Zlatá brána

27. září 2011 v 12:14 | Lomeril |  Zlatá brána

Zlatá brána otevřená, zlatým klíčem odemčená, kdo do ní vejde, tomu hlava sejde...

Co byste dělali, kdyby se všechny mýty přes noc staly pravdou? Kdybyste na ulici potkávali fauny a kentaury? Kdyby vám nad hlavou létali draci? Báli byste se nebo byste vyběhli ven a snažili se spřátelit se s každou bytostí, kterou uvidíte?
A co byste dělali, kdybyste příběhy o podobných událostech z duše nesnášeli?
Tabitha Worthingtonová je novinářka, právě se vzpamatovala z bouřlivého rozchodu (a že to trvalo), už má na radaru dalšího muže a po cestě do práce jí pod nohy spadne drak. Brzy poté je v jejím blízkém okolí spáchána vražda a zdá se, že Tabithin život se začíná odehrávat podle scénáře jedné z těch brakových knížek. Dokáže rozluštit, co se děje, dřív než bude pozdě?Postavy:
Tabitha Worthingtonová - novinářka, která nemá ráda fantasy
Langford Morgan - spisovatel, který neumí v rozhovoru udržet nit a pravděpodobně je dvanáctou reinkarnací Doktora ze seriálu Doctor Who (napsán předtím! než jsem viděla první díl)
Bradley Ransome - mladý perspektivní genetik s nadhledem a analytickým přístupem
Warren Stanton - fotograf a novinář, Tabithin bývalý přítel
Gloria Morganová - novinářka, Langfordova sestra a Warrenova současná přítelkyně
Patrick Hill - Tabithin kamarád a kolega
Michelle - sarkastická Francouzka se zálibou v kožené bundě. Jo a s křídly na zádech.
Hylomene (Hailey) - kentaurka, která si pískala
Catherine Howardová - Langfordova a Gloriina teta, toho času u policie

Poznámka ke jménům: Jména ve Zlaté bráně mají svůj význam. Většina z nich totiž poukazuje na seriály, knížky nebo filmy, které mám ráda a které se možná i podílely na vzniku povídky. Tabitha bylo jméno dračice z Mluvícího balíku Geralda Durella. Příjmení Worthingtonová je tam hozené jen tak nazdařbůh. Langford je připomínka jedné scény z True Blood (Upír Bill? Bill? Myslela jsem, že se budeš jmenovat Antoine nebo Basil nebo něco jako Langford...). Příjmení Morgan je pocta Colinu Morganovi, který hraje titulní postavu v seriálu Merlin. Bradley je zase podle Bradleyho Jamese, který tamtéž hraje Artuše. Ransome je podle Arthura Ransoma, autora knížek o Vlaštovkách a Amazonkách, na kterých jsem vyrostla. Kde se vzalo jméno Warren Stanton, to netušim, ale vždycky jsem chtěla postavu jménem Gloria. Příjmení Patricka Hilla je podle pseudonymu Hugor Hill, který v určité době používá Tyrion Lannister. A když jsem měla postavu jménem Howardová, nedalo mi to a pojmenovala jsem ji Catherine. Catherine Howardová totiž byla jedna z šesti žen Jindřicha VIII.

Poznámka ke vzniku: Neptejte se mě jak a proč. Prostě jsem jednoho dne viděla obrázek dvou lidí a vzápětí se mi v hlavě objevila scéna, která je popsaná hned v prvním odstavci. Nevím, kam to povede, ale za tři týdny přes třicet stránek? Jo, tentokrát jsem se rozjela.

Ukázka:

Ke svému stolu došla už se zdviženou hlavou a svým obvyklým sebevědomým úsměvem. Kabelku položila na zem, zapnula počítač a obrátila se k Patrickovi, který seděl u vedlejšímu stolu.

"Už se ví, o co jde?" zeptala se.

"Dobré ráno, Tabitho," pozdravil ji drobnou úklonou hlavy. Patrick patřil k vymírajícími plemenu gentlemanů. Dokonce si pěstoval i odpovídající knírek, i když notně prošedivělý, na to, že mu bylo sotva čtyřicet. "Zatím žádné vysvětlení nemáme."

"A volal někdo zastupitelstvu? Takovou akci přece někdo musel ohlásit, ne?"

"Nikdo nic nehlásil. Není to žádná reklama ani recese. Je to doopravdy," oznámil Patrick.

Až v tu chvíli se Tabithin svět doopravdy otřásl v základech. Ignorovala počítač, který se dožadoval hesla, jenom v duchu prosila, ať to není pravda. Prosím, já se chci probudit. Já nechci, nechci, nechci...

"Je ti dobře?" zeptal se Patrick starostlivě.

Zoufale zavrtěla hlavou. Proč se toho tolik děsím? Gloria a Warren jsou nadšení, o tomhle vždycky snili. Reportéři ví, že teď mají příštích pár let o čem psát, a jsou rádi za to. Fotografové jsou v sedmém nebi a těší se na letošní soutěže. Všichni vyhrávají. Tak proč se tak bojím?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Terka Terka | Web | 27. září 2011 v 15:17 | Reagovat

Tak to mě chytlo! Držím palce s psaním, vypadá to opravdu zajímavě!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama