Duben 2011

Hledá se žena... nebo i muž

26. dubna 2011 v 23:33 | Lomeril
Hledá se obětní beránek, který mě zbaví mé noční můry. Hledá se samaritán, který se skloní a nabídne pomocnou ruku ztracenému.

Hledá se totiž kvalitní kritik.

Povídka Neříkej mi pravdu (kterou sice nikdo kromě Eillen nečte, ale co na tom) se totiž řítí do záhuby. Začínám psát kapitolu 18, ale nejsem s povídkou spokojená. Přemysl Otakar II., jeden z nejvěrnějších návštěvníků tohoto blogu, to vyjádřil v komentáři u třetí kapitoly.

"Dostalo by to šmrnc. Takhle to trochu zavání nudnou telenovelou..."

Vyslovil moje nejhorší obavy. Neříkej mi pravdu je hodně o pocitech a vztazích a bojím se, že s touhle tématikou neumím ještě dobře zacházet a sklouzává mi to do jakéhosi afektovaného paskvilu. A protože jsem zjistila, že u NMP miluju každičkou postavu, Calvinem a Careym počínaje, záporáky konče, nehodlám to tak nechat.

Proto sháním někoho, kdo by měl určité zkušenosti s psaním, ale kdo se pokud možno zaměřuje na akčnější a drsnější věci. Prosím jen o přelouskání cca 50 stran textu a sepsání kostrukrtivní kritiky, velmi ocením nápady na zlepšení.

Prosím, najde se někdo, kdo se obětuje?

BTW: Co mi (ne)pije krev

24. dubna 2011 v 22:58 | Lomeril |  Jak napsat upíří romanci
Nemáte občas pocit, že lidi zachvátila zubatá mánie? Přiznám se, že ani mně se nevyhnula, a alespoň jsem přičichla k nejznámějším dílům žánru, ať už literárním nebo seriálovým. Původně jsem si říkala, že bych mohla každé dílo ještě zvlášť zrecenzovat, ale pak jsem si řekla, že to udělám spíš formou jakéhosi souboje. Budu hodnitit pět děl (viz. níže) v pěti kategoriích - celkový dojem z příběhu (tj. zápletka a podání), hlavní ženskou hrdinku, hlavního mužského hrdinu, jejich věčného křena a výstavbu pozadí příběhu, tedy světa, ve kterém se odehrává. A výsledek?

Podívejte se sami.


Dominic Bells

23. dubna 2011 v 20:52 | Lomeril |  Osobnost měsíce
Jsem tu s osobností měsíce, kterou je tentokrát Dominic Bells. Samozřejmě je vám k dispozici, tentokrát ale sám, protože Ryan už tu byl. Můžete se ho ptát nebo mi jen napsat svůj názor na něho, protože to je jedna z nejrozporuplnějších postav příběhu.


Dominic Oliver Bells
Narozen: 1982
Rasa: Upír
Zaměstnání: student, posléze na útěku, nakonec vězeň
Kožoměnec: Ryan Felton, později přechodně Walter Asher
Dar: napodobování druhých
Proud magie: ofenzivní
Vzhled: šedé oči, hnědé vlasy, výjimečně krásný úsměv

Rodina
Otec: Jeremy Bells
Matka: Monica Bellsová, rozená Tycehurstová
Sourozenci: bratr James (*1979)


Akce Balónek

23. dubna 2011 v 15:10 | Lomeril |  Around Lomeril
Jde vlastně spíš o prosbu.
Opět, po roce, máme štěňátka flat coated retrívra. Měli jsme jich 11, zbývá 1 kluk. Měl jít domů právě dneska, ale páníčci na poslední chvíli vycouvali.
Jmenuje se Columban Tercius, říkáme mu Colin a moje osobní přezdívka pro něj je Balónek. Nebojte se, není tlustý, je to naopak krásný fletí kluk, šikovný a přátelský. A hledá nový domov.

Kdybyste o něj měli zájem nebo znali někoho, kdo shání hezkého, milého společníka, více informací najdete na stránkách chstercius.cz nebo mi můžete napsat na mail lomeril11@seznam.cz

Severus Snape a jeho černí bratři

16. dubna 2011 v 22:07 | Lomeril |  Co jsem kde pochytila

Co mají společného čarodějové Severus Snape a Draco Malfoy, upír Eric Northman, Fantom Opery, student Light Yagami, upír Lestat de Lioncourt, matematik Ian Malcolm, jižanský švihák Rhett Butler, dračí jezdec Murtagh, kapitán Jack Sparrow, mutant Wolverine, šlechtičtí bratři Jaime a Tyrion Lannisterovi, mág Zavulon a agent 007 James Bond?
Odpověď vám asi nedá moc práce. Nikoho z výše uvedených by si většina z nás domů nevzala ani za úplatu. A přesto je tak trochu milujeme.

Holkám se může líbit dobrodruh, ale domů ho nezvou. Vezmou si klaďase. (Jean Greyová v X-men 2)

Ano, dnes bude řeč o "bad boys."


Upoutávka na Neříkej mi pravdu

1. dubna 2011 v 18:54 Týká se Lovců
Jen malé video, stvořené, když jsem si hrála.

Klipy pochází z filmů Spy game, Stmívání, Škola superhrdinů, Krev jako čokoláda, Eragon a Dorian Gray.
Obsazení (podle pořadí, ve kterém se objevují):
Robert Redford - Frank Aubrey
Olivier Martinez - Vůdce Prokletých
Steven Strait / Ben Barnes - Calvin Bailey
Ashley Greene - Diana Harrisonová
Rebecca Hall - Lynn Wilsonová
Brad Pitt - Leslie Carter
Bryan Dick - Ian Brocklehurst