Firefox nemůže nalézt server aldorma.snow-fox.cz

17. července 2014 v 23:58 | Lomeril |  Around Lomeril
Stránky Aldormy nefungují a vzhledem k tomu, jak tam bylo v posledních letech mrtvo, se bojím, že je to nastálo.
Vy asi nikdo Aldormu neznáte.
Je to sdílená země několika amatérských autorek, která pro ně ale znamenala opravdu hodně. Téměř všechny jsme se tam "podívaly" - napsaly jsme povídku, ve které jsme vystupovaly jako hlavní postava. Po smrti v našem světě jsme se probudily v Aldormě.
Začalo to tím, že Jackie Decker zadala Eillen povídku na přání, pro kterou Eillen vytvořila Aldormu a příběh, který se stal jejím základním kamenem - Drak v mém srdci. Pak následovalo pokračování, Dračí právo. V tu chvíli vstoupila sama Jackie s třetím pokračováním, Umění odpouštět, a nedlouho poté na žádost Eillen i já s povídkou Cesta zpátky.
Tyhle čtyři povídky sledovaly vpodstatě stejné postavy, ale Aldorma se brzy rozrostla. Přidaly se Mardom, Bilkis, Coleen a Sarah. Velice brzy jsme měly alespoň v náčrtech pokryto nějakých tři sta let historie a dobrých osm generací. Nevím, kolik vzniklo krátkých povídek, ale bylo rozpracováno určitě kolem dvaceti novel.
Od barbarských Karaminských vrchovin přes divoké Borové údolí, zříceninu Petrova kamene, bohatý Dramon, Telmir nazývaný Perla mezi městy, královský zámek Wildaran, vesnici Talron, kde se po desítky let skrývali uprchlíci před režimem, vesnici Hůrka, která se omylem stala centrem mnoha státotvorných událostí, až po sousední království, uhlazený Tristenol, tam všude jsme se podívaly.
Protože se bojím, že Aldorma se nikdy nevzpamatuje, tímhle se chci tak trochu rozloučit se zemí, která mi pomohla ustát hodně nepříjemné události ve skutečném světě.
A hlavně s jejími obyvateli - s Trivetem a Margaritou, královou sestrou a jejím manželem, kteří... ale to by bylo nadlouho. S Caointiorn, dívkou, pro kterou bylo její jméno tak důležité, že jsem ho i v komentářích vždycky psala v plné podobě. S Angusem Clemensem, prokletým princem, a Karol Volanovou, která byla dost hloupá na to, aby se do něj zamilovala. S jejich dcerou Karmen, která zdědila otcovo prokletí a matčin talent zamilovat se do nesprávného muže. S Rebekou Treanovou, princeznou, která pro lásku opustila všechno, co měla. S Ardolem Branganem, kterého vír dějin zanesl tak daleko od domova. S Valerií Rebane, která našla svoje jméno. S Garettem Reou, Garettem s dračími křídly. S Ylvou Rebane, která odešla z domova, jen aby mohla studovat.
A nakonec a především chci poděkovat ostatním autorkám - Eillen McFir, Jackie Decker, Mardom, Bilkis, Coleen a Sarah.
G.R.R.Martin řekl: "Ať si nechají svoje nebe. Až umřu, radši bych šel do Středozemě."
Nebo do Aldormy. Třeba se jednou setkáme u Dračí fontány v Telmiru, až budou kvést třešně.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eillen Eillen | 1. října 2014 v 13:05 | Reagovat

Přiznám se, že jsem Aldormu sama dlouho nenavštívila a tak jsem se o tom dozvěděla až díky Mardom.

Teď momentálně ale nějak nemám sílu to řešit. Neříkám, že pro mě Aldorma skončila - to určitě ne. Ale protože denně jezdím z Plzně do Prahy za prací, tak prostě není skoro žádný čas. I když ve chvílích klidu přemýšlím, jak upravit Draka (Už zase, já vím).

Takže nedávej Trivetovi poslední sbohem. On se vrátí! Já jen teď musím vymyslet kdy a jakým způsobem.

Nejlepší by bylo si asi pořídit vlastní doménu. Ale nevím kolik stojí, kde se to zařizuje. Prostě nevím vůbec nic :-)

2 Lomeril Lomeril | 6. října 2014 v 11:14 | Reagovat

[1]: Buďme upřímní, Aldorma stagnovala už dlouho předtím. Nikdo už na to nemá čas - ty dojíždíš do práce, Mardom má prcka, já zápasím s vlastní tvorbou. Jediný, kdo tam něco psal, byla Jackie. Ale udělala bych aspoň něco jako archiv. Teď nám bude končit sezóna co se týče práce se psy, tak bych se na to mohla vrhnout :-) Ale uvidíme, času na to moc není.

3 Eillen Eillen | 8. října 2014 v 9:08 | Reagovat

[2]: Jo, stagnovalo. Ale navždy o Aldormu přijít? To mi přijde zbytečné. Navíc bych ráda ještě jednou a pořádně přepsala původního Draka...
Je pravda, že nikdo z nás nemá čas, ale jednou za čas bych se ráda měla kam vrátit a přečíst si v klidu veškeré příběhy :-)

4 Lomeril Lomeril | 8. října 2014 v 21:56 | Reagovat

[3]: Proto jsem psala o tom archivu. Určitě bych nechtěla přijít o možnost vrátit se ke svým oblíbeným příběhům (třeba Colleenin Real World mám pořád schovaný v počítači, abych ho mohla otevřít, takže počítejte s tím, že jestli se neudělají nové stránky, tak mi všechno budete posílat :-) )

5 Jackie Decker Jackie Decker | 20. srpna 2016 v 8:32 | Reagovat

můžu udělat pro aldormu nové stránky, pro mě je ten svět stále živý a kdybyste alespoNˇtím už napsaným mi pohli znovu doplnit jejich obsah...

6 Jackie Decker Jackie Decker | Web | 7. září 2016 v 21:08 | Reagovat

Nová aldorma se pomalu křísí, prosím jestli máš ještě zájem přijít k dračí fontáně, prosím tě, žádnám tě a volám...

http://aldorma.hys.cz/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama