Říjen 2012

Já už to vím...

22. října 2012 v 19:41 | Lomeril |  Around Lomeril

... vím už co to všechno znamená.
Hodně dlouho jsem tu nebyla. Tak dlouho, že mě vyloučili i z AK. Důvody jsou jednoduché.

Už nemůžu psát. Všechno, co jsem za poslední rok napsala, stojí za houby. Postavy ploché a nudné, na pořádnou zápletku by člověk nenarazil. Ne že by nebyly nápady. Cestování časem, invaze mimozemšťanů, budoucnost v totalitním režimu ovládaném fanatickou církví. Měla jsem kulisy, ale chyběl mi scénař a herci. A teď už vím proč.

Vždycky jsem psala o věcech, které jsem chtěla, aby se staly. Když jsem si připadala zrazená a osamělá, napsala jsem hrdinku, která na tom byla podobně, ale našla svou pravou lásku. Psala jsem o změnách, po kterých jsem toužila.
Jenže teď nechci nic měnit. Není to všechno procházka růžovým sadem, ale to nevadí. Poslední rok se počítá k nejlepším obdobím mého života. Nevím, jestli je to ten Velký Šťastný Konec nebo jen konec jednoho dílu a čeká mě další průšvih, ale zjistila jsem, že na tom nezáleží.

V životě se za všechno platí. Dostala jsem příležitost být s někým daleko lepším, než si zasloužím. Cena za to bylo moje psaní. Ale i když mi to bude chybět, příběhy, postavy, napětí, když člověk vymýšlí velké finále, víte co?
Pořád to za to stojí.

Možná se sem vrátím. Třeba se naučím psát jinak. Jak říkám, materiálu mám spoustu. Idony, Tabitha, Bonnie, Nerissa, ty všechny čekají na svou chvíli. Jednou za čas se sem podívejte. Blog určitě rušit nebudu. A možná jednoho dne najdu způsob, jak mít obojí - psaní i realitu.