se takhle Dostojevskij, když napsal poslední tečku Zločinu a trestu? Něco skončilo a otvírá se celý velký svět, plný otazníků.

Ano, tuhle sentimentální náladu mám proto, že se mi konečně povedlo napsat poslední tečku za Lovci temnot. Úplně posledním znakem jsou uvozovky. Po 173 stránkách (a upozorňuji, že déle jsem u jednoho příběhu nikdy nevydržela) najednou nemám co psát. Nancy, Rafael a Ryan mě drží už moc dlouho.

No dobře, není to tak úplně pravda. Nápadů mám v záloze několik.
Prvním z nich, který má největší šanci na dokončení, se odehrává ve světě Lovců. Hlavní hrdinkou je středoškolačka Kim, která se zaplete se světem upírů.
Druhý, momentálně pozastavený, pojednává o týmu kožoměnců a upírů, kteří se snaží zachránit unesené Orákulum. Bohužel tahle povídka padá s nedokončenými postavami.
Třetí motiv ze světa Lovců by měl být příběh, jak vůbec vznikl celý jejich společenský systém. Příběh ze středověké Anglie z doby, kdy se upíři ještě pořád skrývali.
Čtvrtý nápad souvisí s životem Diany Harrisonové, které Prokletí zabili otce.

Poslední nápad nemá s Lovci nic společného. Povídka o učiteli, který zjistí, že jedna z jeho žákyň je čarodějka. ALe povede se mi ji dokončit? Kdo ví...

Nic, už mlčím, tohle je nesouvislé. Prostě je mi smutno, že se musím rozloučit s Rafaelem a Nancy, toť vše. Mně se NECHCE!

Zvěřinec

15. října 2009 v 18:13 | Lomeril
Tak mě chytila nostalgie a adoptovala jsem si hned tři zvířátka z Bunnyhero Labs.

První je bílý vlk Duch. Podobnost se zlovlkem Jona Sněha z Písně ledu a ohně je čistě úmyslná.

my pet!


Číslo dvě je fretka Guinevre. Neptejte se mě, proč zrovna tohle jméno, já to nevím. ALe není krásná?
my pet!

A poslední je opičák Mauglí :-)

my pet!

Top Ten "Mistrů Spisovatelů"

7. ledna 2009 v 22:14 | Lomeril
Tak a první Top Ten jsem si zadala sama. Zadání zní "Deset spisovatelů, ktěří si podle tebe zaslouží označení Mistr Spisovatel"
 
 

Reklama
Reklama