12. Nečekaná návštěva

11. února 2011 v 20:26 | Lomeril |  Lovci temnot
Semestr skončil, můžu se na chvíli vrátit ke psaní. Pracuji na další povídce ze světa Lovců. Ještě si nejsem jistá názvem, ale bude se odehrávat deset let po Lovcích temnot a objeví se tam i někteří staří známí. Kteří, to samozřejmě nepovím.
Situace nabere hned dva nečekané obraty. Oba jsou svým způsobem důležité.Jak už název napovídá, Nancy a Rafael dostanou nečekanou návštěvu. A znovu bude nadnesen problém královny Iolanty.Další zprávy ze štábu jsme dostali v neděli a to poměrně překvapivým způsobem. Těsně před polednem nám na dveře někdo zaťukal a když jsem otevřela, stáli tam Rusové a Frank s Ryanem.
"Můžeme dál?" zeptal se Andrej.
"Co tu děláte?" vyhrkla jsem a ustoupila jsem, aby mohli vejít.
"Malý brífink," oznámil Frank, zatímco si rozvazoval tkaničky.
Vmáčkli se k nám do pokoje - Rafael a já jsme si sedli na židle u psacích stolů, zatímco Rusové se uvelebili na mojí posteli a Frank s Ryanem na Rafaelově. Nemohla jsem si nevšimnout, že jsou všichni čtyři oblečení jako do akce.
"Co se děje?" vyzvídal Rafael.
"Jedeme z Enderville," odpověděl Oleg.
Zamrkala jsem. Oni jedou z Enderville. Oni si prostě jen tak udělají výlet do centra celého problému, nic nám neřeknou a pak jen tak přepadnou nás. To se mi snad zdá!
"Yarrow je hotový zlatý důl. Má perfektní postřeh, myslí mu to a má smysl pro spravedlnost," řekl Frank, jako by se nechumelilo. "Díky němu a informacím, které jsme získali dneska, jsme o hodně dál. Tohle jsme měli udělat už dávno."
"Zdá se, že vůbec není jisté, komu Enderville ve skutečnosti patří," vysvětloval Oleg. "Když se snažíte vypátrat vlastníka standardními cestami, zjistíte, že Enderville je majetkem soukromé firmy, jejíž majitelé - nejsou."
"Caine." Rafael pochopil rychleji než já.
"Přesně," potvrdil Andrej. "Tam si hledá nové potenciální stoupence. Je to jeho náborové středisko. Někteří z psychiatrů musí vědět, o co se jedná, a dávají mu tipy. A dneska v noci jsme nakoukli do některých databází a nestačili jsme se divit. Kryjí tam Prokleté."
"Cože?" vykulila jsem oči.
"Pamatuješ na Elstnera? Toho, který zabil toho Dárce v Ghaně?" vzal si slovo Ryan. "Podle papírů se nedávno vrátil z Ghany a znovu nastoupil na léčebný program v Enderville. A máme tam další dva, u kterých je podezření, že se stali Prokletými. Oba jsou oficiálně v Enderville."
"Teď můžeme zapojit státní mašinérii," doplnil ho Frank. "To hodíme na George a Alfieho, s tím, že na ně dohlédnou Elliot a Darren. Začneme se Enderville oficiálně šťourat v papírech a když to dobře půjde, tak to tam zavřou."
"To je dobrá zpráva," přikývla jsem. "Ale jak nás to přiblížilo chycení Travena?"
Asi dvě vteřiny vládlo ticho.
"Ty to nevidíš?" podivil se Andrej. "To byl od začátku ten hlavní problém: soustředili jsme se na Travena. On ale není ten hlavní - hlavní je Caine. A mají plán. Nějaký velký plán. Všímala sis novin? Od té doby, co Traven vyrukoval se svým videem, se tam objevuje čím dál tím víc článků, které napadají královny a obhajují Prokleté. Caine chce legalizovat Prokleté a Traven je jen nástroj, který k tomu používá. Stejně jako Enderville. Když se nám povede dosáhnout zavření Enderville, zasadíme mu tím citelnou ránu a vyprovokujeme ho. Bude muset začít jednat rychle a zvýší se šance, že udělá chybu. To je všechno, co potřebujeme. Aby Caine udělal chybu. O Travena už vůbec nejde."
Ale jde, chtělo se mi říct. Mně o něj jde. Nechci, aby byli Prokletí legální, ale bojuju kvůli něčemu jinému. Tohle je moje osobní bitva a v té je můj nepřítel Timothy Traven a jeho dcery, ne William Caine.
Přejela jsem je všechny pohledem a zastavila jsem se na Frankově tváři. Jemu přece šlo o Travena stejně jako mně. Nebo aspoň o Cherry. To ona přece zabila Olivera. Něco takového Frank nemůže nepomstít.
"Ale neboj se, že jsme na Travena zapomněli," ujistil mě Frank. "Diego a Ines už jsou v Praze a pátrají po něm. Ale naším hlavním cílem je zničit všechno, co Caine vybudoval, a nakonec Cainea osobně. Dopadením samotného Travena ničeho nedosáhneme, Caine si prostě najde náhradu."

Lovci se s námi najedli a mezitím nám vyprávěli, jak se v noci vloupali do Enderville. Odjeli krátce po obědě a my jsme se vrátili k původnímu plánu na neděli: psaní našich závěrečných pracích. Navečer, když už mě bakalářka přestala bavit, jsem zapnula počítač a chvíli jen tak nezávazně brouzdala po internetu, když jsem na jednom zpravodajském serveru narazila na veliký článek s titulkem: Královna půjde pod čepec.
Okamžitě jsem článek otevřela a přelétla jsem prvních pár vět.
Rafaeli? Tohle musíš vidět, oslovila jsem ho.

KRÁLOVNA PŮJDE POD ČEPEC
napsala Doris Brownová
Před dvěma měsíci zahýbala naší komunitou zpráva o těhotenství královny Iolanty. Vyvstalo mnoho otázek, z nichž mnoho stále zůstává nezodpovězených. Kdo je otcem dítěte? Je doopravdy mrtvý, jak královna prohlašuje? Byl to upír? Ale otázka, která je pro nás všechny nejdůležitější zní: dovolují královně naše zákony zůstat za daných okolností na trůně?
Konečně vám můžeme přinést uspokojivou odpověď. Existuje precedentní případ královny Philipy, která roku 1317 porodila nemanželské dítě, které měla s člověkem. Udržela se na trůnu jen díky tomu, že se včas provdala za muže, který měl sám nárok na trůn. Zítra proběhne hlasování Shromáždění, zda se bude postupovat podle tohoto precedentu. Zatím se ale zdá, že většina členů Shromáždění je tomuto řešení nakloněna příznivě.
A co by případný kandidát na manžela musel splňovat? Předně musí být potomkem anglického panovníka, nejvýše v páté generaci, a mít šlechtický titul. Dále musí být starší než patnáct let a mladší než padesát, nesmí být rozvedený a nesmí být Ztracený. V současnosti těmto kritériím nevyhovuje jediný muž.
V tomto případě se zřejmě bude rozhodovat mezi dvěma kandidáty: rakouským vévodou Felixem von Felsbach a švédským hrabětem Gustafem Ryningem.
Vévoda Felix (38) je prapravnukem rakouské královny Marie, dcery anglického krále Julia II. Je vlastníkem rozsáhlých pozemků v Horním Rakousku a spolumajitelem několika prosperujících firem. Ve společenských kruzích má pověst příjemného muže, skvělého společníka, pozorného hostitele a schopného organizátora. Vévoda Felix se nikdy nebránil novým nápadům a rozhodně by pro naši politickou scénu znamenal malou revoluci. Jediným problémem je, že před třemi lety ukončil pětileté manželství s italskou herečkou Biancou Langarotti. Jako rozvedený by se tedy neměl stát naším novým králem.
Hrabě Gustaf (41) je oproti tomu vnukem rakouského hraběte Franze von Hohenbach, strýce vévody Felixe. To ho činí potomkem anglického krále v šesté generaci. Jinak má vévoda Gustaf pověst uvážlivého politika, který několik let zasedal ve švédském Shromáždění za konzervativní stranu. Většinu volného času tráví na svých pozemcích na malém ostrůvku v Botnickém zálivu.
Takže kdo zasedne po boku naší královny - rakouský vévoda s neotřelými nápady nebo usedlý švédský hrabě? Budeme pro vás pečlivě sledovat situaci.

A ty vole, povzdechl si Rafael.
Co myslíš, koho si vybere? zajímala jsem se. Litovala jsem chudinku Iolantu, která se musí vdát za chlapa, kterého v životě neviděla, jako ve středověku. Hlavně když bude mít před očima vzpomínku na Olivera, kterého milovala a který zemřel. Kvůli mně. Znovu jsem pocítila palčivou vinu.
Oliver dělal svojí práci, připomněl mi Rafael. A pamatuješ, co říkala Iolanta? Považuje to za ušlechtilou smrt.
Ale pořád je to smrt, oponovala jsem mu.
Všichni umřeme. Dříve či později. Myslel při tom na Travenovy. A stejně by se s Oliverem nikdy nemohli vzít. Upíří královna si nemůže vzít obyčejného kožoměnce.
To jsem musela uznat. Iolanta a Oliver nikdy neměli naději. Ale stejně mi z představy, že bych si měla vzít úplného cizince (a to doslova), běhal mráz po zádech. A to jsem ani neuvažovala fakt, že jsou oba o hodně starší.
A když jsme u královen, už víme koho pozveme na tu oslavu? snažil se Rafael odvést moje myšlenky jinam.
No dobře, ustoupila jsem. Můžeš zkusit říct Sandře a Ivy. Ale až si o tobě budou myslet, že jsi nafoukaný snob, je to na tvoje triko.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Awia Awia | Web | 13. února 2011 v 15:58 | Reagovat

Těším se na novou povídku. ;) Tento svět má něco do sebe a je v něm tolik prostoru pro psaní... Ale nejdříve počkám, jak dopadnou samotní Lovci. Každopádně lituji Iolantu, ale co může chudinka dělat? A nedočkavě čekám na tu oslavu, jelikož cítím, že se tam něco stane. Téměř tu nadskakuji nedokčavostí, už aby mi běhal mráz po zádech! Těším se na další kapitolu a doufám, že se tu objeví brzo.

2 Lomeril Lomeril | 13. února 2011 v 20:20 | Reagovat

[1]: Iolanta je holt chudák. A na oslavu se moc netěš, ať pak nejseš zklamaná.

3 Awia Awia | Web | 13. února 2011 v 20:59 | Reagovat

[2]: No ... když se nestane nic na oslavě, tak určitě něco potom. A jsem zvědavá na April a Jess.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama