Vykladačka smrti

15. května 2011 v 12:38 | Lomeril |  Books in my thoughts

Takže i já přicházím se svou troškou do mlýna v této knižní výzvě. První knihou je Vykladačka smrti od Ariany Franklinové.
Historická detektivka se odehrává v Anglii za vlády Jindřicha II. (tedy 12.století). Ve Cambridgi dojde ke zrůdné vraždě malého dítěte a zmizení několika dalších. Jsou obviněni Židé, což se nelíbí králi Jindřichovi, jelikož se bojí, že by mohlo dojít k masovému exodu Židů z Anglie, což by znamenalo zhroucení ekonomiky království. Proto povolává neobvyklý tým vyšetřovatelů - Adélii, lékařku, specializovanou na pitvy; židovského špiona Simona Neapolského a arabského eunucha Mansúra. Je to ale hlavně Adélie a králův věrný služebník Rowley Picot, na kterých leží tíha odpovědnosti za dopadení bestiálního vraha, který mučí malé děti.

1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Doporučil mi ji kamarád, zmínila jsem se o ní mamce a pak jsem ji dostala k Vánocům.
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Předsudky, odlišnost
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Vyšetřovat.
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Líbila se mi Adélie. Vždycky se mi líbí intelektuální ženské hrdinky.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Líbily se mi výtečně propracované, originální postavy, a to, že se příběh nezaměřoval jen na kriminální zápletku, ale i na detektiva a osobnosti kolem něj.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Nelíbily se mi občasné historické nepřesnosti (např. srnčí kýta na kukuřici) a upřímně, moc nemusím psychopatické sériové vrahy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama