Srpen 2011

VIII. Srovnání

30. srpna 2011 v 21:59 | Lena Liz Carter |  Vae Victis
Osmá kapitola, ve které se dozvídáme, co se stalo s ostatními členy pensacolského společenství, a naši hrdinové spřádají plány. Finn odhalí něco málo o sobě a Becky se ze srdce zasměje.


12. Beránek v rouše vlčím

27. srpna 2011 v 20:44 | Lomeril |  Neříkej mi pravdu
U této povídky jsem se opravdu bavila s názvy kapitol a kapitoly 11 a 12 jsou mé nejmilejší. Tak trochu uzavřeme události poslední části a popojedeme dál. Víte, co nás čeká? Odhalení. Diana dostane do ruky poslední indicii, kterou čtenáři Lovců temnot už dávno měli. Přišli jste na to? Byl to jen malý detail, ale třeba to někoho trklo.

středa, 9. července, OrákulumSalome, ach, Salome...

25. srpna 2011 v 12:08 | Lomeril |  Bordel aneb Co bylo kdysi aktuální
Salome, sťali už Křtitele,
Salome, usměj se vesele,
točíš se ve víru
ústa jak upíru
krví ti planou
Salome...

Ne, nejedná se o legendu, ani o postavu, která se tu kdysi mihla v jisté nedokončené novele. Jedná se o loď. Salome je krycí název pro důvod, proč mi teď nejde psát. Mám hotové cca prostředí planety, kde žijí lidé schopní sestrojit lodě pro cestování v čase a prostoru. Mám postavy, úžasné, zajímavé, různorodé lidi. Nemůžu se dočkat, až Taralee, Codyho, Marshalla, Aleca a ostatní vypustím na čtenáře. Jenže jsem si uvědomila, co je můj problém, proč se tak peru s Neříkej mi pravdu.

Nemám v povídkách co říct. Dneska jsem si přečetla Skryté poklady, dílko, které jsem před dvěma lety psala na Aldormu, a světe div se, ono se mi to líbilo. Protože mělo myšlenku. Každá z hlavních postav měla svůj cíl, své touhy, své překážky. To jako by mi v poslední době chybělo. V Neříkej mi pravdu to ještě půjde, ale do příběhů posádky multidimenzionální lodi Salome to ještě budu muset vtěsnat, než je vydám.

No nic, tak jsem aspoň informovala o důvodu, proč se teď vydávání zase zpomalí, a teď asi zkusím smazat dalších padesát stránek NMP a znovu je překopat. Nebo zkusím pokračovat s druhým příběhem Codyho, Marshalla a Rochelle. Mimochodem, už jste někdy zkoušeli přidat do detektivky cestování časem? A ještě lépe časovou smyčku? Trochu mi to připomíná povídku Minority Report a hrdinům se opravdu nebude líbit, až zjistí, co udělali - nebo udělají? Řeknu vám, z toho aby se jeden zbláznil.

Noci už ubývá
císař se usmívá
pokojně mohu žít
všeho lze použít
pro dobrý stát....

Také hrajete o trůny?

23. srpna 2011 v 13:34 | Lomeril |  Co jsem kde pochytila

S články o Hře o trůny, prvním díle Písně ledu a ohně od G.R.R.Martina, se v poslední době roztrhl pytel. Seriál Game of Thrones byl mimořádně úspěšný a přitáhl spoustu nových fanoušků. Sice by mě zajímalo, jestli se diváci, kteří neznají předlohu, orientují v postavách a reáliích, ale předpokládám, že alespoň rámcově ano. Přece jen, když nebudete vědět, že matka bratrů Baratheonů se jmenovala Cassana a pocházela z rodu Estermontů, že Hodor je ve skutečnosti pravnuk staré chůvy, že lord velitel Noční hlídky je otec Joraha Mormonta, rytíře královny Daenerys, nebo že královna Cersei měla být původně provdána za Daenerysina nejstaršího bratra, prince Rhaegara, nijak vám to neublíží.

Nehodlám popisovat děj (to bychom tu byli do večera) ani vypisovat svoje oblíbené postavy (Jon, Tyrion, Robb, Quentyn Martell, časem i Sansa, Jaime, Aša a Theon). Raději bych se podívala na historickou událost, kterou se sám autor inspiroval, a která je jen tak náhodou mým nejoblíbenějším historickým obdobím - Válku Růží a její vztah k Písni ledu a ohně.11. Hannibal ante portas

15. srpna 2011 v 20:50 | Lomeril |  Neříkej mi pravdu
Hannibal ante portas, Hannibal před branami, zvolal kdysi římský voják, když uviděl nepřítele, přicházejícího neočekávaně. Jak se to vztahuje k Neříkej mi pravdu a kdo je Hannibal? Uvidíte. Kapitola je celá Calvinova. Je výsledkem jedné šílené noci, kdy jsem v hospodě nechtěla pít a tak jsem si dala tři zelené čaje za sebou. Domů jsem přišla o půlnoci a do čtyř do rána jsem psala jako kdyby mě někdo honil. Možná proto je jedenáctá kapitola, která navazuje přesně v místě, kde skončila desátá, vyprávěním jedné takové noci.


úterý, 8.července, Orákulum10. Leslie

10. srpna 2011 v 10:47 | Lomeril |  Neříkej mi pravdu
Desátá kapitola, která se odehrává víceméně paralelně s devátou, ale sleduje Dianu Harrisonovou a, kupodivu, Leslieho Cartera. Dozvíme se něco víc o Lesliem a v příští kapitole už se začne něco dít, slibuju...úterý, 8. července, Orákulum


April Massinghamová

8. srpna 2011 v 21:43 | Lomeril |  Osobnost měsíce

April Marie Massinghamová

Narozena: 1982
Rasa:
Upír
Zaměstnání:
Student, později vědec
Kožoměnec:
Jessica Dawsonová

Dar:
utěšování
Proud:
defenzivní

Oči:
modré
Vlasy:
hnědé9. Konflikty

5. srpna 2011 v 22:40 | Lomeril |  Neříkej mi pravdu
Devátá kapitola. Calvin a Carey nemají nejlepší den. Nejen že musí najít společnou řeč s Ericou, což není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá, ale navíc se jim pod nohy připlete ještě jedna dvojice. Prostě když máte den blbec, máte den blbec.

P.S. Neříkej mi pravdu aspiruje na mou nejdelší povídku vůbec. Právě jsem úspěšně překrošila hranici 30 kapitol. Krev na sněhu měla 39 + prolog a epilog, aldormské Zlato a stříbro mělo 43 + epilog, s tím, že u Zlata a stříbra byla průměrná délka kapitoly cca 2 stránky. A protože se obávám, že NMP během devíti kapitol opravdu nezakončím (i když už se pomaličku chýlím), máte se ještě na co těšit.úterý, 8. července, Orákulum8. Čas pracovat

2. srpna 2011 v 20:46 | Lomeril |  Neříkej mi pravdu
Diana se účastní první lekce u Orákula, přičemž Calvin a Carey budou jejími učiteli. A také se znovu setkáme se Stephanií Mylesovu a dvěma novými postavami. Jen bych ráda podotkla, že Orla Greyová, která se touto kapitolou mihne, je jedna z mých vůbec nejstarších postav. V jisté archaické verzi (ryté klínovým písmem na tabulky) to byla čarodějka a hlavní protivník Cherry Travenové.
pondělí, 7. července, Orákulum