Krev na sněhu u beta-čtenářů

25. července 2018 v 10:30 | Lomeril |  Around Lomeril
Tak Krev na sněhu je dopsaná a pro tuto chvíli je u beta-čtenářů. Já si zatím koušu nehty a snažím se psát Aldormu. Vzhledem k tomu, že na Zlato a stříbro je už podepsaná smlouva a bude se vydávat ve formě e-booku, měla bych pohnout s revizemi. Je asi příznačné, že Zlato a stříbro a Krev na sněhu, což byly dva přelomové příběhy pro mojí tvorbu, předělávám v podobnou dobu. Uvidíme, co z toho vznikne.

A ukázka z Krve na sněhu:

"To šlo rychle. Vyložila jsi mu, jak přesně mě zabít?" ušklíbl se Corann.
"Co bylo řečeno v síni zůstane mezi Tarou, králem a těmi, kterým to král svěří," opáčil Roban.
"Nekasej se, Robane, máma zrovna nedávno prohlásila, že pořád nejsi moc starý na to, aby tě přehnula přes koleno, princ neprinc," odsekl Corann. Takže Roban je další bratr, uložila jsem si informaci s poznámkou, že to vysvětluje jeho oddanost Aodhanovi.
"Pojď, Taro," vložila se do rozhovoru Brenna. "Byl to dlouhý den pro všechny."
Corann a Roban si jeden druhého ještě měřili a až Fianovo významné odkašlání je přimělo vnímat okolí. Roban zamumlal cosi na pozdrav a vrátil se do síně, zatímco my ostatní se vydali po hlavní ulici k Brenninu domu. Ve městě vládla tma a já netušila, jak se mi povede vyhnout se všem koňským koblihám.
No, všem jsem se nevyhnula, což bylo ještě zpestřené tím, že jsem pořád chodila na boso. Ocenila jsem, když Brenna vklouzla do domu napřed pro umyvadlo s vodou. Fian využil příležitosti, aby se k ní připojil, a já osaměla s Corannem.
"Tak co, Taro, bojíš se, že tě dnes v noci přijdu zavraždit?" ušklíbl se.
"Víš co?" povzdechla jsem si. Na tohle už jsem byla moc unavená a opět jsem zapomněla, že mluvím se svobodným pánem a ne s otrokem z jiné domácnosti. "Jestli mě plánuješ zabít, proč jsi to neudělal na té louce, když jsme se potkali poprvé? Oběma bys nám tím ulehčil život."
Zasmál se a pro jednou to znělo upřímně. "Možná jsem měl. Ještě nad tím popřemýšlím. Dobrou noc," popřál a zmizel ve tmě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama