Han Solo

18. března 2011 v 11:27 | Lomeril |  Mé literární lásky
Jméno: Han Solo
Přezdívky: pár falešných jmen jako např. Vykk Draygo
Tituly: generál, pilot Millenium Falcon

Duchovní otec: předpokládám, že George Lucas nebo scénáristi Hvězdných válek
Kde ho můžete najít: Star Wars epizoda IV-VI a sekvely k těmto, dokonce i prekvelová trilogie, která se zaměřuje pouze na Hana (Léčka v ráji, Huttský gambit, Úsvit rebelů) a další
Stříbrné plátno? Jistě, hrál ho Harrison Ford

Rodina: manželka Leia, děti Jacen, Jaina a Anakin


Han si získal mé srdce během pěti minut. Typický "bad boy" se srdcem ze zlata, který se sice tváří nepřístupně a tvrdě, ale stejně se nakonec vždycky ukáže, že jde bojovat za správnou věc. Jen tak rychle shrnu, co o něm vím.
Narodil se na planetě Corelia a měl hodně tvrdé dětství. Jezdil na pašerácké lodi, ze které pak utekl, a pašoval sám. Od Landa Calrissiana vyhrál loď Millenium Falcon a se svým přítele, wookiem Chewbaccou, pokračoval v pašerácké živnosti. Jednoho dne potkal v kantýně v Mos Eisley na Tatooine Obi-wana Kenobiho a Luka Skywalkera. Souhlasil, že je odveze na Alderaan, protože peníze za odvoz měly zaplatit jeho dluh u Jabby Hutta. Bohužel, než dorazili na Alderaan, byla planeta zničena Hvězdou smrti, a Milenium Falcon byl Hvězdou chycen. Tam se Han poprvé setkal se svou životní láskou, princeznou Leiou Organou. Díky oběti Obi-wana se jim podařilo uprchnout a dostat se na rebelskou základnu. Tam Han sebral své peníze a odjel, jen aby se vrátil v kritickém momentě bitvy.
S rebely Han strávil několik dalších let, ale lovci odměn, které na něj poslal Jabba, ho začali dohánět, a tak se rozhodl rebely opustit. V tu chvíli ale Impérium zaútočilo na Hoth a Han, Leia a Chewbacca uprchli. Po dlouhé honičce s imperiálními loděmi přistáli na planetě Bespin u Landa Calrissiana, Hanova dávného přítele. Bohužel Lando je zradil a vydal Darth Vaderovi. Han byl zamražen do karbonitu a odvezen na Tatooine do Jabbova paláce. Po dlouhém hledání ho jeho přátelé nalezli a osvobodili, načež Han velel údernému týmu, který zničil štít na měsíci planety Endor. Po válce se Han a Leia vzali a měli tři děti - dvojčata Jacena a Jainu a dalšího syna Anakina. Tuším, že z Jacena se později stal Sith a Anakin umřel mladý, ale doufám, že nekecám.

Jde vůbec Hana nemilovat? Jeho nezapomenutelné hlášky, jeho charisma, jeho obličeje (pamatujete, když mu Leia oznámila, že Luke je její bratr?). Protože pod tou drsnou slupkou je hrozně hodný, milý, čestný... No, nevadí, Lomeril má pro Hana Sola dlouhodobou slabost.

Citáty:

Han: Han Solo. I'm captain of the Millennium Falcon. Chewie here tells me you're lookin' for passage to the Alderaan system? (Han Solo, jsem kapitán Millenium Falcon. Chewie říká, že sháníte dopravu do soustavy Alderaan.) - první věta ve filmu (Epizoda IV: Nová naděje)

Han: Look, Your Worshipfulness, let's get one thing straight. I take orders from just one person: me. (Podívejte, Blahorodí, vyjasněme si jednu věc. Rozkazy přijímam od jediné osoby - od sebe.)
Leia: It's a wonder you're still alive. Will someone get this big walking carpet out of my way? (Tak to je zázrak, že jste ještě naživu. Uklidí mi někdo z cesty ten velký chodící koberec?)
Han: No reward is worth this. (Žádná odměna nebude dost velká.)
(Epizoda IV: Nová naděje)

Luke: Listen, if you were to rescue her, the reward would be... (Poslouchej, kdybychom ji zachránili, odměna by byla...)
Han: What? (Co?)
Luke: Well, more wealth than you can imagine! (No, víc než si umíš představit)
Han: I don't know, I can imagine quite a bit. (Nevím, umím si představit docela dost.
(Epizoda IV: Nová naděje)

Leia: Why, you stuck up, half-witted, scruffy-looking Nerf herder. (Cože, ty zaostalý, připitomělý, odrbaný pasáku Nerfů!)
Han: Who's scruffy-looking? (Kdo je tu odrbaný?)
(Epizoda V: Impérium vrací úder)

Leia: I don't know where you get your delusions, laser brain. (Nevím, kde bereš ty iluze, hlavu laserová.)
Chewie se zasměje.
Han: Laugh it up, fuzzball. (Jen se směj, plyšáku.)
(Epizoda V: Impérium vrací úder.)

Leia: I love you. (Miluju tě.)
Han: I know. (Já vím.)
(Epizoda V: Impérium vrací úder)

Han: I think my eyes are getting better. Instead of a big dark blur, I see a big bright blur. (Myslím, že se mi vrací zrak. Místo velkýho černýho fleku vidím velkej světlej flek.)
(Epizoda VI: Návrat Jediho)

Han: How we doin'? (Jak jsme na tom?)
Luke: Same as always. (Jako vždycky.)
Han: That bad, huh? (Tak zle, jo?)
(Epizoda VI: Návrat Jediho)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Camellia Camellia | Web | 18. března 2011 v 11:45 | Reagovat

ah, milovaný Han. Taky jej mám moc ráda. Bohužel, z knih jsem sehnala pouze Huttský gambit, což mě dost mrzí.

2 Eillen Eillen | 18. března 2011 v 12:41 | Reagovat

"Miluji tě." "Já vím!" - tehdy jsem si ho definitivně zamilovala i já :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama