Červen 2014

Sieglinde

3. června 2014 v 22:52 | Lomeril |  Around Lomeril
Příběh Sieglinde je taková moje bokovka. Vracím se k ní, když nemám nic jiného dělat. A o co jde?

Sieglinde nebyla vychována jako ostatní dívky. Nebyla vychována ani jako ostatní chlapci. Její pěstoun ji donutil, aby si osvojila tanec, společenskou konverzaci, šití, vaření, základy šifrování, něco z chemie, jízdu na koni, vojenskou taktiku, střelbu z kuše, luku, muškety i děla, šerm, zápas, a především i ta nejobskurnější odvětví magie. Proč?

Protože její pěstoun, kníže Niels, věděl, že ji nakonec najdou, a po mnoha letech se jeho tušení vyplnilo a oni si pro Sigi přišli. Kdo? Její rodiče, samozřejmě. A protože Sigi je nemanželské dítě, které ale nevzniklo z lásky, nabízí se otázka - proč se vládci dvou nejmocnějších knížectví v Říši vůbec obtěžovali hledat výsledek svého dávného románku? Může být Sigi něco víc?
Na tomto místě většinou autor konstatuje, že hrdinka o tom nemá ani tušení. Bohužel, já to říct nemůžu. Kníže Niels jí řekl všechno, co sám ví. A tak Sigi sice nevidí celou šachovnici, ale může začít hrát. Její rodiče jsou sice nejmocnější kouzelníci v Říši, ale Sigi má pár vlastních figurek - špeha a čaroděje Konráda, celou družinu polovičních čarodějů, a svou vlastní chytrost a odhodlání. Také poslouchala historky knížete Nielse o tom, jak vyrůstal s jejími rodiči, a tak je zná daleko lépe než oni ji.
Jak s tím vším ale souvisí zřícenina starého hradu, kde podle pověsti čeká královna dávné říše na svou pomstu? Dokáže Sigi prokličkovat mezi nástrahami a nezničit při tom všechno, na čem jí záleží?

Vlastně ani nevím, kam to celé míří. Jen vím, že mě Sigi baví. Ona i všichni kolem ní. Kdo ví? Třeba její příběh jednou dopíšu a uvidíte ho tady :-)