Zlým pánem světa snadno, rychle a bez rizika

14. července 2011 v 23:06 | překlad Lomeril |  Co jsem kde pochytila
Být zlým pánem světa není vůbec jednoduché. Tato práce požaduje stylové sídlo, bizardní oblečení, obskurní choutky a prapodivné průpovídky. Nehledě na to, že vás stejně dříve či později zabije a) hlavní hrdina nebo b) vaše vlastní hloupost/pýcha/příšera/přístroj/špinavá ponožka. Pořád máte zájem?
Pokud ano, tady jsem vám přeložila 100 pravidel, podle kterých byste se měli zařídit, abyste přežili útok průměrného hrdiny.
Původní verzi můžete najít tady, překlad je můj.


 1. Mé Legie Hrůzy budou mít helmy s průhlednými plexisklovými štíty, ne s těmi, které zakrývají obličej.
 2. Mé ventilační šachty budou tak malé, aby se jimi nedalo prolézt.
 3. Můj šlechetný polobratr, kterému jsem ukradl trůn, bude zabit, ne vězněn anonymně v zapomenuté cele v mém sklepení.
 4. Zastřelení není pro moje nepřátele příliš dobré.
 5. Artefakt, který je zdrojem mé moci, nebude ukryt na Hoře Zoufalství za Ohnivou řekou, střežený Draky Věčnosti. Bude v mém trezoru. To samé platí pro věc, která je mou jedinou slabostí.
 6. Nebudu se kochat situací svých nepřátel, než je zabiji.
 7. Až zajmu svého protivníka, on řekne: "Podívej, než mě zabiješ, řekneš mi aspoň, o co jde?" Já řeknu: "Ne," a zastřelím ho. Ne, když o tom tak přemýšlím, nejdřív ho zastřelím a pak řeknu "Ne."
 8. Až zajmu krásnou princeznu, budeme okamžitě oddáni v tichém civilním obřadu, ne při okázalé podívané o tři týdny později, během které proběhne finální fáze mého plánu.
 9. Nebudu do strojů zahrnovat mechanismy sebezničení, pokud to nebude nezbytně nutné. Pokud to nutné bude, nebude to velké červené tlačítko s nápisem Nebezpečné, nemačkat. Velké červené tlačítko s nápisem Nemačkat místo toho odpálí spršku kulek na každého, kdo je dost hloupý na to, aby ho zmáčknul. Podobně vypínače nebudou jasně označené jako vypínače.
 10. Nebudu nepřátele vyslýchat ve své tajné svatyni - malý hotel někde za hranicemi poslouží stejně dobře.
 11. Budu si jistý svou převahou. Proto nebudu pociťovat potřebu dokazovat si ji zanecháváním nápověd v podobě hádanek nebo ponecháváním nepřátel naživu, abych ukázal, že nepředstavují hrozbu.
 12. Jeden z mých poradců bude průměrné pětileté dítě. Jakékoliv chyby v mém plánu, kterých si všimne, budou před realizací odstraněny.
 13. Všichni padlí nepřátelé budou zpopelněni nebo do nich bude vyprázdněno několik zásobníků. Nebudou ponecháni umírající pod útesem. Oznámení jejich smrti, stejně jako průvodní oslavy, bude odloženo do doby, dokud nebude provedena výše zmíněná likvidace.
 14. Hrdina nemá právo na poslední polibek, poslední cigaretu ani žádné jiné poslední přání.
 15. Nikdy nebudu používal zařízení s digitálním odpočtem. Pokud budu považovat takové zařízení za absolutně nevyhnutelné, nastavím ho, aby se aktivovalo, když bude displej ukazovat 1:17 a hrdina právě začne realizovat svůj plán.
 16. Nikdy nepronesu větu: "Ale než tě zabiju, chtěl bych vědět jednu věc."
 17. Když si zaměstnám poradce, občas poslechnu jejich rady.
 18. Nebudu mít syna. I když jeho směšně nedomyšlené pokusy uzurpovat moc snadno selžou, poskytly by v klíčový moment osudové rozptýlení.
 19. Nebudu mít dceru. Byla by stejně krásná, jako by byla zlá, ale jeden pohled na hrdinovy mužné rysy a zradila by vlastního otce.
 20. Přestože to prokazatelně pomáhá proti stresu, nebudu se oddávat šíleném smíchu. Když je člověk takto zaneprázdněný, příliš snadno mu uniknou nečekané vývoje událostí, kterým by se pozornější jedinec příslušně přizpůsobil.
 21. Najmu si módního návrháře, který vytvoří pro moje Legie Hrůzy originální uniformy, aby nemuseli nosit nějaké levné imitace, ve kterých by vypadali jako nacisté, stormtroopeři, římští pěšáci nebo divoké mongolské hordy. Ti všichni nakonec prohráli a chci, aby moji vojáci byli v optimističtějším rozpoložení.
 22. Nezáleží na tom, jak moc mě pokouší vyhlídka na neomezenou moc, nikdy nevstřebám žádné energetické pole větší než moje hlava.
 23. Zařídím speciální skrýš primitivních zbraní a vycvičím své vojáky, aby je uměli používat. Takto, i když se hrdinovi podaří neutralizovat můj generátor energie a/nebo zneškodnit standardní energetické zbraně, nebudou moje vojáci převálcováni hrstkou divochů, ozbrojených oštěpy a kameny.
 24. Budu si udržovat realistický přehled o svých slabostech a silných místech. I když to trochu ubírá na legraci, nikdy nepronesu větu: "Ne, to není možné! JSEM NEPŘEMOŽITELNÝ!" (Po ní obvykle okamžitě následuje smrt.)
 25. I kdyby pracoval sebelépe, nikdy nevytvořím žádný stroj, který je dokonale nezničitelný, až na jedno malé a prakticky nedostupné slabé místo.
 26. Ať jsou rebelky sebepřitažlivější, pravděpodobně žije někdo stejně přitažlivý, kdo mě zoufale netouží zabít. Proto si dvakrát rozmyslím, než poručím, aby mi přivedli vězeňkyni do ložnice.
 27. Nikdy nepostavím nic důležitého jako unikát. Všechny důležité systémy budou mít záložní kontrolní panely a přívody energie. Z toho samého důvodu u sebe budu neustále nosit alespoň dvě plně nabité zbraně.
 28. Můj nestvůrný mazlíček bude držen v bezpečné kleci, ze které nemůže utéct a do které nemůžu omylem spadnout.
 29. Budu se oblékat do jasných, veselých barev. Tak nepřátele zmatu.
 30. Všichni nešikovní kouzelníci, nemotorní panoši, netalentovaní bardi a zbabělí zloději v zemi budou preventivně popraveni. Mí nepřátelé jistě vzdají svůj úkol, když nebudou mít žádný zdroj obveselení.
 31. Všechny naivní prsaté hospodské holky v mé říši budou nahrazeny mrzutými, světem protřelými číšnicemi, které neposkytnou hrdinovi nebo jeho pomocníkovu žádnou nečekanou pomoc nebo vedlejší milostnou zápletku.
 32. Nepropadnu zuřivosti a nezabiji posla, který mi přinese špatné zprávy, jen abych ukázal, jak jsem zlý. Dobří poslové jsou vzácní.
 33. Nebudu požadovat, aby vysoko postavené členky mé organizace nosily nerezové podprsenky. Morálka je lepší s obyčejnější módou. Podobně modely z černé kůže budou vyhrazeny pro formální příležitosti.
 34. Nebudu se proměňovat v hada. To nikdy nepomůže.
 35. Nenechám si narůst bradku. Dřív to dodávalo ďábelský vzhled. Teď bych jen vypadal jako rebelantský člen Generace X.
 36. Nebudu věznit členy stejné party v jednom bloku, natož v jedné cele. Pokud jde o důležité vězně, budu mít jediný klíč k cele u sebe, místo abych rozdal kopie každému strážnému ve vězení.
 37. Pokud mi můj věrný pobočník řekne, že mé Legie Hrůzy prohrávají bitvu, uvěřím mu. Přece jen je to můj věrný pobočník.
 38. Pokud nepřítel, kterého jsem právě zabil, má někde mladšího sourozence nebo potomka, najdu je a okamžitě zabiji, místo abych čekal, až vyrostou s touhou pomstít se mi, až zestárnu.
 39. Pokud absolutně musím jet do bitvy, určitě nepojedu v čele svých Legií Hrůzy a nebudu vyhledávat svůj ekvivalent v nepřátelské armádě.
 40. Nebudu šlechetný ani sportovní. Když mám nezastavitelnou superzbraň, použiji ji tak brzy a tak často, jak to jen půjde, místo abych ji nechával v záloze.
 41. Jakmile budu mít zajištěnou moc, zničím všechna otravná zařízení na cestování v čase.
 42. Když zajmu hrdinu, ujistím se, že mám i jeho psa, opičku, fretku nebo jakékoliv nechutně roztomilé malé zvíře, které hrdinu následuje a které je schopné rozvázat lano a donést klíče.
 43. Udržím se zdravou míru skepse, když zajmu krásnou rebelku, která bude tvrdit, že ji tak přitahuje moje moc a vzhled, že ráda zradí své společníky, jen když jí prozradím své plány.
 44. Najmu jen ty lovce lidí, kteří pracují za peníze. Ti, kteří pracují pro potěšení z lovu, mají tendence dělat hlouposti jako vyrovnat síly, aby dali tomu druhému spravedlivou šanci.
 45. Ujistím se, že přesně vím, kdo má v mojí organizaci co na starosti. Například když můj generál něco zkazí, nevytáhnu zbraň, nenamířím na něj, neřeknu: "Tady je trest za tvé selhání," pak se náhle neotočím a nezastřelím nějakého náhodného podřízeného.
 46. Pokud mi můj rádce řekne: "Můj pane, je to jen jeden muž. Co by mohl jeden muž udělat?", odpovím: "Tohle," a zabiji rádce.
 47. Pokud zjistím, že se nezkušený mladík vydal na výpravu s cílem mě zničit, zabiji ho, dokud je to pořád nezkušený mladík, místo abych čekal, až dospěje.
 48. Ke každé příšeře, kterou kontroluji magií nebo technologií, se budu chovat laskavě a s úctou. Takže i kdybych kontrolu ztratil, nevrhne se na mě, aby se pomstila.
 49. Pokud se dozvím, kde se skrývá jediný artefakt, který mě může zničit, nepošlu své vojáky, aby se ho zmocnili. Místo toho je pošlu, aby se zmocnili něčeho jiného, a nenápadně podám inzerát do rubriky Sháním v místních novinách.
 50. Moje hlavní počítače budou mít vlastní operační systémy, které budou naprosto nekompatibilní se standardními notebooky IBM nebo Macintosh.
 51. Jestli jeden z mých strážců sklepení vyjádří starost ohledně podmínek v cele krásné princezny, okamžitě ho přeložím někam, kde se nedostane tolik do styku s lidmi.
 52. Najmu si tým diplomovaných architektů a vyměřovačů, aby prozkoumali můj hrad a informovali mě o všech tajných chodbách a opuštěných tunelech, o kterých bych nemusel vědět.
 53. Pokud krásná princezna, kterou jsem zajal, řekne: "Nikdy si tě nevezmu! Nikdy, slyšíš, NIKDY!", řeknu: "Tak dobře," a zabiji ji.
 54. Neuzavřu dohodu s démonickou bytostí, abych se ji pak pokusil podvést prostě proto, že se mi chce.
 55. Deformovaní mutanti a podivínští psychopati budou mít místo v mých Legiích Hrůzy. Přesto, než je pošlu na důležitou tajnou misi, která vyžaduje takt a jemnost, nejdřív se přesvědčím, jestli neexistuje někdo stejně kvalifikovaný, kdo by přitáhl méně pozornosti.
 56. Mé Legie Hrůzy budou vycvičeny v základním míření. Kdokoliv, kdo se nenaučí zasáhnout cíl o velikosti člověka na deset metrů, bude použit jako cíl.
 57. Než použiji jakýkoliv ukradený artefakt nebo stroj, pečlivě si přečtu návod původního vlastníka.
 58. Pokud nastane nutnost útěku, nikdy se nezastavím, abych poskytl dramatickou pózu a hlášku.
 59. Nikdy nesestrojím počítač s city, který je chytřejší než já.
 60. Můj pětiletý poradce bude také požádán, aby rozluštil jakoukoliv šifru, kterou bych chtěl použít. Pokud šifru prolomí do třiceti sekund, nebude použita. Poznámka: to samé platí pro hesla.
 61. Pokud se mě můj rádce zeptá: "Proč vsázíte všechno na tak šílený plán?", nebudu s plánem pokračovat, dokud jim nedám odpověď, která je uspokojí.
 62. Navrhnu chodby pevnosti bez výklenků nebo vyčnívajících opěrných prvků, které by vetřelci mohli použít jako kryt při přestřelce.
 63. Veškerý odpad budou likvidovat spalovny, ne drtiče. A budou udržovány horké, bez těch nesmyslů s plameny, šlehajícími přístupnými tunely v předvídatelných intervalech.
 64. Navštívím schopného psychiatra a vyléčím se ze všech extrémně neobvyklých fóbií a bizarních chorobných zvyků, které by mohly znamenat nevýhodu.
 65. Když už musím mít počítačový systém s veřejně přístupnými terminály, mapy, které budou znázorňovat můj komplex budou mít místnost označenou jako Hlavní kontrolní místnost. Tam bude Popravčí komnata. Skutečná kontrolní místnost bude označena jako Sklad odpadu ze stoky.
 66. Moje bezpečnostní klávesnice bude ve skutečnosti skener otisků prstů. Kdokoliv, kdo namačká sekvenci tlačítek nebo se pokusí sejmout otisky prstů a poté se pokusí vstoupit tím, že zopakuje dotyčnou sekvenci, spustí alarm.
 67. Ať budeme mít sebevíc zkratů systému, mé stráže budou mít pokyny vyhlásit při jakékoliv poruše bezpečnostních kamer plnou pohotovost.
 68. Ušetřím někoho, kdo mi v minulosti zachránil život. To je rozumné, protože to podpoří ostatní, aby to udělali také. Nabídka je ale pouze jednorázová. Pokud chtějí, abych je ušetřil znovu, měli by mi znovu zachránit život.
 69. Všechny porodní báby budou vykázány z říše. Všechny děti se budou rodit ve státních nemocnicích. Sirotci budou umístěni k pěstounům, nikoliv opuštěni v lesích, aby je vychovávali divocí tvorové.
 70. Když se moje stráže rozdělí, aby pátrali po vetřelcích, budou vždycky ve skupinách nejméně po dvou. Budou vycvičeni tak, že když jeden z hlídky záhadně zmizí, druhý okamžitě vyhlásí poplach a zavolá posily, místo aby se zmateně podíval za roh.
 71. Pokud se rozhodnu prověřit si věrnost pobočníka a přesvědčit se, jestli bych z něj měl udělat svého důvěrníka, budu mít připravenou četu odstřelovačů pro případ, že by odpověď zněla ne.
 72. Pokud všichni hrdinové stojí kolem podivného zařízení a začnou mě popichovat, vytáhnu běžnou zbraň, místo abych na ně použil svou nezastavitelnou superzbraň.
 73. Neslíbím hrdinům, že když vyhrají zmanipulovanou soutěž, nechám je jít, ani když mě moji rádci ujišťují, že není možné, aby vyhráli.
 74. Pokud vytvořím prezentaci svého plánu, navrženou tak, aby i můj pětiletý rádce snadno pochopil detaily, nepopíšu disk "Projekt Ovládnutí" a nenechám ho ležet na stole.
 75. Mé Legie Hrůzu budou mít instrukce sesypat se na hrdinu, místo aby stáli kolem, zatímco se sekají údy, a útočili po jednom nebo po dvou.
 76. Jestli hrdina vyběhna na mou střechu, nepoběžím se ním a nebudu se s ním potýkat, abych ho shodil dolů. Také na něj nezaútočím na hraně útesu. (Uprostřed provazového mostu nad řeknou tekuté lávy ani nestojí za úvahu.)
 77. Pokud mě zachvátí dočasné šílenství a rozhodnu se dát hrdinovi šanci odmítnout místo mého věrného pobočníka, zachovám si dost zdravého rozumu, abych s tím počkal, dokud můj stávající věrný pobočník nebude z doslechu.
 78. Neřeknu svým Legiím Hrůzy: "Musíte mi ho přivést živého!" Rozkaz bude znít: "Pokuste se ho přivést živého, pokud to bude rozumně možné."
 79. Pokud je moje osudné zařízení vybaveno vypínačem, který ho může zastavit, bude tento přetaven na limitovanou edici pamětních mincí.
 80. Pokud se moji nejslabší vojáci nedokáží zbavit hrdiny, pošlu místo nich rovnou své nejlepší vojáky místo abych mařil čas postupným posíláním stále silnějších, zatímco se hrdina blíží k mé pevnosti.
 81. Pokud s hrdinou bojuji na pohyblivé plošině, odzbrojil jsem ho a chystám se ho dorazit a on se podívá za mě a vrhne se k zemi, také se vrhnu k zemi, místo abych se zmateně otáčel, abych zjistil, co vidí.
 82. Nebudu střílet na žádného nepřítele, když stojí před hlavním opěrným trámem těžké, nebezpečné, nevyvážené stavby.
 83. Pokud večeřím s hrdinou, otrávím jeho pohár a z nějakého důvodu musím opustit stůl, objednám nám oběma nové pití místo abych se rozhodoval, jestli si s ním mám prohodit pohár nebo ne.
 84. Nenechám hlídat vězně jednoho pohlaví strážci druhého pohlaví.
 85. Nepoužiji žádný plán, jehož poslední krok bude strašlivě komplikovaný, např. Vyrovnejte 12 Kamenů Síly na posvátném oltáři a poté aktivujte medailon v okamžiku úplného zatmění. Místo toho se to bude podobat spíš kroku "Stiskněte tlačítko."
 86. Ujistím se, že moje osudové zařízení odpovídá předpisům a je pořádně uzemněno.
 87. Když se moje nádrže nebezpečných chemikálií nebudou používat, budou zavřené. Také nad nimi nebudu stavět chodníky.
 88. Pokud skupina pobočníků fatálně selže při úkolu, nevynadám jim za neschopnost a nepošlu tu samou skupinu, aby úkol zkusila znovu.
 89. Jakmile získám hrdinovu superzbraň, nerozpustím své legie a nepolevím v pozornosti, protože věřím, že kdokoliv vlastní tuto zbraň, je nezastavitelný. Koneckonců hrdina ji měl a já mu ji sebral.
 90. Nenavrhnu svou Hlavní kontrolní místnost tak, že všechny pracovní stanice jsou zády ke dveřím.
 91. Nebudu ignorovat posla, který koktá, je vyčerpaný a očividně znepokojený, dokud neskončím se péčí o svůj vzhled nebo současnou zábavou. Mohlo by to být důležité.
 92. Pokud budu s hrdinou mluvit po telefonu, nebudu ho popichovat. Místo toho řeknu, že jeho houževnatá vytrvalost mi poskytla nový pohled na marnost mých zlých způsobů a že pokud mě nechá několik měsíců na pokoji, abych mohl v klidu přemýšlet, pravděpodobně se vrátím na stezku spravedlnosti. (V tomhle ohledu jsou hrdinové neuvěřitelně důvěřiví.)
 93. Pokud se rozhodnu uspořádat dvojitou popravu hrdiny a podřízeného, který selhal nebo mě zradil, zajistím, aby hrdina šel jako první.
 94. Při zatýkání vězňů moje stráže nedovolí, aby se zastavili a popadli zbytečnou cetku s čistě sentimentální cenou.
 95. Moje sklepení bude mít vlastní kvalifikovaný zdravotnický personál, včetně bodyguardů. Takto když vězeň onemocní a jeho spoluvězeň řekne strážnému, že jde o naléhavý případ, strážný přivolá záchranáře místo aby otevřel celu, aby se podíval.
 96. Mechanismy mých dveří budou navrženy tak, že rozstřílení kontrolního panelu zvenčí dveře zavře a rozstřílení kontrolního panelu zevnitř dveře otevře, ne naopak.
 97. Mé sklepní cely nebudou zařízeny objekty s odraznými plochami ani ničím, co se dá rozmotat.
 98. Pokud do mé říše vstoupí mladý, přitažlivý pár, budu pečlivě sledovat jejich aktivity. Pokud zjistím, že jsou šťastní a zamilovaní, budu je ignorovat. Pokud je ale dohromady svedly okolnosti proti jejich vůli a oni tráví svůj čas hádkami a kritizováním toho druhého, až na občasné případy, kdy si zachraňují život, přičemž se objevují náznaky sexuálního napětí, okamžitě přikážu jejich popravu.
 99. Jakýkoliv soubor klíčového významu bude vycpán na velikost 1,45 MB.
 100. Konečně, abych si zajistil, že moji poddaní jsou uvězněni v bezmyšlenkovitém transu, každému z nich poskytnu zdarma neomezený přístup k internetu.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Jasmína Jasmína | Web | 15. července 2011 v 0:26 | Reagovat

Pravidla jak vyšitá :D
Takže nepřežiju..

2 KadetJaina KadetJaina | Web | 15. července 2011 v 11:29 | Reagovat

:D Poslední pravidlo to podtrhlo a já můžu jen tleskat a souhlasit :D

3 Karol Dee Karol Dee | Web | 15. července 2011 v 12:28 | Reagovat

tak přemýšlím, jestli ty pravidla jsou spíš pro současnost nebo minulost...teď už moc poslů neběhá, na druhou stranu předtím neměli mobily ani snímače otisků zabudované v klávesnici... :) No, máš to pěkně vymyšlené, ale kde na to vzít prachy? :D

4 Lomeril Lomeril | Web | 15. července 2011 v 12:36 | Reagovat

[3]: Já to vymyšlené nemám, jde jen o překlad :-) Myslím, že jde o rady všeobecné, pro všechny fantasy a sci-fi, od Saurona po Darth Vadera.

5 KatyRZ KatyRZ | Web | 15. července 2011 v 13:29 | Reagovat

V polovině případů jsem si představila Zorga z pátého elementu :p. Je to ovšem hromada velmi dobrých postřehů.

6 Mary-Ane Mary-Ane | Web | 15. července 2011 v 14:37 | Reagovat

To s pětiletým dítětem mě pobavilo, opravdu je třeba zajistit neprůstřelnost plánu... a Připojejí k internetu zdarma? :D:D

7 Florence Florence | E-mail | Web | 29. března 2013 v 10:33 | Reagovat

Děkuji za překlad. Vážně mě to dost pobavilo :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama