15. Pan Montek a slečna Kapuletová

1. října 2011 v 19:29 | Lomeril |  Neříkej mi pravdu
Vracíme se k Neříkej mi pravdu. Rozhodla jsem, že ho dovedu až k místu, kde mělo původně končit, než sem přivedu Zlatou bránu. Taky bych měla dočesat a vydat poslední dvě kapitoly Vae Victis... Začínám si nějak zvykat psát otevřené konce, to bude objevením seriálů. Stále oplakávám desátého Doktora. A taky se nejsem schopná držet tématu.

No nic, takže po útoku se dění u Orákula vrátilo do starých kolejí a sledujeme, jak se Diana srovnává s následky všeho, co se stalo, konkrétně s odhalením Leslieho tajemství.čtvrtek, 10. července, Orákulum

Diana a Anita seděly vedle sebe na lavičce, dívaly se na ptáky, kteří vybírali drobečky z mezer mezi dlaždicemi, a mlčely.

Anita od útoku pořádně nemluvila s Aidenem. Většinu času se s Ianem někde schovával a když už je někde potkaly, byli oba tak špatně naložení, že s nimi nebyla rozumná řeč. Pořád se nedozvěděly, co se tu noc venku vlastně stalo, ani jak Ian přišel k tomu monoklu, přes který skoro neviděl, a teprve teď se začaly smiřovat s tím, že se to už asi nedozví.

Diana si zase přehrávala každé slovo včerejšího rozhovoru s Lesliem, ale zůstávala pořád stejně zmatená. Instinkty jí napovídaly, že Leslie není špatný, ale bála se jim uvěřit. Posledních deset let ji učili nenávidět jméno Caine. Kdyby se její teta doslechla, že se s Lesliem bavila, tak by se mohlo snadno stát, že by jí odmítla zaplatit školné na univerzitě a Diana by byla nahraná.

Ne, to už fantazíruju, napomenula sama sebe. Teta Hattie ji nejspíš svým vlastním způsobem měla ráda, ale to nic neměnilo na faktu, že bude bezpečnější, když se nedozví, že se Diana s Lesliem setkala.

Já nevím, povzdechla si Anita. Udělala jsem něco špatně?

Podle mě ne, přispěchala Diana s odpovědí. Přece jen, včera tu byl pan Brocklehurst. Ať už ta dvě paka provedla cokoliv, určitě za to dostali sodu. A víš, jak si Ian všechno od táty bere. Dej jim ještě den, dva, a pak můžeš Aidena klidně zfackovat.

Pár vteřin mlčely.

Udělala jsem něco špatně já? zeptala se nakonec Diana.

Já nevím, odpověděla Anita. Trochu se bojím... ten útok... a on je synem... Víš, co když to není jen shoda náhod? Co když jim pomáhá? Nebo co když chtějí jeho?

No dobře, ale co to má co dělat se mnou? Tedy za předpokladu, že jim nepomáhá.

Možná pomůže, když počkáme, navrhla Anita. Třeba se ukáže, že ho ve skutečnosti nemůžeš vystát, a bude po problémech.

Nebude, povzdechla si Diana pro sebe. Protože ona dobře věděla, že ho vystát může.

"Kde jste, holky?" ozval se Emilyn hlas. "Za dvě minuty začíná lekce."***

"Děláte to výborně, pane Brocklehurste, pokud chcete podpálit támhleten strom," zaslechla Diana Calvinův hlas. Z nějakého důvodu se dneska navážel do Ianova sebemenšího neúspěchu.

"Vždyť se trefil docela pěkně," bránila Iana Emily.

"Jo. Až na to, že jsem viděl děti ve školce, které by to zvládly stejně," ušklíbl se Cal.

Diana vytušila průšvih a chytila Iana za napřaženou ruku, než stačil předvést své míření na Calvinových zádech.

"Nech toho," zasyčela mu do ucha. Nebo spíš směrem k jeho uchu, vzhledem k tomu, že ji převyšoval o dobrých třicet centimetrů. "Akorát tě vyhodí."

Ian uznal pravdivost jejích slov a spustil ruku. "Debil," procedil mezi zuby.

Pak, aby ulevil svému vzteku, hodil malou koulí magie po terči. Trefil se jen pár centimetrů od středu, rozhodně to byl jeden z nejlepších zásahů za celou lekci. Calvin ho zhodnotil a pak kývl.

"To bylo slušné," uznal.

Ian se triumfálně usmál a nafoukl se jako bublina. Diana protočila oči v sloup a hodila svojí vlastní magií. Jeho výkonu se minimálně vyrovnala, pokud ho nepředčila, což způsobilo, že Ian zase splaskl.

"Ty mi prostě musíš zkazit radost, viď, kamarádko?" povzdechl si.

"Nechci ti kazit radost, jen jsem se snažila trefit," pokrčila Diana s uličnickým úsměvem rameny.

Kdyby o ni Ian projevil zájem, bylo by to tak jednoduché. Prožili toho spolu tolik, že jeden druhého znali jako vlastní boty. Jejich kožoměnci byli spolu. Jako by si byli souzeni. A přesto Diana nemohla dostat z hlavy kluka, kterého by správně měla nenávidět.

Ohlédla se k místu, kde Leslie seděl a pozoroval jejich cvičení. Když viděl, že se dívá jeho směrem, uhnul pohledem. Diana sklonila hlavu a musela zamrkat. Leslieho tajemství ji tížilo jako kámen a hrozilo, že ji zavalí.

"Diano?"

Trhla sebou, vůbec si nevšimla, že přímo vedle ní stojí Calvin Bailey.

"Jen jsem ti chtěl připomenout, abys byla opatrná," řekl tiše. "Nevíme, jestli tu nebyli kvůli tobě."

"Ty anonymy?" hádala Diana a snažila, aby se jí netřásl hlas. "Byl to někdo z nich?"

"Nevíme," přiznal Calvin. "Drž se blízko Anity... a Iana s Aidenem. Jsou to sice pitomci, ale kdyby došlo na nejhorší, snad je zvládnou zdržet."

Diana jen polkla při představě Iana s Aidenem, jak je brání před Prokletými.

"Už jste na něco přišli?" zeptala se. "Víte, kdo to poslal?"

Calvin pouze zavrtěl hlavou a posunul se k Tomovi.

Chtěla, aby to už skončilo. Strach, co se může stát, ji ubíjel, cítila se, jako by měla na rukách okovy. Nebavilo ji neustále se ohlížet přes rameno a čekat, až si pro ni přijdou. Dala by cokoliv za to, aby se to nějak vyřešilo. Její pohled mimoděk sklouzl zpátky k Lesliemu. Vtom dostala nápad.

To ne! vyhrkla Anita. Právě tě varoval, abys byla opatrná.

Any, takhle to zarazíme. Chytí je a bude po všem. Já jsem ochotná to udělat. Ty u toho být nemusíš, ani nechci, abys tam byla.

Tak to zase pr, pokud hodláš vletět do minovýho pole, jdu za tebou.

Diana se otočila a podívala se Anitě přímo do očí. Děkuju, poslala jí své pocity. Potom, dřív než by ji stačila opustit odvaha, se vydala k Lesliemu.

"Co se děje?" zeptal se udiveně.

"Dostala jsem nápad. Pokud vážně chceš udělat něco proti Prokletým, dostaneš možnost," oznámila mu.

"Já nechci dělat nic proti Prokletým. Už jsem ti říkal, že nepotřebuju trhat lidem hlavy," bránil se Leslie.

"O to taky nepůjde. Potřebuju vědět, jestli bys byl ochotný pomoct lovcům." Pokusila se tvářit se odhodlaně a bojovně, ale bála se, že se jí to moc nedaří.

"Proč bych to dělal?" založil si ruce na prsou.

"Abys mi dokázal, že jsi opravdu na naší straně," odvětila Diana. "Pak tady nebudu muset rozhlásit, jak se jmenuješ ve skutečnosti."

Na chvilku oněměl a vypadalo to, že si myslí, že je to od ní podpásovka. Potom se zamračil a se zmučeným výrazem přikývl.

"Co mám dělat?"***

"Carle, tohle jsou Mike Stapples a Orla Greyová. Miku, Orlo, Carl Rochester," představila je Stephanie.

Oba kožoměnci se posadili na pohovku. Nervózně se rozhlíželi a zdálo se, že nemají daleko k přeměně.

"Kolik mi můžete poskytnout vlků?" zeptal se Rochester přímo.

"Šest, plus já a Orla," odpověděl Mike.

"Plus Stephanie," zamumlal si Rochester pod vousy. "To není špatné. Jacku, kolik máme našich?" obrátil se ke svému společníkovi.

"Kromě nás dvou jedenáct."

"To bude stačit. Jacku, ty povedeš skupinu, která půjde zadem, samí upíři. Stephanie, Miku, vy povedete vlky. Možná je rozdělím napůl a každý si vezmete část," ignoroval Rochester pohledy, které si vyměnily Stephanie a Orla. Stephanie se vítězoslavně pousmála, zatímco Orla se tvářila, že jí skočí po krku. "Na místě budou tři, nanejvýš čtyři dvojice lovců, ale s jednou si nemusíme dělat starosti. Zbytek jsou civilisté, většina z nich málem ještě děti."

"Nechceme žádné zbytečné krveprolití," ozvala se Orla.

"Oběti budou, tomu nezabráním. Moji lidé budou chtít krev, proto jdou s námi. Já sám ale netoužím zabíjet nevinné."

"Ne?" zamumlala si Orla pod vousy.

"Za svůj život jsem zabil dva lidi, kteří mě zradili hůř, než si dovedete představit," zasyčel Rochester ledově a v očích se mu výhružně zablýsklo. "A to je všechno. Tečka. Všechno. Teď mi jde jen o jeden život, který je, bohužel, třeba ukončit."

"A čí?" přimhouřil Mike oči.

Rochester jim to řekl. Mike a Orla na něj chvilku beze slova zírali. Pak se Mike rozesmál.

"A proč jste to neřekli hned?"
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Veronica Star / Ryuu Contová Veronica Star / Ryuu Contová | Web | 2. října 2011 v 14:40 | Reagovat

Super ;)

2 ladybii ladybii | Web | 5. října 2011 v 20:42 | Reagovat

to máš pravdu tvůj komentář mě zaujal :)

3 Rabe Rabe | Web | 17. listopadu 2011 v 19:38 | Reagovat

nemohu si pomoci ale Diana a Calvin by se k sobě hodili :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama