Září 2011

Zlatá brána

27. září 2011 v 12:14 | Lomeril |  Zlatá brána

Zlatá brána otevřená, zlatým klíčem odemčená, kdo do ní vejde, tomu hlava sejde...

Co byste dělali, kdyby se všechny mýty přes noc staly pravdou? Kdybyste na ulici potkávali fauny a kentaury? Kdyby vám nad hlavou létali draci? Báli byste se nebo byste vyběhli ven a snažili se spřátelit se s každou bytostí, kterou uvidíte?
A co byste dělali, kdybyste příběhy o podobných událostech z duše nesnášeli?
Tabitha Worthingtonová je novinářka, právě se vzpamatovala z bouřlivého rozchodu (a že to trvalo), už má na radaru dalšího muže a po cestě do práce jí pod nohy spadne drak. Brzy poté je v jejím blízkém okolí spáchána vražda a zdá se, že Tabithin život se začíná odehrávat podle scénáře jedné z těch brakových knížek. Dokáže rozluštit, co se děje, dřív než bude pozdě?

14. Výjezd

25. září 2011 v 18:49 | Lomeril |  Neříkej mi pravdu
Přestože na avataru je Calvin, čtrnáctá kapitola se celá koncentruje kolem dvou lidí - Careyho a Ericy. Společně se vydají najít dceru Carla Rochestera a zjistit o jejich prvním nepříteli všechno, co půjde. Ale co když zjistí i něco sami o sobě?středa, 9. července, WorthingAntirada pro spisovatele

22. září 2011 v 11:14 | Lomeril |  Co jsem kde pochytila

aneb malé zamyšlení o radách a návodech


Promýšlejte si jakýkoliv příběh, který chcete napsat. Musíte přesně vědět, kam vaše postavy půjdou, co tam budou dělat, kdy a kam se vyvinou. Nesmíte napsat ani čárku, dokud váš svět nebude tak živý, že ho budete muset držet v akvárku a dvakrát týdně mu měnit vodu. Pokud začnete tvořit, aniž byste zpaměti odříkali všechny učitele, které vašeho hrdinu trápili na základní škole, propadnete se do nejhlubšího pisálkovského pekla, vyhrazeného pro duchovní rodiče Mary Sue a těch, kteří píší zbytečné scény. Plánujte! Plánujte! Plánujte!

Lomeril říká: Kašlete na to!Kapitola 2 - Noční můry

20. září 2011 v 13:00 | Karri Justina Shea, překlad Lomeril |  Hodiny tance (Learning to dance)
V minulém díle jsme se setkali s mexickou dívkou Taz, která přišla o celou svou rodinu při útoku robotů. Zachránil ji Hvězdný Strážce s podivným jménem Up. Jaké budou jejich další osudy?
Autorkou je Karri Justina Shea, originál najdete zde.
Jedná se pouze o fanfiction na muzikál Starship, postavy jako Taz a Up patří skupině Team Starkid.

Kapitola 2 - Noční můry

13. Napětí a odpor

12. září 2011 v 19:30 | Lomeril |  Neříkej mi pravdu
Nová kapitola Neříkej mi pravdu s fyzikálním názvem, v pořadí třináctá. Momentálně se Lovcům příliš nevěnuji, protože na mě spadla z nebe jiná povídka. Vážně, prostě jsem koukla na jeden obrázek a najednou přede mnou stála nová hrdinka a čekala, až začnu psát. Mám z toho hroznou radost, protože takový spisovatelský amok se mi už dlouho nestal, ale práce na NMP to poněkud odsouvá do pozadí (já jestli to dopíšu, tak to bude zázrak, ale nehodlám se hned tak vzdát).

Nicméně ke kapitole. Stále se řeší následku útoku Prokletých, tentokrát z pohledu Calvina, Stephanie a poprvé nakoukneme i k osobnosti Orly Greyové, kožoměnkyně, jejíž smečku Stephanie žádala o spolupráci. Přeji příjemné počtení.Kapitola 1 - Quinceañera

8. září 2011 v 21:16 | Karri Justina Shea, překlad Lomeril |  Hodiny tance (Learning to dance)
První kapitola přeložené fanfiction Learning To Dance
Autorkou je Karri Justina Shea, originál najdete zde.
Jedná se pouze o fanfiction na muzikál Starship, postavy jako Taz a Up patří skupině Team Starkid.
Příjemné počtení, myslím, že i když neznáte muzikál, můžete směle číst.

Kapitola 1 - Quinceañera

Zlato a stříbro

7. září 2011 v 13:11 | Lomeril |  Around Lomeril
Tak jsem si hrála a stvořila jsem video, mapující krátkou lásku Anguse Clemense a Karol Volanové. Původně jsem chtěla udělat video delší a rozšířenější, zahrnout i vedlejší postavy typu Rebeky, Ardola nebo manželů Rawneových, ale nakonec jsem se rozhodla, že prosté trio Angus - Karol - Loqar Niman postačí.
Povídku najdete na stránkách Aldormy.
Zde je výsledek:

Learning To Dance - Co to?

6. září 2011 v 22:34 | Lomeril |  Hodiny tance (Learning to dance)
To tak Lomeril jednou narazila na fanfiction, která ji vzala za srdce víc než jakákoliv jiné fanfiction.
Můj vztah k tomuto žánru je spíš chladný. Většina z mých nejstarších internetových přátel na fanfikci začínala a dodnes se k ní vrací, ale já jsem napsala jen dvě povídky do šuplíku (jednu z Narnie a jednu nedokončenou na Stmívání - ano, stydím se). Musím se přiznat, že jsem ji nikdy neuznávala jako plnohodnotný žánr.
Pak jsem ale objevila Learning To Dance. Je to fanfiction na muzikál Starship od velmi nadané skupiny mladých amerických herců, kteří si říkají Team Starkid. Mnozí možná slyšeli o jejich počinech Very Potter Musical, Very Potter Sequel nebo Me And My Dick (ano, to poslední je to, co si myslíte). Starship je sci-fi muzikál, něco mezi Malou mořskou vílou, Vetřelcem a Avatarem. Má spoustu zajímavých postav, mezi nimi i válkou a zraněním zlomeného plukovníka Upa a super-drsné ženské převtělení Ramba, které si říká Taz a huláká se španělským přízvukem.
Právě tady vstupuje do děje nadaná mladá autorka Karri Justina Shea, která vytáhla všechny zmínky o Taz a Upovi a sepsala jejich příběh. Povedlo se jí to natolik dobře, že většinu můžete číst i bez znalosti muzikálu.
Já tuhle drobnost budu překládat a zveřejňovat tady. Budu samozřejmě ráda za každého čtenáře, kterému se Karriino úžasné dílo zalíbí.