1. desítka

27. června 2011 v 10:20 | Lomeril |  100x100
Přináším vám prvních 1000 slov ze světa lovců. Dnes se znovu setkáme se starými známými: Nancy, Rafaelem, Ryanem, Dominicem, Sandrou a Olegem. V jednom drabble se také objeví nová postava: Olegova žena Tamara.


1. Představení (Introduction)
Období: před Lovci Prokletých
Dívka před ním byla vlastně docela hezká, s dlouhými tmavě hnědými vlasy a hezkýma hnědýma oči. Nejistě se usmívala a podle všeho byla stejně nervózní jako on. Těkala pohledem po místnosti a mnula si ruce. Zarazilo ho, že s sebou neměla rodiče, ale dvě kamarádky, které si ho prohlížely hodnotícím pohledem. Doufal, že ho shledaly aspoň dostačujícím. Na druhou stranu, na jejich názoru ani za mák nezáleželo.
Vstoupila sestřička, začtená do nějakých papírů, a vzhlédla, až když skoro zakopla o Rafaelovy nohy.
"Vy se neznáte, že? Slečno Rabnottová, váš upír Rafael Costa. Pane Costo, vaše kožoměnkyně Nancy Rabnottová," představila je.

11. Vzpomínka (Memory)
Období: Lovci temnot
"Neboj, všechno se to nějak vyvrbí," utěšoval jsem ji, ale ve skutečnosti jsem vnímal hlavně její tělo ve svém náručí a její vlasy pod svou dlaní.
Najednou z ní byla zranitelná, vyděšená malá holka. Celá se chvěla.
"Ryane, ty jsi vážně trouba," povzdechla si.
Odtáhl jsem se, abych jí viděl do tváře. Co jsem zase řekl špatně?
"Zrovna teď nechci kamaráda."
Chvíli trvalo, než mi došel plný význam jejích slov. Nechtěla kamaráda, chtěla víc. A chtěla to ode mě. Nakonec jsem se dočkal. Naše rty se spojily a já věděl, že jestli při tomhle lovu umřu, nebudu už ničeho litovat.

13. Neštěstí (Misfortune)
Období: Lovci temnot
Tamara zírala na svého muže a pomalu si uvědomovala, že on jí pohled nikdy neoplatí.
"Olegu?" Nikdy mu neříkala zdrobnělinami.
Otočil se po hlase a natáhl k ní ruku.
"Tamarko," usmál se.
Byla ráda, že nevidí její slzy, když sevřela jeho ruku. Bála se promluvit, aby ji nezradil hlas. Vyčítala mu, že za posledních několik měsíců skoro neviděl jejich dceru. Teď už ji neuvidí nikdy.
"Nebreč. Zvládneme to. Bude to dobré," konejšil ji. Jak poznal, že pláče? A proč utěšoval on ji a ne naopak? "Málem jsem umřel. Tohle je ještě dobrý výsledek."
I tak se na to dalo dívat.

15. Ticho (Silence)
Období: cca 5 let po Lovcích temnot
V tichosti spolu seděli nad večerním kakaem v malém bytě v Londýně, který s nimi sdílel Rafael. Ten dnes šel někam ven a Nancy moc dobře věděla, že to bylo na Ryanovu žádost. Její přítel se vůbec posledních pár dní choval podivně tajnůstkářsky. Zajímalo by ji, proč. Doufala, že se s ní nechce rozejít. Sakra, kdyby aspoň něco řekl! Společné mlčení ji dnes znervózňovalo.
"Vezmeš si mě?" zeptal se Ryan zničehonic a vytáhl z kapsy krabičku s prstenem.
Zírala na něj jako na zjevení, než se rozesmála, objala ho a políbila. Nemusela nic říkat. Ryan vše chápal z jejího mlčení.

22. Matka (Mother)

Období: cca 6-7 let po Lovcich temnot
Když Nancy vyšla z ordinace, cítila se podobně, jako když kdysi vyšla od Orákula. Dnes na ni ale venku místo April a Jess čekal Rafael. Ryanovi o ničem zatím neřekla. Podívala se na svého upíra. Slova nebyla potřeba, všechno slyšel.
Teď se všechno změní. Od chvíle, kdy těhotenský test vyšel pozitivně, se jí pod rukama hroutily všechny plány. Čekala malé, uřvané mimino, které ji odvede z práce a v noci ji nenechá spát.
"Měli bychom tu šťastnou novinu oznámit tatínkovi," řekla odevzdaně.
Už teď totiž věděla, že čeká krásné a šikovné dítě, které by nevyměnila za nic na světě.

25. Číhající (Lurking)

Období: cca rok po Lovcích temnot
Mladá dvojice procházela zdánlivě opuštěným domem. Sarah je pozorovala a už se jí sbíhaly sliny. Upír se určitě nedávno krmil, doslova přetékal silou. Kožoměnkyně nevypadala tak lákavě. Sarah měla raději hezké chlapce.
Kožoměnkyně se oddělila a zmizela ve stínech na chodbě. Sarah se soustředila na mladíka. Olízla si rty, když si představila, jak mu zaboří tesáky do krku.
Odrazila se a než si uvědomila, co se děje, narazilo do ní něco chlupatého a ostré zuby jí drásaly krk. Tvrdě dopadla na podlahu a krk jí prořízlo něco horkého.
"Číhat na lovce se nevyplácí," poznamenala Nancy a otírala si zkrvavená ústa.

27. Cizí (Foreign)

Období: dva měsíce po Lovcích temnot
Sandra chtěla na vánoční večírek své bývalé třídy jít sama, bez Ivy. Za poslední tři měsíce se toho stalo tolik! Stala se upírkou, dostala svou kožoměnkyni, málem ji zabili Prokletí a našla si upířího přítele, který vzápětí málem padl v bitvě. Mezi lidmi, kteří probírali domácí úkoly a nové drby ve škole, si připadala jako v jiném světě. Opravdu sem kdysi patřila? Copak tohle někdy byly její problémy? Copak někdy žila takhle bezstarostně? Bez Rafaela?
"Sandy!" objala ji Olive. "Ráda tě vidím. Je mi tak líto, co se ti stalo."
Sandra zjistila, že se usmívá. "Mně ne."

52. Starý (Old)

Období: sedm let po Lovcích temnot
Dominic skoro čekal, že ve vlasech uvidí šediny. Dnes měl devětadvacáté narozeniny, ale připadalo mu, že jsou sto dvacáté deváté. Ve vězení strávil sedm let. Cítil se, jako by to bylo sedmdesát.
Cassie...
Jak mohl přežít? Směli si jednou za měsíc napsat, to bylo všechno. Dlouhé dopisy plné stesku, které dozorci stejně četli.
Teď měl mít úspěšnou kariéru, krásný dům a především nádhernou ženu s ohnivými vlasy. Jejich štěstí stály v cestě jen její výčitky svědomí a tak se je snažili odčinit. Místo pohádkového konce ale přišli o všechno.
Dvacet devět let a život v troskách. Stáří je relativní pojem.

63. Nerušit (Do Not Disturb)

Období: půl roku po Lovcích temnot
"Ven!" ozvalo se hysterické zaječení. Ryan se trochu přikrčil. Z vedlejšího pokoje vycouval Rafael, věnoval mu odevzdaný pohled a zavřel za sebou.
"Teď tam nechoď," zašeptal.
Do dveří narazilo něco těžkého. "Já to slyšela!"
"Kolik jí toho ještě chybí?"
"Tak čtvrtina," odhadl Rafael.
Ryan vrhl ke dveřím starostlivý pohled.
"A má to odevzdat za týden?"
"Ještě to musí stihnout zkonzultovat," dodal Rafael
"No potěš," hvízdnul Ryan mezi zuby. Oba si na při tom vzpomněli na Andreje.
Z pokoje se ozývaly hysterické vzlyky a tupé rány, jako by někdo bušil hlavou do zdi. Psaní závěrečné práce Nancy opravdu nešlo od ruky.

66. Sníh (Snow)

Období: někdy po Lovcích temnot
Ryan vánoční nákupy nesnášel. Vadili mu lidé, kteří šli za svým cílem a bylo jim jedno, co je kolem nich. Hlavně aby získali co nejkrásnější dárky pro známé a aby měli velkolepější výzdobu než sousedé. Podobalo se to lovu, ale Ryan by bral raději Prokleté.
"Už jenom vyberu nějaké náušnice pro Sadie," slibovala Nancy.
Začalo sněžit. Nejdřív jí vločky ve vlasech tály, ale brzy přestaly a Nancy vypadala, že má ve vlasech diamanty. Zasmála se a v tu chvíli měl pocit, že k Vánocům nic nechce. Rozesmátá Nancy se sněhem ve vlasech byla víc, než by se odvážil žádat.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eillen McFir Eillen McFir | 29. června 2011 v 17:21 | Reagovat

Bylo hezké si zase zaskočit na návštěvu za postavami, které mi přirostli k srdci.

2 Lomeril Lomeril | Web | 29. června 2011 v 17:49 | Reagovat

[1]: Jsem ráda, že se líbilo. Budou (snad) další. Které se ti líbilo nejvíc?

3 Eillen McFir Eillen McFir | 30. června 2011 v 17:20 | Reagovat

[2]: Asi to Nerušit - ale to vyhrálo díky tomu, že mi to zvedlo náladu po neskonale hnusném dni v práci. Nejvíc mě ale asi zasáhlo Dominicovo drabble...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama