Prolog

11. listopadu 2013 v 11:21 | Lomeril |  Obyčejní hrdinové
Jako ukázku jsem si vybrala prolog ke svému novému dílu. Pokud k tomu máte co říct, jsem jedno ucho. Jako každý spisovatel potřebuji vaši kritiku, takže směle do mě.


Prolog


I když hrdinové dokáží běžet déle než obyčejní lidé, i oni musí časem zastavit. Nora to věděla a už několik minut se rozhlížela a hledala vhodný úkryt. Nakonec zahlédla vedlejší vchod do místní knihovny, vrhla se k němu a modlila se k souhvězdí Zajíce, patrona všech pronásledovaných, aby nebyly zamčené pomocí magie. Měla štěstí, stačilo jednoduché kouzlo a dostala se dovnitř. Zavřela za sebou a zapečetila dveře. Přitiskla na ně ucho a zaposlouchala se, ale svoje pronásledovatele neslyšela. Na druhou stranu, málokdo je kdy slyšel přicházet.

Vydala se do nitra knihovny. Dokud si nerozsvítí, nikdo ji nenajde, a mohla by si do rána trochu zdřímnout. Vklouzla do nejbližší místnosti a tam ztuhla hrůzou.

Přímo proti ní stála zlatovlasá dívka s velikými křídly. V ruce držela stoh knih a zírala na Noru s otevřenými ústy.

Nora se vzpamatovala první. Otočila se a rozeběhla se ke dveřím, ale ty se jí zabouchly před nosem. Dva těžké regály popojely po zemi a zabránily jí utéct do stran. Jediná cesta vedla přes Okřídlenou.

"Všichni si myslí, že jsi mrtvá," řekla Nora ve snaze donutit dívku mluvit a získat tak čas.

"Všichni si přejí, abys ty byla," odvětila zlatovláska.

Nora se zoufale rozhlížela. Už týden pořádně nespala, za celý den toho snědla příliš málo, a při tom šíleném maratonu přes půl města, který skončil tady, si vypomohla příliš mnoha kouzly. Proti téhle dívce neměla šanci.

Najednou si uvědomila jednu věc. Regály kolem ní byly prázdné. V policích za dívčinými křídly viděla pár svazků, ale vypadalo to, že někdo sbírku místní knihovny systematicky likvidoval. Vzpomněla si, co viděla v novinách. Po celém světě mizely knihy o magii a magické předměty a nikdo nevěděl proč a jak.

"Co máš za lubem?" zeptala se Okřídlené zvědavě.

"To se tě netýká. Už dávno nejsme na stejné straně téhle války."

Nora se narovnala, i když nějaká malá část její mysli se chtěla stočit na podlaze a nechat Okřídlenou, aby to skončila. "Máš pravdu. Tak pojď, skoncujeme to."

Zlatovláska ale, místo aby ji rozdrtila jako švába, mávla rukou a Nora ucítila na krku závan studeného vzduchu, jak se dveře za jejími zády otevřely.

"Zabíjení brzy skončí," řekla dívka. "Není důvod přidávat mrtvoly. Jen běž."

Nora zaváhala. Nerada dělala dluhy, ale Okřídlená jí nabízela únik z beznadějné situace. Opatrně se začala posouvat směrem ven. Když už byla dost daleko, otočila se a rozběhla se pryč. Slyšela, jak se za ní dveře zavřely, a zastavila se. Přitiskla se ke zdi a poslouchala, jestli ji Okřídlená nepronásleduje, ale všude panovalo ticho.

Uvědomila si, že stojí přímo vedle vozíku, kde nějaká nepořádná knihovnice nechala několik neuklizených svazků. Nora si všimla, že mezi nimi leží i kniha o magii krve. Popadla ji, nacpala ji do batohu a vydala se hledat jiný úkryt.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 redfox222 redfox222 | E-mail | Web | 15. prosince 2013 v 21:55 | Reagovat

Trochu mne zarazil "stoh knih" na rukou okřídlené dívky. Ale kniha o magii krve - hmmm, jsem velmi zvědavý jak se toho zhostíš. I zmínka o válce, kdy již není Nora na stejné straně jako Okřídlená, probouzí moji zvědavost. Podotknu jen, že neznám reálie Tvého světa a vlastně ani postavy, ale doufám, že vše pochopím z dalších kapitol/dílů.
Jinak slova se Ti neopakují, text je čtivý a slibuje velmi zajímavé pokračování, na které se budu těšit.
Pokud takovéto komentáře nechceš pod článkem, klidně svoje připomínky mohu posílat e-mailem po vzájemné dohodě.

2 Lomeril Lomeril | E-mail | Web | 15. prosince 2013 v 23:28 | Reagovat

[1]: Jsem ráda za jakékoliv připomínky, v jakékoliv formě, i pod článkem. Co ti vadilo na stohu knih? Formulace? Jinak děkuji za komentář :-)

3 redfox222 redfox222 | E-mail | Web | 16. prosince 2013 v 18:16 | Reagovat

[2]: Snažil jsem si to představit. Jak Okřídlená drží tolik knih. Nešlo mi to. Tak jsem se na tom malinko zasekl. Začal jsem přemýšlet, kolik to bylo knih, jak je držela, zda pomocí magie (levitace), nebo jako běžný smrtelník, jestli by za nimi byla Okřídlená vidět, a zda by byly vidět regály za ní...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama