Leden 2011

10. Pařáty strachu

29. ledna 2011 v 18:41 | Lomeril |  Lovci temnot
Dobrá, dobrá, nová kapitola je zde. Jedna z mála, o kterých přesně vím, kde vznikla. Bylo to ve vlaku na trati Budějovice-Praha. Vlastně se tu ani nic pořádně nestane, ale přesto je důležitá. Je to bod zlomu ve dvou vztazích.


Top 10 a Bottom 10 zakončení

28. ledna 2011 v 19:06 | Lomeril |  Co jsem kde pochytila
S koncem kniha i film stojí a padá. Taky se vám stane, že se celou dobu, co čtete nebo se díváte na plátno, těšíte na závěrečné rozuzlení a když konečně přijde, zůstanete sedět s nevěřícným výrazem a jedinou myšlenku: "A to je jako všechno?"
Přiznávám se, jsem na konec velmi náročná. K některým budu možná až přehnaně kritická. A samozřejmě následují spoilery.
Takže co považuje za 10 nejlepších a 10 nejhoších filmových/literárních konců?


9. Chvíle pravdy

23. ledna 2011 v 22:34 | Lomeril |  Lovci temnot
Tahle je zvláštní. Polovina z ní je konstruována za působení čisté logiky, musela jsem se skoro nutit do každého slova, než z toho vylezlo něco přijatelného. A druhá polovina (není myšleno ani obsahově, ani rozsahově, jedna část průběžně střídá druhou) plynula jako pírko, prostě jsem jen nechala postavy jednat. Výsledek? Napsala jsem lepší i horší.


100 otázek pro... Nancy Rabnottovou

22. ledna 2011 v 9:30 | Lomeril |  Osobnost měsíce
Na jednom blogu (odkaz) jsem našla 100 otázek pro vaši postavu. Postupně to zkusím vyplnit pro různé hlavní postavy, třeba se i vrátím ke KnS, kdo ví? Ale první přirozeným adeptem byla Nancy Rabnottová. Trvalo to, než jsem to celé vymyslela, ale jsem hrdá, že většinu věcí jsem o Nancy věděla i před tímhle dotazníkem.


8. Staří známí

16. ledna 2011 v 12:16 | Lomeril |  Lovci temnot
Osmá kapitola Lovců temnot. Drobná dohra Aprilina pozvání a pak taky jedna velmi nečekaná událost. Prozradím, že konečně zažijeme trochu akce a na scénu se vrátí jedna postava, na kterou jste už nejspíš zapomněli.
Pořád přijímám přání na osobnost měsíce.


JNAR - Postavy

13. ledna 2011 v 22:23 | Lomeril |  Jak napsat upíří romanci
POZNÁMKA: DO KOMENTÁŘŮ SI PIŠTE PŘÁNÍ NA OSOBNOST MĚSÍCE ZA ÚNOR

Postavy jsou nejdůležitějším bodem, proto s nimi začneme. Protože upírská romance si často vystačí s minimem děje, musíme mít ty správné postavy, aby čtenář naše dílo po pár stránkách nezahodil.


JNUR - Úvod

13. ledna 2011 v 22:21 | Lomeril |  Jak napsat upíří romanci
Ano, jsem založením velmi jedovatý a sarkastický člověk. Ano, zajímám se o literární klišé. Ano, zajímám se o moderní upíří romance.
A ano, spojila jsem všechno tohle dohromady.

Dneska, jak si možná někteří z vás všimli, letí upíři. Chcete také napsat upírskou romanci? Není nic jednoduššího! Stačí posbírat pár rad od již úspěšných autorů. Představuji vám naše dnešní rádce:
Stephenie Meyerová - autorka veleúspěšné "ságy" Stmívání, která vypráví, kterak se do sebe zamilovali upír Edwarda dívka Bellaa žili šťastně až do smrti.
Richelle Meadová - autorka úspěšné série Vampýrská akademie. Příběh sleduje dhampýrku (poloviční upírku) Rose, která se trénuje na osobního bodyguarda své nejlepší kamarádky Lissy, která je shodou okolností posledním potomkem prastarého šlechtického rodu. Rose je zároveň zamilovaná do svého instruktora Dimitrje.
P.C. a Kristin Castovy - autorky úspěšné série Škola noci. Hrdinkou Školy noci je upíří mládě Zoey, které z nějakého důvodu vyvolila bohyně Nyx. Zoeyse líbí školní idol Eric Night, nesnáší školní celebritu Afroditua navíc ji pronásleduje její bývalý lidský přítel Heath. Kromě toho se u ní projevují schopnosti, které by se měly projevit až za několik let. Ze série jsem četla a budu odkazovat na první díl a prvních pár kapitol druhého.
Charlaine Harrisová a Alan Ball -autorka Southern Vampire Mysteries, knižní předlohy k seriálu True Blood (jehož tvůrcem je Alan Ball). Z knižní předlohy jsem četla jen pár kapitol, ze seriálu jsem viděla první dvě série. Hrdinkou je telepatka a servírka Sookie, která se zamiluje do upíra Billa, který se do města přistěhuje, a neustále se s ním střídavě rozchází a spí.

Několik upozornění, než začnete číst:
Vyskytnou se spoilery, na Stmívání a VA v celém rozsahu, True Blood první dvě série, Škola noci první díl a částečně i druhý (který jsem nečetla celý, ale četla jsem aspoň shrnutí). Pokusím se vyvarovat nejhorších prozrazení, ale spoilerům se prostě nevyhnu.
Co se týče Školy noci, možná, že ne všechny informace budou přesné vzhledem k pozdějším dílům.
A hlavně, všechno berte s rezervou. Spousta klišé není záležitostí pouze upířích knížek. Spoustu z nich mám i já ve svých povídkách. Tohle je prostě takové shrnutí, obecný návod.

P.S. Kdyby mi někdo doplnil příklady z Vampire Diaries, byla bych mu neskonale vděčná.

A příště už začneme.

Ines Ramirezová

10. ledna 2011 v 14:37 | Lomeril |  Osobnost měsíce
Narozena: 1968
Rasa: Upír
Zaměstnání: lovec
Kožoměnec: Diego Ramirez
Rodné příjmení: Escobarová
Dar:  vidět minulost
Proud magie: ofenzivní
Vzhled: hnědé oči, černé, vlnité lasy. Na levé ruce má tetování - polovina obličeje draka, pasuje k polovině na ruce jejího manžela


7. Pozvání

8. ledna 2011 v 20:04 | Lomeril |  Lovci temnot
Poměrně důležitá kapitola, nastiňující určité budoucí události. Jaké, to samozřejmě neřeknu :-)
Rafael a Nancy se mají podílet na analýze jakéhosi výkřiku v pozadí Travenova videa. Co z toho vyplyne pro ně? A jaké překvapení je čeká při návratu na univerzitu?

Kapitola první: Coxovi

5. ledna 2011 v 18:31 | Lomeril |  Osada čistých duší
Ne, tohle nesouvisí s Lovci. Začátkem listopadu jsem tu zveřejnila prolog ke staronové (čti staré, rekonstruované) povídce Osada čistých duší. Vítejte u první kapitoly. Pierre a Filip jsou synové bělocha a indiánky, ale jejich srub vypálili pobudové a zabili jejich otce. Bratři se tedy rozhodli začít znovu mezi Oneidy, kmenem jejich matky. Je vůbec něco, co by jim v tom mohlo zabránit?
Prolog najdete zde. odkaz