100 otázek pro... Nancy Rabnottovou

22. ledna 2011 v 9:30 | Lomeril |  Osobnost měsíce
Na jednom blogu (odkaz) jsem našla 100 otázek pro vaši postavu. Postupně to zkusím vyplnit pro různé hlavní postavy, třeba se i vrátím ke KnS, kdo ví? Ale první přirozeným adeptem byla Nancy Rabnottová. Trvalo to, než jsem to celé vymyslela, ale jsem hrdá, že většinu věcí jsem o Nancy věděla i před tímhle dotazníkem.


Část první: Základy

1. Jaké je celé jméno tvé postavy? Nancy Susan Rabnottová
2. Kde a kdy se narodila? Kolik je jí nyní let? Narodila se 18.4.1983 v Exeteru. V době, kdy se odehrávají Lovci temnot, jí je 22 let.
3. Kdo jsou/byli její rodiče? 
a) Jména: Steven a Ellen Rabnottovi
b) Povolání:
Otec je stavební inženýr, matka pracuje na půl úvazku na recepci v hotelu.
c) Povahy:
Oba jsou poměrně konzervativní, ale v jádru hodní. Mají své děti rádi a chtějí pro ně jen to nejlepší, ale je pro ně těžké nechat iniciativu taky na dítěti. Oba těžce přijímají, že jejich děti taky rostou a budují si vlastní životy. Otec hodně pracuje a je často pryč. Je hodně introvertní povaha, která si příliš nelibuje v dlouhých citových výlevech - to ale neznamená, že by byl bezcitný. Matka je od té doby, co se z její nejstarší dcery stal vlkodlak, velice úzkostlivá. Je otevřenější než její manžel. Občas má tendence při popisu některých událostí přehánět, obzvlášť když se to hodí do nějakého obrázku, který si vytvořila.
4. Má tvá postava nějaké sourozence? Jak se mají/měli rádi? Má sourozence dva. Benjamin je o tři roku mladší než Nancy. Bylo mu sedm, když Nancy odešla z domova a chodila po internátech, takže jako děti se občas prali, ale později neměli šanci rozvinout nějaký hlubší vztah. Na to, jak málo se znají, se mají docela rádi. Fran je o jedenáct let mladší než Nancy, narodila se rok poté, co se z Nancy stala kožoměnkyně. Fran a Nancy se prakticky neznají.
5. Je postava v manželství, nebo má partnera? Pokud ano, popiš toho člověka. Protože Nancyiny milostné eskapády jsou součástí zápletky, nebudu prozrazovat. Koneckonců, objekt jejího zájmu dostane svých vlastních 100 otázek.
6. Jaké je její povolání?
Protože povolání student není úplně ono, budeme předstírat, že je z Nancy lovec.
a) Je bezpečné? Ani náhodou.
b) Má ho rád/a?
Těžko říct. Neužívá si zabíjení, ale její smysl pro morálku jí říká, že je třeba zastavit Prokleté, proto si ho koneckonců vybrala. Považuje ho za důležité a chce ho dělat, ale má aspekty, které se jí nelíbí.
c) Jak dlouho ho dělá? Právě začala.
7. Napiš fyzický popis tvé postavy:
a) výška: cca 165-170 cm
b) váha:
přesně vám to neřeknu, ale má vcelku normální štíhlou postavu
c) rasa:
bílá
d) barva očí:
hnědé
e) barva vlasů:
hodně tmavě hnědé
f) styl oblékání:
sportovní, ale dívčí (vážně mě nenapadá, jak jinak bych to popsala). Není to ten typ, co by se děsil při pohledu na podpatky, ale zároveň klade velký důraz na pohodlnost a účelovost.
g) rozlišovací znaky (tetování, jizvy, mateřská znaménka apod):
Mění se v šedou vlčici. Po vážné zlomenině levé ruky na ní má jizvy po operaci.
h) barva kůže:
Ani ryba ani rak. Tedy ani bledule, ani indián. Takový zlatý střed.
ch) tvar obličeje:
Do hvězdičky. Ne, dělám si legraci, oválný.
i) tvar nosu:
Normální? Spíš drobnější, ale žádný knoflíček.
j) tvar úst:
Takový podlouhlý, uprostřed zvlněný. Tvar úst? Nad tím jsem nikdy nepřemýšlela. Asi má rty spíš tenčí.
k) postoj:
Vždycky chodí rovně, ráda sedí s jednou nohou na zemi a druhou nahoře. Spává stočená na boku.
8.  Z jaké země pochází? Do které společenské vrstvy patří? Je to Angličanka, taková ta vyšší střední třída.
9.   Má postava nějaké alergie, nemoci nebo jiné fyzické nedostatky? Počítá se to, že je vlkodlak? Vlastně mě napadlo, velice špatně snáší, když jí upír pije krev, ale otřepává se z následků rychleji než průměrný kožoměnec.
10. Je postava pravák nebo levák? Pravák.
11. Jaký je její hlas? Jakým mluví jazykem? Má nějaký přízvuk, akcent? Hlas nemá nijak výrazný. Mluví anglicky, ona sama cizí jazyky neumí. Přízvuk asi nemá žádný, vyrostla v Exeteru, takže bude mít možná tamní nářečí, ale za ta léta, co tam nežije, už nezřetelné.
12. Jaká slova/fráze nejčastěji používá? Slova a fráze běžného člověka? Nějaké parazitní slovo si u ní nevybavuji.
13. Co nejčastěji nosí po kapsách? Nic, pro případ, že by se musela přeměnit. Kožoměnci dokáží přeměnit i svoje oblečení, ale čím víc předmětů na sobě mají, tím je to těžší.
14. Má postava nějaké…
a) manýry? Občas umí být pěkně drzá.
b) otravné zvyky?
Pustit si nahlas hudbu do sluchátek a nevnímat, co jí lidé říkají.
d) zlozvyky?
Nevím o nich.
e) spací návyky?
Spí, jak už jsem psala, stočená na boku.
f) stravovací návyky?
Nemá ráda, když moc často jí to samé jídlo, má ráda pestrý jídelníček.


Část druhá: Růst

15. Jak bys stručně popsal/a dětství tvé postavy? Nejdřív normální holka, ale když jí bylo deset, zjistilo se, že je kožoměnkyní. To jí převrátilo život naruby. Musela začít chodit na kožoměneckou školu daleko od domova.
16. Jaká je její nejstarší vzpomínka? Na procházky u moře u babičky v Ilfracombe.
17. Co všechno postava vystudovala/kde všude se učila? Má základku v Exeteru a postupně střední školu v Telfordu u Wolverhamptonu. Poté má (nebo bude mít) bakalářský diplom z wolverhamptonské univerzity z fakulty pro upíry a kožoměnce v Telfordu. Obor sociologie.
18. Bavila ji škola/studium? Ne. Tedy střední ano, vysoká ne.
19. Kde se naučila to, co nyní nejvíc využívá (například cizí jazyk, boj…)? Bojovat se naučila u lovců, hlavně od Franka Aubreyho a Diega a Ines Ramirezových.
20. Když vyrůstala, měla nějaký vzor? Popiš ho. Královnu Serene. Serene Dawsonová je kožoměnkyně Iolanty Leroyové. Během školy (studovaly práva) se angažovaly mezi lovci a zapojily se do několika jejich akcí, ale když Iolantin otec zemřel, staly se královnami upírů a kožoměnců.
21. Jak při růstu vycházela s ostatními členy rodiny? Celkem dobře, dokud se z ní nestala kožoměnkyně. Poté čím víc přijímala svět, do kterého ji její schopnost zavedla, tím víc se vzdalovala lidské rodině a jejich vztahy skončily jako poměrně napjaté, když do jejího života vstoupil Rafael.
22. Když byla postava dítě, čím chtěla být, až vyroste? Herečkou.
23. Když byla dítě, co dělala nejraději? Hrála si se stavebnicemi a četla dětské komiksy.
24. Když byla dítě, jak se postava chovala? Byla upovídaná, energická, skoro na hranici hyperaktivity.
25. Když byla dítě, byla populární? Měla nějaké přátele? Pokud ano, jací byli? Tak asi normálně. Vždycky měla v oblibě tiché, hodné typy, které tvořily protiváhu k její energii. To jí koneckonců zůstalo. Když potom přešla na kožoměneckou školu, měla chvíli problém zapojit se do kolektivu, protože přece jen byla nová tvář.
26. S kým se poprvé políbila a kdy? Když jí bylo šestnáct s Pierrem, francouzským přistěhovalcem, svým prvním přítelem.
27. Má už tvoje postava "to" za sebou? Jestli ano, kdy a s kým to poprvé "dělala"? Kupodivu ne. I ve dvaadvaceti je Nancy pořád panna.
28. Pokud je tvá postava nadpřirozená (tj. mág, vlkodlak, upír atd), napiš zde příběh, jak se jím tvá postava stala nebo kde/jak se to naučila. Jestli je tvá postava normální člověk, napiš zde, co jí v minulosti vedlo k tomu, aby dělala to, co dělá teď. Jak se stala kožoměnkyní? Schopnost má vrozenou. Když jí bylo deset, pohádala se s jednou holkou, která chtěla nechat opsat domácí úkol. Nancy se naštvala a před celou třídou se proměnila ve vlka. Následovala integrace do společenství kožoměnců a upírů, kterou tu po stodvacáté rozepisovat nebudu.


Část třetí: Vliv

29. Co tvá postava považuje za nejdůležitější událost ve svém životě? Objev kožoměnectví. A setkání s Rafaelem Costou.
30. Kdo má na ní největší vliv? Rafael Costa, její upír.
31. Co postava považuje za svůj největší úspěch? To, že přežila pokus o vraždu.
32. Co tvou postavu nejvíc mrzí (co sama provedla)? To, že naletěla Dominicu Bellsovi.
33. Co je ta nejšpatnější věc, kterou tvá postava provedla? Asi prolomení se do mysli Dominica Bellse, které ho málem dohnalo k šílenství.
34. Má tvá postava nějaký záznam na trestním rejstříku? Zatím ne.
35. Kdy měla tvá postava největší strach? Když to vypadalo, že kvůli její chybě Rafael umře.
36. Jaký byl nejtrapnější zážitek v jejím životě? Jednou se opila na večírku a poblila hostiteli postel.
37. Kdyby tvá postava mohla změnit jednu věc ze své minulosti, co by změnila? Chvíli, kdy začala chodit s Dominicem Bellsem.
38. Jaká je její nejlepší vzpomínka? Na první krmení s Rafaelem a na noc, která následovala.
39. Jaká je její nejhorší vzpomínka? Na chvíli, kdy uslyšela Dominicovy myšlenky a uvědomila si, že z ní udělal prodejnou krev.


Část čtvrtá: Přesvědčení a názory

40. Je tvá postava optimista, realista nebo pesimista? Realista se sklony k optimismu.
41. Čeho se nejvíc bojí? Rafaelovy smrti.
42. Jaké jsou její názory ohledně náboženství? "Nemám nic proti Bohu, dokud nemá nic on proti mně."
43. Jaké jsou její názory ohledně politiky? Politika je svinstvo, ale pevně věří v systém upíří volby krále z příbuzenstva předchozího krále.
44. Jaké jsou její názory ohledně sexu? Z lásky a v tu pravou chvíli.
45. Je tvá postava schopna někoho zabít? Za jakých okolností se jí zdá zabít někoho za přijatelné a kdy za nepřijatelné? Je odhodlaná zabíjet Prokleté. Zdá se jí přijatelné zabíjet v sebeobraně nebo v obraně někoho jiného. Také věří, že Prokletí jsou špatní a musí být vyhubeni. Připadá jí naprosto nepřijatelné zabíjet pro vlastní zisk, ať už pro peníze nebo pro magii.
46. Co je podle ní to nejšpatnější, co může člověk provést/udělat? Zabít někoho pro vlastní zisk.
47. Věří na existenci spřízněné duše či pravou lásku?Jak se to vezme. Na existenci spřízněných duší je založená celá společnost, kde žije. Také věří, že potká muže, se kterým bude chtít strávit zbytek života. Ale po soužití s Rafaelem moc dobře ví, že žádný vztah není bez práce a člověk musí vždycky dělat kompromisy a mít v zásobě hodně tolerance, jestli chce, aby vztah fungoval.
48. Co považuje za úspěšný život? Takový, kde něco dokáže a zanechá za sebou svět o kousíček lepší než ten, do kterého se narodila.
49. Řídí se pocity nebo rozumem? Pocity.
50. Je tvoje postava nějak předpojatá, má nějaké předsudky? Snaží se nemít, ale ne vždycky se jí to daří. Je poměrně důvěřivá a tak snadno převezme předsudky jiných, ale na druhou stranu je natolik silná, že je dokáže opravit, když zjistí, že jsou špatné.
51. Existuje něco, co postava odmítá udělat za jakýchkoliv okolností? Proč? Podmínka za jakýchkoliv okolností je poměrně mnohoznačná. Mučením se dá člověk donutit skoro ke všemu. Ale museli by se opravdu snažit, aby ji donutili k tomu, aby krmila jiného upíra než Rafaela.
52. Existuje někdo nebo něco, kvůli čemu by tvoje postava byla ochotná zemřít (nebo nějak jinak zajít do extrému)? Byla by ochotná položit svůj život za ty, které má ráda. Pokud by se rozhodovalo mezi ní a například Rafaelem, drala by se na smrt.


Část pátá: Vztahy s ostatními

53. Obecně, jak se tvá postava chová k ostatním (zdvořile, hrubě, drží si je od těla…)? Mění se její chování podle toho, jak dobře onoho člověka zná? Pokud ano, jak? Většinou dodržuje pravidla základní slušnosti, ale nesnaží se o dobré vztahy za každou cenu. Když druhý člověk neprojeví zájem, přestává se snažit. Ovšem když už si někdo najde cestu k jejímu srdci, udělala by pro něj psí kusy.
54. Kdo je nejdůležitější člověk v jejím životě, a proč? Rafael. Je to její upír, její opravdová rodina. Vidí mu do hlavy a on jí. Život bez něj už si neumí představit.
55. Koho si tvá postava nejvíc váží, a proč? Váží si víc lidí. Má ráda královny, protože si myslí, že vládnou dobře. Váží si svých přátel. Váží si lovců.
56. Kdo jsou její přátelé? Má nějakého nejlepšího přítele? Popiš ty lidi. Rafael Costa: její hodný, laskavý upír, bez kterého nedá ani ránu. April Massinghamová: něžná, velice inteligentní upírka, jedna z jejích prvních přátel v upířím světě. Jessica Dawsonová: Aprilina netaktní, hlučná kožoměnkyně. Andrej Někrasov: ruský lovec s pozorovacím talentem a věčně dobrou náladou. Oleg Golubjev: Andrejův kožoměnec, zachmuřený a nemluvný, ale v jádru hodný. Pablo Delgado: Aprilin přítel, tichý, melancholický upír. To by jako základ stačilo. Ryana nezmiňuji schválně.
57. Jak upřímná je vaše postava ohledně pocitů (přetváří se před ostatními)? Jak by někdy chtěla! Ale moc to neumí. Je spíš co na srdci, to na jazyku. Ale některé věci se snaží schovávat.
58. Zamilovala se někdy tvá postava? Pokud ano, popiš, jak se to stalo. Popíšu oba dva důležité případy. Dominic Bells: seznámili se, když začal s Rafaelem pracovat na projektu na nějaký předmět. Potom Dominicovi umřel nejlepší kamarád a Nancy se mu snažila pomoct přenést se přes to. Dominic se jí celou dobu pokoušel sbalit, aby na ni mohl nalákat Rafaela. Ryan Felton: Dominicův kožoměnec, kterého Dominic zradil ještě hůř než Nancy. Pomáhal Nancy zachránit Rafaela z pasti a později spolu pracovali na případu Traven.
59. Co postava od svého partnera očekává? Především čeká, že jí bude oporou. Nechce, aby ji vodil za ručičku, dokáže se o sebe postarat sama, ale chce, aby tam byl pro ni, až ho bude potřebovat.
60. Jak si rozumí s rodinou? Na tohle téma jsem sepsala už asi pět elaborátů, prostě zalistujte o pár otázek výš.
61. Má postava svou vlastní rodinu? Jestli ano, popiš jí. Jestli ne, chtěla by jí? Pokud ne, proč? Zatím ji nechce, připadá si moc mladá. A do budoucna si není jistá, jak by dokázala skloubit rodinu a povolání lovce.
62. Na koho se obrátí, když potřebuje pomoc? Na Rafaela nebo na Ryana.
63. Věří postavě někdo natolik, aby jí chránil? Kdo a proč? Nechápu otázku. Ale jak Rafael, tak Ryan by se jí vrhli na pomoc okamžitě.
64. Pokud by postava zemřela nebo by byla pohřešována, komu bude chybět? Všem přátelům, rodině. A tak.
65. Kým postava opovrhuje nejvíc, a proč? Koho nejvíc nenávidí? Opovrhuje a nenávidí všechny Prokleté. Považuje je za slabochy.
66. Má tendenci se s lidmi dohadovat, nebo se konfliktu vyhnout? Spíš se dohadovat.
67. Má tendenci na sebe brát vůdčí roli? Ano. Ale jenom tendenci.
68. Spolupracuje ráda tvoje postava nebo si radši všechno udělá sama? Nabídne spolupráci, ale když není spokojená s tím, jak ostatní pracují, raději si to udělá sama.
69. Záleží postavě na tom, co o ní říkají ostatní? Je schopná poslechnout si konstruktivní kritiku, ale plané řeči ji nezajímají.


Část šestá: Co má ráda a co nemá ráda

70. Jaké jsou její koníčky? Hudba. Sama nezpívá ani na nic nehraje, ale ráda ji poslouchá. Docela ráda čte a baví ji občas ping-pong.
71. Čeho si nejvíc cení? Svého fungujícího vztahu s Rafaelem.
72. Jaká je její oblíbená barva? Vínová a fialová.
73. Jaké je její oblíbené jídlo? Jaké nemá ráda? Abych se přiznala, tak nemám zdání.
74. Co má postava ráda ke čtení? Co naopak nemá ráda? Ráda čte horrory a špionážní literaturu. Nemusí moc tlusté společenské romány, potřebuje v knížce akci a ne stovky stránek, kde se řeší jen a jen vztahy.
75. Co si postava představuje pod pojmem "dobrá zábava"? Výlet s přáteli, kde je nějaký sport, nějaký relax a hlavně dobrá společnost.
76. Je tvoje postava kuřák, alkoholik nebo bere drogy? Jestli ano, proč? Chce s tím přestat? K alkoholu má vztah zcela standardní, prošla si období experimentů a teď občas zajde do hospody jako každý jiný. Cigaretový kouř ale opravdu nemá ráda.
77. Jak postava tráví svou typickou sobotu? Na začátku asi podle situace, odpočinkem. V průběhu série se přidají tréninky boje.
78. Co jí zaručeně rozesměje? Výstižná hláška.
79. Co tvojí postavu zaručeně rozzuří? Když se jí někdo snaží brát její svobodu nebo se k ní chová jako k malé.
80. Jak by se tvoje postava zachovala, kdyby trpěla nespavostí a potřebovala si najít něco na zabavení? Pustila by si hudbu.
81. Jak se postava vypořádává se…
a) stresem? Akce! Něco honem dělat!
b) smutkem?
Schoulí se někde o samotě, i bez Rafaela, a snaží se dobrat kořene problému.
c) změnou?
Přijme ji a postaví se jí. Nefňuká nad ní, snaží se přizpůsobit.
d) vztekem?
Vztek rychle vybije, bohužel často na někom nevinném.
e) ztrátou?
Hlavně se snaží zajistit, aby se nic podobného neopakovalo.
82. Je postava spontánní, nebo vždycky potřebuje plán? Spontánní.
83. Co tvojí postavu nejvíc otravuje/frustruje? Když musí zůstat vzadu a jiní nasazují krk za ní.


Část sedmá: Představa sama sebe atd.

84. Popiš, jak si tvoje postava představuje normální den. Jak by se zachovala, kdyby byl den nějak pokažen? Normální den by byl ráno vstát, jít do práce, tam sedět osm hodin, vrátit se domů, uvařit večeři, dívat se na televizi. Něco takového Nancy nevede a vést nehodlá. Pokažený den znamená smrt kolegy.
85. Co je na tvé postavě to nejlepší? Upřímná a spravedlivá. A dokáže přiznat, když něco zbodá.
86. Jaká je největší slabost tvé postavy? Ukvapenost a občas přílišná důvěřivost.
87. Kdyby na sobě postava mohla něco změnit, co by to bylo? Chtěla by umět promýšlet svoje činy do všech důsledků.
88. Je postava introvert nebo extrovert?Asi spíš extrovert.
89. Je postava pečlivá nebo nepořádná? Něco mezi, ale vždycky ví, kde co má.
90. Jmenuj tři věci, které na sobě postava má ráda, a tři věci, které postava na sobě nesnáší. Má ráda: upřímnost, schopnost přiznat chybu, to, jak se rychle umí přeměnit. Nemá ráda: ukvapenost, urážlivost a to, že neumí všechno.
91. Má se postava ráda? Tak normálně. Občas by se zabila, ale to asi každý.
92. Přála by si tvoje postava být dobrodruhem? Pokud ano, proč? Jsou její skutečné důvody odlišné od toho, co říká na veřejnosti? Ona se stávádobrodruhem. Protože si myslí, že je její povinností zastavit Prokleté. A na veřejnosti by nepřiznala, že jedné její úplně maličké části, té zvířecí, se to líbí.
93. Čeho chce postava ve svém životě dosáhnout? Zbavit svět tolika Prokletých, kolika bude moct.
94. Kde se postava vidí za pět let? Jako plnohodnotná lovkyně.
95. Kdyby si postava mohla vybrat, jak zemře, co by si vybrala? Rychle, bezbolestně a tak, aby to nečekala.
96. Kdyby se tvá postava dozvěděla, že má do dne zemřít, jmenuj tři věci, které by předtím udělala. Pokusila by se nějak dát do pořádku vztahy se svou rodinou. Naposledy by nakrmila Rafaela a políbila by Ryana. A pak by se vydala za lov.
97. Jak postava chce, aby si jí ostatní po smrti pamatovali? Jako bojovnici za spravedlnost.
98. Jmenuj deset vlastností, kterými vystihneš charakter postavy. Argh! Proč mám pocit, že se to pořád opakuje? No dobře. Smysl pro spravedlnost. Netrpělivost. Ukvapenost. Věrnost. Otevřenost. Jistá naivita. Odvaha. Bojovnost. Částečně tvrdohlavost. A taky drzost.
99. Jmenuj všechny povahové rysy tvé postavy, o kterých si myslíš, že se shodují s těmi tvými (pokud by jich bylo hodně, možný bych doporučila postavu trošičku…pozměnit). Netrpělivost. Občas ta drzost. Tvrdohlavost a naivita. Někdy i ta ukvapenost. Je to hodně?
100. Pokud byste mohli, jakou radu byste jakožto její stvořitel své postavě dali? (Představte si, že sedí před vámi a čeká na vaši radu…) Budu podle svého dobrého zvyku citovat, tentokrát seriál True Blood. "You wouldn't be a dumb-ass, if you used your brain instead of letting it take up space in your skull." Překlad pro neangličtináře: "Nebyl bys takový pitomec, kdybys občas používal mozek místo aby ti jen zabíral místo v lebce."
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Annie-chan Annie-chan | Web | 22. ledna 2011 v 10:36 | Reagovat

Tak on to vážně někdo využil... to mě hřeje u srdce, přeci jenom jsem měla nějakou tu práci s překladem :D
A na Krev na sněhu se podívám... :)

2 Lomeril Lomeril | 22. ledna 2011 v 10:40 | Reagovat

[1]: Využil a místy mi to dalo docela zabrat. Ale díky tomu jsem si s Nancy zase o něco bližší :-)

3 Pavel Pavel | E-mail | Web | 14. března 2012 v 20:01 | Reagovat

hej tak to je libovýýýýý

4 Fanda Fanda | Web | 30. května 2013 v 13:42 | Reagovat

Hustýýýý

5 Roman P. Roman P. | Web | 26. června 2013 v 17:37 | Reagovat

Hezky napsané, fakt

6 Anna Anna | Web | 17. srpna 2013 v 14:29 | Reagovat

Pěkný nápad.

7 Maxim Maxim | Web | 5. září 2013 v 13:23 | Reagovat

A votom to je...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama