Learning To Dance - Co to?

6. září 2011 v 22:34 | Lomeril |  Hodiny tance (Learning to dance)
To tak Lomeril jednou narazila na fanfiction, která ji vzala za srdce víc než jakákoliv jiné fanfiction.
Můj vztah k tomuto žánru je spíš chladný. Většina z mých nejstarších internetových přátel na fanfikci začínala a dodnes se k ní vrací, ale já jsem napsala jen dvě povídky do šuplíku (jednu z Narnie a jednu nedokončenou na Stmívání - ano, stydím se). Musím se přiznat, že jsem ji nikdy neuznávala jako plnohodnotný žánr.
Pak jsem ale objevila Learning To Dance. Je to fanfiction na muzikál Starship od velmi nadané skupiny mladých amerických herců, kteří si říkají Team Starkid. Mnozí možná slyšeli o jejich počinech Very Potter Musical, Very Potter Sequel nebo Me And My Dick (ano, to poslední je to, co si myslíte). Starship je sci-fi muzikál, něco mezi Malou mořskou vílou, Vetřelcem a Avatarem. Má spoustu zajímavých postav, mezi nimi i válkou a zraněním zlomeného plukovníka Upa a super-drsné ženské převtělení Ramba, které si říká Taz a huláká se španělským přízvukem.
Právě tady vstupuje do děje nadaná mladá autorka Karri Justina Shea, která vytáhla všechny zmínky o Taz a Upovi a sepsala jejich příběh. Povedlo se jí to natolik dobře, že většinu můžete číst i bez znalosti muzikálu.
Já tuhle drobnost budu překládat a zveřejňovat tady. Budu samozřejmě ráda za každého čtenáře, kterému se Karriino úžasné dílo zalíbí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama