Září 2017

Výkřik do tmy

19. září 2017 v 23:06 | Lomeril |  Around Lomeril
Nu, řekněme že od posledního pokusu o znovuoživění téhle stránky, která se se mnou s přestávkami táhne už neuvěřitelných 12 let, se toho hodně stalo.
Obživla Aldorma (aldorma.hys.cz) a já se vrátila do světa, který pro mě představuje útočiště a zároveň nepřebernou studnici motivace. Kromě toho vzhledem k tomu, že tenhle svět sdílím s dalšími třemi autorkami, představuje i výborné cvičení ve psaní, protože si nemůžu dělat věci jak mě zrovna napadne, ale musím se přizpůsobovat daným reáliím. Doporučuji si nějakou takovou spolupráci zkusit, člověk se toho hrozně moc naučí.

Proč ale tohle píšu?

Aldorma jako obvykle posloužila jako motivační kopanec do zadnice a stalo se něco, co jsem nečekala (což se stává celkem běžně, jakmile se do něčeho Aldorma zamotá).

Vrátila jsem se ke Krvi na sněhu.

Ti, kdo se tu pohybovali kolem let 2009 / 2010 ví, že se jednalo o příběh, kde hlavní hrdinka založená na mojí maličkosti dostala za úkol pomoct jinému světu od příšer, které ho sužují. Krev na sněhu dodnes považuji za jednu ze svých nejlepších povídek a proto jsem se rozhodla dát jí druhou šanci. Přepisuju ji volně podle původního příběhu - hlavní postavy a hlavní dějové zvraty zůstávají, podání se trochu mění.
Jestli to někdy dopíšu a bude to stát za to - kdo ví? Třeba se jednou objeví někde k prodeji.
A malá ochutnávka na závěr:


Opatrně jsem ho obešla a vydala se po cestičce zpátky. Slunce už dávno vyšlo, ale všude pořád dýchala svěží atmosféra rána. Na louce ještě zůstávala rosa, která mě studila do bosých chodidel a třpytila se na slunci. Zpívali ptáci a z lesa vykoukl srnec, ale když nás viděl, raději rychle zmizel. Celá scéna vypadala až nechutně idylicky.

"To je tu vždycky takhle krásně?" zeptala jsem se.

"Máš štěstí, koncem září tu takhle teplo nebývá," odvětil Corann.

Významně jsem se podívala na svoje bosé nohy, které už mě pořádně zábly. "Zas takové teplo tu není."

"Nikdo tě nenutil skákat bosá do studánky," připomněl mi a já na něj vyplázla jazyk.

Kde jsi nechala mozek? vynadala jsem si vzápětí. Tenhle člověk by byl ve tvém světě podezřelý z terorismu a ty tu na něj vyplazuješ jazyk? Jsi normální?