Vae Victis - než začneme

3. června 2011 v 23:15 | Lomeril |  Vae Victis
Objeví se tu brzy, možná dřív, než Neříkej mi pravdu. Jak nedávno psal Sikar, je dobré, když si spisovatel občas střihne jiný žánr, než jaký obvykle píše. Takže tentokrát nečekejte fantasy, tím méně upíry a vlkodlaky. Vae Victis (ano, původně to měl být název pro Neříkej mi pravdu, ale člověk míní...) je postapokalyptická... řekněme sci-fi, ale vědy tam bude pomálu. Více pod perexem.


Název: Vae Victis (v překladu Běda poraženým, pozn. aut.)
Žánr: postapokalytpické, sci-fi, válečné, dobrodružné a nejspíš i trochu romantiky
Věkové doporučení: dám se 15+, protože se tam asi vyskytne trochu hrubší slovník (to pako si prostě nedává pozor na jazyk) a možná, úplně náhodou nebo zázrakem i erotika (ale nic neslibuju. Momentálně nemám ponětí, co ti dva blbci vyvedou). Tak aby někdo neměl pocit, že jsem zničila jeho nevinnost.

Anotace: Copak roboti, ale klony! Není to lákavé, vzít DNA vybraných jedinců, trochu ho prokřížit a udělat si člověka na míru. A ne jen tak ledajakého - vojáka. Jenže co se stane, když se armáda dokonalých vojáků postaví proti svým stvořitelům?
Becky jako jediná přežila masakr. Zůstala ležet mezi troskami a našel ji tam princ. Sarkastický, arogantní princ, který Becky brzy nemůže ani vystát. Člověk by řekl, že ve stopadesátičlenné komunitě by se měli být schopni jeden druhému vyhnout, ale neustále o sebe zakopávají. To by ovšem nebyl až takový problém. Horší je, že Becky zřejmě nebyla jediná, kdo přežil, a ne všechno, co původně vypadalo jako náhoda, opravdu náhodou bylo.

Postavy:
seržant Finley Wallace - šedooký voják s křivým nosem, vyzbrojený nesmlouvavostí a sarkasmem
Rebecca Nemorayová - tvrdohlavý šílenec, když si něco umane, betonová stěna ji nezastaví a vlastní smrt ji trochu zdrží
kapitán Raymond Collins - jeden z mála lidí, kteří dobrovolně vyhledávají Finnovu společnost
Lena Liz Carterová - spisovatelka
profesor William Lyttle - postapokalytický Ahasver
Philip King - který vstal z mrtvých, aby zjistil, že věci jsou trochu jinakPoznámka k traileru: Samozřejmě jsem postrádala dostatek vhodných klipů. Protože postavu Finna mám spojenou s tváří Alexe Pettyfera a filmů s tmavovlasými kráskami s pistolí moc nemám, skončilo to tak, že podle traileru Becky (Michelle Rodriguez) vypadá daleko drsnější než Finn (Alex Pettyfer). Ve skutečnosti je Finn ten, který běží v čele se samopalem.

Ukázka:

Výzvědný tým se usnesl, že alespoň prohledá trosky, aby zjistili, jestli někdo nějakým zázrakem nepřežil. Major Bielsky nic takového nepředpokládal, ale za ta léta jsme se naučili nevzdávat se naděje. Proto ho velmi překvapilo, když se asi po tři čtvrtě hodině hledání vrátil seržant Wallace a v náručí nesl napůl bezvědomou dívku, přibližně dvacetiletou.
"Výbuch ji musel odhodit," vysvětloval. "Přistály na ní dveře, proto si jí nevšimli a nedorazili ji. Asi má otřes mozku, poblila se tam."
"Vezmeme ji s sebou, chuděrku," rozhodl MUDr. Lopez. "Potřebuje lékařskou péči."
"Jestli to zjistí Týrové, možná nám pošlou podobnou návštěvu," mávl major Bielsky rukou kolem.
"Nemůžeme ji tu nechat," zavrtěl MUDr. Lopez hlavou. "Kromě toho pochybuji, že by se vraceli a přepočítávali si mrtvoly."
"Hlavně se domluvte rychle, docela se pronese," ozval se seržant Wallace.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eillen Eillen | 7. června 2011 v 18:06 | Reagovat

Budu se na povídku těšit. Zase to budě něco, u čeho budu moc na chvíli vypnout a odpočinout si od reality :)

2 Awia Awia | Web | 10. června 2011 v 8:31 | Reagovat

Já chci taky umět dát dohromady videoupoutávku! XD I když ... ehm, nevím, jestli bych ji k některým příběhům dělala... :D Každopádně se těším, co z toho vzejde. Kdy bude první kapitola?

3 Lomeril Lomeril | Web | 10. června 2011 v 10:31 | Reagovat

[2]: Až se rozmyslím, jak přesně chci příběh vést. Příští týden jsem mimo civilizaci, ale třeba potom. Uvidím...

4 Chodiaca kreativita Chodiaca kreativita | Web | 31. října 2011 v 18:06 | Reagovat

Také popisy, že kto tam vystupuje a tak, nemám rada - ani ako autor, a hlavne vôbec nie ako autor. Sama nepíšem úvody, veď ani v knihách to nieje! Rada si všímam postavy sama :)
No znie to dobre.

5 Lomeril Lomeril | Web | 31. října 2011 v 18:27 | Reagovat

[4]: Tohle je spíš reklama, než je vůbec publikovaný začátek. Je to taková obdoba zadního přebalu knihy (a postavy jsou tam jenom ze zvyku)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama