Červenec 2014

Firefox nemůže nalézt server aldorma.snow-fox.cz

17. července 2014 v 23:58 | Lomeril |  Around Lomeril
Stránky Aldormy nefungují a vzhledem k tomu, jak tam bylo v posledních letech mrtvo, se bojím, že je to nastálo.
Vy asi nikdo Aldormu neznáte.
Je to sdílená země několika amatérských autorek, která pro ně ale znamenala opravdu hodně. Téměř všechny jsme se tam "podívaly" - napsaly jsme povídku, ve které jsme vystupovaly jako hlavní postava. Po smrti v našem světě jsme se probudily v Aldormě.
Začalo to tím, že Jackie Decker zadala Eillen povídku na přání, pro kterou Eillen vytvořila Aldormu a příběh, který se stal jejím základním kamenem - Drak v mém srdci. Pak následovalo pokračování, Dračí právo. V tu chvíli vstoupila sama Jackie s třetím pokračováním, Umění odpouštět, a nedlouho poté na žádost Eillen i já s povídkou Cesta zpátky.
Tyhle čtyři povídky sledovaly vpodstatě stejné postavy, ale Aldorma se brzy rozrostla. Přidaly se Mardom, Bilkis, Coleen a Sarah. Velice brzy jsme měly alespoň v náčrtech pokryto nějakých tři sta let historie a dobrých osm generací. Nevím, kolik vzniklo krátkých povídek, ale bylo rozpracováno určitě kolem dvaceti novel.
Od barbarských Karaminských vrchovin přes divoké Borové údolí, zříceninu Petrova kamene, bohatý Dramon, Telmir nazývaný Perla mezi městy, královský zámek Wildaran, vesnici Talron, kde se po desítky let skrývali uprchlíci před režimem, vesnici Hůrka, která se omylem stala centrem mnoha státotvorných událostí, až po sousední království, uhlazený Tristenol, tam všude jsme se podívaly.
Protože se bojím, že Aldorma se nikdy nevzpamatuje, tímhle se chci tak trochu rozloučit se zemí, která mi pomohla ustát hodně nepříjemné události ve skutečném světě.
A hlavně s jejími obyvateli - s Trivetem a Margaritou, královou sestrou a jejím manželem, kteří... ale to by bylo nadlouho. S Caointiorn, dívkou, pro kterou bylo její jméno tak důležité, že jsem ho i v komentářích vždycky psala v plné podobě. S Angusem Clemensem, prokletým princem, a Karol Volanovou, která byla dost hloupá na to, aby se do něj zamilovala. S jejich dcerou Karmen, která zdědila otcovo prokletí a matčin talent zamilovat se do nesprávného muže. S Rebekou Treanovou, princeznou, která pro lásku opustila všechno, co měla. S Ardolem Branganem, kterého vír dějin zanesl tak daleko od domova. S Valerií Rebane, která našla svoje jméno. S Garettem Reou, Garettem s dračími křídly. S Ylvou Rebane, která odešla z domova, jen aby mohla studovat.
A nakonec a především chci poděkovat ostatním autorkám - Eillen McFir, Jackie Decker, Mardom, Bilkis, Coleen a Sarah.
G.R.R.Martin řekl: "Ať si nechají svoje nebe. Až umřu, radši bych šel do Středozemě."
Nebo do Aldormy. Třeba se jednou setkáme u Dračí fontány v Telmiru, až budou kvést třešně.