Březen 2011

Kdopak by se Mary bál?

31. března 2011 v 1:01 | Lomeril |  Co jsem kde pochytila

Kdopak by se Mary bál?
Mary Sue. Nemůžu si nepřisadit.
"Většina Mary Sue je až příliš nerealistická a nedůvěryhodná. Nemívají prakticky žádný charakter; jsou bezchybné, často morálkou, inteligencí a schopnostmi dalece převyšují své vrstevníky. Povídky bez nich prakticky ztrácí svůj smysl." cs.wikipedia.org


JNUR - Svět

25. března 2011 v 14:37 | Lomeril |  Jak napsat upíří romanci
Nikdy si nedávejte tři zelené čaje po deváté hodině večerní. Dneska jsem nějakým záhadným způsobem vydržela do čtyř od rána, napsala jsem na jeden zátah dvě kapitoly Neříkej mi pravdu, ale teď vydám něco jiného. Další díl Jak napsat upíří romanci právě dnes na vašich stáncích! Minule jsme si povídali o postavách, dnes se vrhneme na prostředí, ve kterém žijí.


Oleg Golubjev

19. března 2011 v 21:19 | Lomeril |  Osobnost měsíce
Ne, nezapomněla jsem na Osobnost měsíce. Protože nebylo žádné specifické přání, rozhodla jsem se pro dalšího veledůležitého lovce - Olega. V článku už je zahrnut i děj Lovců temnot a dokonce i pár událostí po nich, takže se můžete ptát i na věci v horizontu do deseti let po konci Lovců temnot. Oleg a Andrej jsou vám samozřejmě k dispozici.


Narozen: 1978 (v době Lovců temnot 26 let)
Rasa: Kožoměnec
Zaměstnání: lovec
Upír: Andrej Petrovič Někrasov
Druhá forma: černý vlk
Vzhled: hnědé oči, černé vlasy. Velice bledý


Han Solo

18. března 2011 v 11:27 | Lomeril |  Mé literární lásky
Jméno: Han Solo
Přezdívky: pár falešných jmen jako např. Vykk Draygo
Tituly: generál, pilot Millenium Falcon

Duchovní otec: předpokládám, že George Lucas nebo scénáristi Hvězdných válek
Kde ho můžete najít: Star Wars epizoda IV-VI a sekvely k těmto, dokonce i prekvelová trilogie, která se zaměřuje pouze na Hana (Léčka v ráji, Huttský gambit, Úsvit rebelů) a další
Stříbrné plátno? Jistě, hrál ho Harrison Ford

Rodina: manželka Leia, děti Jacen, Jaina a Anakin


Neříkej mi pravdu

16. března 2011 v 19:10 | Lomeril |  Neříkej mi pravdu


O co půjde: Plány Wiliama Cainea a Timothy Travena leží už deset let v propadlišti dějin. Minulost ale nezodpověděla všechny otázky a dovede překvapit, když to člověk nejméně čeká.
Dianě Harrisonové je devatenáct a byla by nejšťastnější, kdyby byla obyčejná. To jí bohužel není dopřáno - jako malá ztratila rodiče a z jejich smrti je dodnes zástava všech bojovníků proti legalizaci Prokletých. Teď ale má možnost účastnit se kurzu pokročilé magie, než na podzim nastoupí na vysokou školu. Můžete se vsadit, že po té možnosti skočí.
Calvin Bailey je lovec a jeden z pořadatelů kurzů pokročilé magie. Zrovna teď má pocit, že život stojí za starou bačkoru. Jeho velká láska ho pustila k vodě a případ, který kdysi dostal na starosti, se ne a ne hnout z místa. Je možné, že děvče, se kterým se setkal na večírku, rozvíří stojaté vody, do kterých zabředl?

Časové období: červenec 2014

Postavy:
Diana Harrisonová (19) - sirotek, studentka
Anita Bishopová (19) - Dianina kožoměnkyně
Calvin Bailey (34) - lovec, pověřený lovem tzv. Vránobijce
Carey Sullivan (34) - Calvinův sukničkářský kožoměnec
Erica Lyndham-Jonesová (29) - soukromá detektivka
Ian Brocklehurst (23) - Dianin kamarád od dětství
Aiden Winemiller (23) - Ianův kožoměnec a Anitin přítel
Leslie Carter (21) - zvláštní člověk, který má neobvykle blízko k upírům
Stephanie Mylesová (31) - kožoměnkyně, propuštěná z vězení
Orla Greyová (25) - svobodná levhartice
Emily Robertsová + Emma "Ree" Reaverová (20), Tom a Rhonda Davenportovi (20) - účastníci kurzu
Kamal Singhal + Bruce Mowbray (30); Lynn Wilsonová + Jeremy Adams (29), Rafael Costa + Nancy Feltonová (32) - lovci


Epilog

15. března 2011 v 18:25 | Lomeril |  Lovci temnot
Je mi smutno. Nemůžu uvěřit, že jsem se tam konečně dopracovala. Po 174 stránkách je čas zveřejnit poslední tečku za Lovci. Tak dlouho jsem u žádného příběhu nevydržela. Nikdy jsem nedokončila celou trilogii. Rafael a Nancy se stali mojí součástí, rok mi sedávali na rameni a vyprávěli mi. svoje příhody Teď je ale třeba ponechat je osudu. Čekají na mě noví hrdinové (doufejme).
A tak chci sepsat věnování. Věnování budou třikrát tři.
Zaprvé mámě, tátovi a dědovi.
Zadruhé Marušce, Bětce a Věrce.
Zatřetí Mortenovi, Eillen a Awii.
Děkuji...

Epilog:

24. Krev a magie

15. března 2011 v 18:16 | Lomeril |  Lovci temnot
Je mi smutno. Je mi strašně smutno... Ale víc u epilogu, který tu bude do 10 minut...


23. Noc vlků

15. března 2011 v 12:24 | Lomeril |  Lovci temnot
Co dodat? Kdo umře, kdo bude žít, jak a proč a kdy? Přeji příjemné počtení, kapitola je předposlední. Večer snad dodám poslední + epilog.22. Pár nožů v zádech

14. března 2011 v 8:40 | Lomeril |  Lovci temnot
Kapitola vysvětlovací, objasňovací, s minimem akce. Jsem si vědoma klišé "ukecaného padoucha", žel nemám jak jinak vám podat některá vysvětlení, takže mám, co mám. Vyváznou Rafael, Nancy, Ryan, Frank a Diego?


21. Dobré úmysly

13. března 2011 v 12:20 | Lomeril |  Lovci temnot
Nemáte rádi cliffhangery? V tom případě mi neubližujte. Jste zvědaví, co se vlastně stalo s Frankem, Diegem a Ines? Pak čtěte dál. Alternativní název pro kapitolu by zněl Deja vu.


20. Zrádkyně

12. března 2011 v 18:44 | Lomeril |  Lovci temnot
A jako na oslavu nového designu od Cirilly Riannon sem vkládám další kapitolu Lovců. Konečně začne nějaká akce. Proč přišla Cassidy Travenová? Co chce? Připoutejte se, závěrečná jízda začíná.


19. Praga mater urbium

10. března 2011 v 23:54 | Lomeril |  Lovci temnot
Už se to blíží! Několik oznámení: jsem zpět v Autorském klubu. Období mého "vyhození" nehodlám dále komentovat (kdyžtak mi to připomeňte). Konečně jsem vymyslela název pro další povídku z tohoto světa (najdete v rozcestníku). A taky se konečně rozjíždí finále Lovců. Celých Lovců. To, co začalo zdánlivě bezvýznamnou hádkou ve školní jídelně, konečně vyvrcholí v závěrečném střetu. Kupte si popkorn, protože kapitoly teď pofrčí. Doufám, že jste nepřehlédli osmnáctou kapitolu, bohužel to nemám jak zjistit.
No nic, lovci konečně dorazili do Prahy. Co je tam čeká?


Rozcestník

9. března 2011 v 21:52 | Lomeril |  svět Lovců Prokletých
Povídky:

SÉRIE LOVCI PROKLETÝCH (podorobné info zde)
1. Lovci prokletých - První krůčky Rafaela a Nancy na cestě k lovcům. Dozvídáme se hlavně důvody, proč se na tu cestu vůbec vydali.
2. Lovci v soumraku - Nancy a Rafael pokračují a rostou. Tentokrát totiž nechtějí čekat, až jim nepřátelé zaklepou na dveře.
3. Lovci temnot - Završení "trilogie". Několik odhalení a závěrečný střet mezi lovci a Prokletými.

NEŘÍKEJ MI PRAVDU (podrobné info zde)
Příběh o stínech, který si každý z nás nese s sebou. Příběh o drobných událostech, které mění běh dějin. Příběh o prchání před vlastní minulostí, o příslušnosti k rodině a o bojování bitev na první pohled prohraných. Jak prchnout před tím, co člověka už dostihlo? Komu lhát, když všichni ví? A jaký užitek má člověk, když získá to, po čem touží nejvíc, aby to vzápětí ztratil nebo zjistil, že to vůbec není to, co chtěl?

HUNTERPEDIA - snad jednou bude encyklopedie pojmů a postav z tohoto světa

18. Volání válečných rohů

8. března 2011 v 19:39 | Lomeril |  Lovci temnot
Už se, už se nám čas krátí... (Kdo zná Spirituál Kvintet, pochopí). Lovci se pomalu, ale jistě chýlí ke konci. Finální rovinka sice ještě nepřišla, ale zákrutů už nás moc nečeká. Zatím zuřivě datluju novou povídku z téhož světa a jakmile vymyslím název, dám sem i anotaci. (Kdyby vás napadly nějaké cool názvy, nápady se hodí ;-) To, že nevíte, o čem to bude, nevadí, já sama mám jen velmi mlhavou představu)
Ale ke kapitole. Srší emocemi (nebo se o to vehementě snaží). Zaznamenává určitý posun v ději, spíš prostorový, než časový. A jedna dobrá zpráva pro Ryanofilky - v téhle kapitole bude.
A ještě jedna věc. Lomeril se zbláznila a rozhodla se nakreslit Ivy Jeffersonovou. Barvy jsou trochu zvláštní, chudák scanner není nejmladší. Výtvor najdete zde - vstup na vlastní nebezpečí.


17. Chlapeček

5. března 2011 v 10:21 | Lomeril |  Lovci temnot
Další kapitola o bezpečnosti a o dětech. Konec se blíží mílovými kroky, tohle je první kapitola poslední třetiny. To je asi tak všechno, co jsem chtěla říct na úvod.


Babo, raď

2. března 2011 v 11:18 | Lomeril |  Around Lomeril
Měla tu být nová kapitola, ale když jsem projela AK, zjsitila jsem, že na to nemám náladu.
Právě jsem zjistila, že jsem nebyla "znovupřijata" do Autorského klubu, takže mám takovou divnou náladu. Uvažuju, co na blogu zlepšit. Mátě nějaké návrhy? Něco, co se vám nelíbí, chtěli byste něčeho víc? Přijímám návrhy a nápady. Protože si nejsem jistá, co je tu špatně.
Poraďte, prosím.