Obyčejní hrdinové aneb Jak zachránit svět, aniž byste přesně věděli jak

21. října 2013 v 20:36 | Lomeril |  Obyčejní hrdinové
Opravdu věrní čtenáři tohoto blogu si asi pamatují na načatý projekt jménem Zlatá brána/Devátý kámen, o kterém jsem hodně mluvila a nikdy jsem ho nedokončila. Po dvou letech jsem oprášila postavy, od základu změnila premisu a pustila se do díla. Jestli se mi tentokrát povede to někam dotáhnout, to je ve hvězdách, ale vypadá to nadějně. (Po 72 stránkách mám snad morální závazek to dopsat.)

A o co jde?


Zápletka se v zásadě odvíjí od toho, že se na světě jednoho dne objevili tzv. amneziaci. Lidé, kteří si pamatují jen své křestní jméno. Neodpovídají žádným záznamům, jejich DNA nejde analyzovat, nikdo je nezná ani nepostrádá nikoho, kdo by odpovídal jejich popisu. Jako by dřív ani neexistovali. Po pěti letech se ale víceméně zařadili do společnosti a žijí jako všichni ostatní. Všechno se ale má změnit, když se začnou dít podivné věci.
Tabitha a Bradley se snaží přijít na to, proč zmizel Tabithin bývalý přítel. S pomocí roztržitého spisovatele se vydávají po stopách, které vedou ke starému kamennému kruhu s podivnými účinky na amneziaky. Mohli by si začít vzpomínat na svůj předchozí život? A co je důležitější, chtějí si vzpomenout?
Carrie pracuje u policie a vyšetřuje podezřelé úmrtí, které jako by vypadlo přímo z jejích děsivých nočních můr. Kromě toho stopy naznačují, že pachatelem nemohl být člověk. Když se na jejím prahu objeví Anouk a prosí ji o pomoc, Carrie se začne bát, že by se její sny mohly vyplnit.
Johanna se už pět let stará o umírajícího Seana a poslouchá jeho nesmyslné narážky. Sean je sice amneziak, ale tváří se, jako by nic nezapomněl. Nebo je jenom šílený? Johanna si není jistá ničím kromě jedné věci - musí udělat všechno proto, aby se Sean uzdravil. Pokud je něco takového vůbec možné, když nikdo ani neví, co mu vlastně je.
Cesty šesti lidí se začínají křížit a navíc mají všichni pocit, že se už někdy viděli.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jackie Decker Jackie Decker | 19. ledna 2014 v 11:08 | Reagovat

No zní to rozhodně zajímavě to jo :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama