V. Pěsti

21. června 2011 v 19:39 | Lena Liz Carter |  Vae Victis
Kapitola páta, ve které se ukáže, jak se Becky vypořádá s Philem a jakou roli v tom bude hrát Finn. Jak říkám, Finn je nejhodnější postava v příběhu.
Založeno na vyprávění Rebeccy Nemorayové


Becky zamířila zpátky na cvičiště, ale nepřipojila se ke skupince, která v dešti běhala kolečka. Místo toho si sedla na lavičku a nechala téct slzy, které před Philem potlačovala. Kolikrát ho oplakala? A on si žil jen pár mil od ní. Utekl a vůbec ho nezajímalo, co se stalo s ostatními. Jak jí to mohl udělat?
Vzpomněla si na šílenství prvních dvou měsíců po příchodu do Pensacoly. Na dny, kdy běhala, šplhala a posilovala do chvíle, kdy už skoro nedokázala dojít do svého pokoje, jen aby zapomněla na bolest z Philovy smrti. Na kolaps, ke kterému ji to dohnalo. A po tom všem se ukázalo, že vůbec mrtvý nebyl.
Zmatek a pocit zrady vystřídal vztek. Civilisté zrovna odcházeli na oběd, ale Becky neměla hlad. Vyskočila z lavičky a dala se do běhu. Skákala přes překážky, plazila se v bahně, šplhala, nutila se k co nejvyšší rychlosti, jen aby zahnala Philův obličej, který se jí stále vznášel před očima.
"To nebylo špatný," ozvalo se, když běžela kolem laviček. Zastavila se a zjistila, že tam pod stříškou sedí Finn a v klidu si pokuřuje. Možná se přeslechla, ale zdálo se jí, že jí právě složil kompliment.
"Ale nemůžeš se tady schovávat věčně," dodal Finn a vstal.
"Nepotřebuju tu být věčně, jen do té doby, než se vrátí zpátky do Mobilu," zavrčela Becky.
"Tak to se tu začni zabydlovat. Profesor a tvůj Romeo zůstávají, už to domluvili s Youngerem," oznámil Finn.
Becky zalapala po dechu a pak, než aby nad Finnovou zprávou přemýšlela, se znovu rozeběhla. Když dokončila kolečko a znovu míjela Finna, zavolal na ni:
"Vybíjíš vztek? Ukážu ti lepší metodu."
Odvedl ji dolů do tělocvičny, kde se převlékla do suchého a čistého oblečení. Myslela si, že ji zažene do posilovny, jenže Finn si to namířil k ringu. Vojáci si tam obvykle cvičili zápas, ale Becky tam nikdy nepustili. Proto zůstala stát a jen se na Finna nedůvěřivě dívala, když jí přidržel provazy, aby mohla prolézt.
"Tak pojď," pobídl ji. "Netvrď mi, že nemáš chuť někoho zmlátit."
"Nechci ti ublížit," řekla, když se protáhla do ringu.
Finn se srdečně zasmál. "Jediný, kdo si tady ublíží, budeš ty, když si nedáš pozor."
Ohnala se mu pěstí po obličeji, ale Finn ji chytil za zápěstí a prohlédl si její ruku.
"Tu pěst máš blbě. Palec musíš mít přes prsty, ne schovaný pod nima."
Odstrčil ji od sebe.
"Znova."
Zaútočila na něj, ale než se ho stačila dotknout, svět se s ní zatočil a ležela na zádech na žíněnce. Finn jí s mírným úšklebkem podával ruku.
"Až budeš mít dost, řekni."
Vytáhl ji nahoru a pokračovali. Někdy ji nechal, aby ho párkrát praštila. Jednou se jí málem povedlo nakopnout ho mezi nohy, ale stejně vždycky skončila na zemi ona. Občas ji Finn zarazil, aby jí ukázal, co dělá špatně. Becky sice za posledního půl roku zesílila, ale chyběly jí zkušenosti, proto nemohla Finnovi opravdu ublížit.
Proti vzteku zápas pomáhal daleko lépe než běhání. Když ji Finn provokoval, že se nesnaží, představila si před sebou Phila a hned se oháněla s větším nasazením.
"Tohle už nebylo ubohý," konstatoval Finn, když jí po jednom pokusu zkroutil ruku a držel ji zády k sobě. Pak do ní strčil, že se zastavila až o provazy. "Končíme," oznámil a vylezl z ringu.
"Říkals, že mám říct, až budu mít dost," zavolala za ním Becky. "Ještě nemám."
"Ty jsi k neukojení," usmál se Finn šelmovsky. "Musíš se taky někdy najíst."
"Sakra," zaklela Becky. Až teď si uvědomila, jaký má hlad, jenže oběd už určitě nezbyl.
"Jak ty dokážeš vymýšlet nový způsoby, jak se zničit, to je mi záhadou," zavrtěl Finn hlavou. "Najdi Tess, něco ti dá."
Poté, co Becky zhltla jídlo, které pro ni Tess schovala, musela na službu do nemocnice, už tak šla pozdě. Ten den tam naštěstí moc práce nezbývalo, takže ji doktor Haulden pustil na večeři brzy. Dokonce se stihla i převléct.
Sedala si s jídlem k Missy Santiagové, jejímu manželu Tonymu a Ellen Vaughnové, Missyině sestře, když k ní najednou přiletěl Phil.
"Kdo ti to udělal, Becky?" ptal se s vykulenýma očima.
Nejdřív nechápala, o čem to Phil mluví, než si uvědomila, že si v jídelně sundala mikinu. Pod ní měla jen tričko bez rukávů, takže Phil uviděl její modřiny. Neměla jich moc, tak čtyři nebo pět a nijak velké, doplněné jednou odřeninou, ale i to Philipa vyděsilo k smrti.
"Tohle?" zeptala se a ukázala si na ruku. "Jedna je možná dneska z tréninku od Finna, ale jinak jsem si většinu z nich udělala sama."
"Co máš pořád s těmi tréninky? Co cvičíš?" nechápal Phil.
"Fyzičku. Běhání, lezení, posilování a tak. Pro případ, že mě někdo nechá na pospas Týrům," odvětila Becky.
"Nechtěl jsem tě tam nechat."
"Ach tak, tebe někdo odtáhl proti tvojí vůli. Hm, jasně," ušklíbla se Becky a zuřivě nabodla kousek ryby na vidličku.
"Ne, tak jsem to..."
"Phile," přerušila ho Becky, "běž pryč. Tady jsou lidi, kteří jí."

***

Becky a Finn začali trénovat zápasnickou techniku častěji. Jejich potyčky sice pořád končily tím, že Finn poslal Becky k zemi, ale už se musel trochu snažit. Rozvinulo se mezi nimi křehké, zdráhavé přátelství, které se oba snažili zakrýt spoustou urážek. Philovi se Becky vyhýbala, což nebylo tak těžké, vzhledem k tomu, že on ji rozhodně nevyhledával. Pořád nevěděla, jak se k němu postavit. Na jednu stranu ji zradil, nechal ji i všechny ostatní na pospas Týrům a sám utekl. Na druhou stranu nemohla jen tak zapomenout na to, že si ho chtěla vzít. Kdykoliv ho viděla nebo zaslechla jeho jméno, vracely se jí ty dny, kdy se smála jeho složitým, ironickým vtipům. Nemohla jen tak vymazat to, co kdysi cítila, když ji vískal ve vlasech. Večery, kdy jí předčítal svoje oblíbené knížky, nepřestaly existovat jen proto, že utekl. A tak se od něj držela co nejdál a doufala, že se stane něco, co by tuhle prekérní situaci vyřešilo za ni.
Jenže když se něco takového stalo, Becky se to vůbec nelíbilo.
3. dubna měla plukovník Nightová narozeniny. Jako každý rok uspořádali velkou oslavu na pláži u základny. Kromě hrstky nešťastníků, kteří museli hlídkovat, všichni už po obědě rozložili v písku stoly s občerstvením a pitím a naskákali do moře.
"Tohle si člověk kdysi představil, když se řeklo Florida," prohlásil Finn, když přiběhl k místu, kde leželi Collinsovi s dětmi, Becky a Ellen. Zatřepal hlavou a pokropil Becky a Ellen kapkami slané vody. Ellen zapištěla, zatímco Becky se jen natáhla, chytila Finna za kotník a skoro ho poslala k zemi.
"Pobíhat dvě hodiny venku, když leje jako z konve jí nedělá problém, zato trocha mořský vody..." hartusil Finn.
"Protože je to z tebe, ty čuně! Kdy ses naposled koupal?" Finnova hygiena si sice nezadala se žádnou na základně, ale to Becky ani v nejmenším nebránilo chovat se jako že ano.
"Teď to bude asi tak dvě minuty. Div se, že se do toho člověku nechce, když za to dostane sprďáka!"
"Finley, nemáš někde nějaký lidi, který bys mohl buzerovat?" protočila Becky oči v sloup.
"Jo, Becky říkala, že mě zkusí dneska odpoledne položit na lopatky," provokoval Finn.
Becky vyskočila na nohy a podnikla pár klamných výpadů. Pak vyrazila pěstí proti Finnově obličeji. Chytil ji za zápěstí a Becky se mu pokusila podkopnout nohu. Finn suverénně uhnul, takže Becky zavrávorala a nebýt toho, že jí Finn pořád svíral zápěstí, asi by upadla. Ray a Ellen fandili, zatímco Tess se tvářila jako člověk, který pozoruje děti při hře.
Finn Becky odstrčil a chvilku stáli dva kroky od sebe a pozorovali se. Zničehonic Finn o krok ucouvl, takže člověk, který po něm chtěl skočit, přistál v písku. Rychle se vyhrabal na nohy a chtěl na Finna znovu zaútočit.
"Phile, co blbneš?" vykřikla Becky.
"Chtěl ti ublížit, ne?" zavrčel Phil a znovu se vrhnul směrem k Finnovi, ale Becky byla rychlejší. Strhla Phila zpátky a zkroutila mu ruku za zády.
"Jestli si hraješ na prince na bílým koni, tak to už jsi prošvihl," zasyčela mu do ucha.
"Co se tu děje?" ozval se za nimi autoritativní hlas plukovníka Nightové. Pravda, v jednodílných plavkách a slamáku by za normálních okolností moc respektu nevzbuzovala, ale její pověst ji předcházela bez ohledu na oblečení.
"Dobrý, Debbie, jen tady mladej něco špatně pochopil. Becky, pusť ho," řešil celou situaci Finn.
Becky Phila neochotně nechala jít a neúspěšný zachránce se odplížil na druhou stranu pláže. Plukovník Nightová zase odešla a Becky si sedla zpátky na svoji osušku.
"Jednoho dne ho zabiju," zamumlala.
"Předtím nebo potom, co zabiješ Finna?" škádlila ji Ellen.
"Mezitím," blýskla Becky očima. "Ne, vážně, chlapi, poraďte mi, jak mu mám vysvětlit, že se s ním odmítám bavit?"
"Myslím, že po dnešku by mu to mohlo dojít samo," těšil ji Ray.
Becky mu chtěla odpovědět, ale přerušila ji poplašná siréna.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Awia Awia | Web | 21. června 2011 v 22:27 | Reagovat

Tak jsem dospěla k názoru, že Finna zbožňuju ... ne, to ne, ale máme ráda takové ty chlapíky, kteří moc nedávají city najevo (jak jsi říkala, Finn takový je), ale uvnitř jsou to správní chlapi. ;)
Jinak jsem se s Becky na pláži pobavila a ... to se dělá, takhle to ukončit?

2 Lomeril Lomeril | Web | 21. června 2011 v 22:33 | Reagovat

[1]: Můžeme založit Finnův fanklub. Já jsem se do něj totiž zamilovala a takhle jsem do postavy nebyla zamilovaná od dob Coranna (a ne že by mezi nimi nebyla určitá podobost). Phil mi zase hrozně připomíná Dominica.
Jsem ráda, že Becky na pláži pobavila, to byl účel. A ano, tohle se dělá vcelku často :-)

3 Eillen McFir Eillen McFir | 22. června 2011 v 9:34 | Reagovat

Já ti nějak nevím, ale Phil se mi nelíbí od chvíle, kdy se znovu objevil. Ani se Becky nedivím, že s ním nechce mluvit.

4 Lomeril Lomeril | Web | 22. června 2011 v 11:04 | Reagovat

[3]: Chudák Phil, chudák Dominic. Nevíte, proč vždycky tak hrozně lituju vlastní záporáky?

5 Eillen McFir Eillen McFir | 22. června 2011 v 11:09 | Reagovat

[4]: Ale pozor. Dominica jsem sice absolutně nechápala, ale nejde říct, že bych ho nesnášela. Zato Phil se mi nelíbí od pohledu a mám k němu averzi. Pochopila bych, že utekl (ne každý je hrdina), ale že se poté ani nešel přesvědčit, jestli někdo nepřežil - případně nepohřbil lidi, na kterých mu záleželo? Co to je za člověka?

6 Lomeril Lomeril | Web | 23. června 2011 v 10:15 | Reagovat

[5]: Tak to já jsem Dominica chápala. Ne že bych s ním souhlasila, ale přesně vím, proč to dělal. Když se to vezme kolem a kolem, láska Dominica a Cassidy je asi nejsilnější v celých Lovcích.
A Phil... je prostě zvláštní. Já osobně pořád nevím, co si o něm mám myslet, a to se mi moc často nestává.

7 Jackie Decker Jackie Decker | E-mail | Web | 27. října 2011 v 17:20 | Reagovat

Konečně se nám schyluje k akci :D
Ne, dobře... Beckyiny problémy se dvěma muži jsou zajímavé, ale už to chtělo nějaký louskáček. Ta siréna je předzvěstí něčeho, co by mohlo být zajímavé, tak uvidíme jak se to bdue vyvíjet dál...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama