Lomeril se představuje

21. listopadu 2010 v 22:22 | Lomeril |  The Lomeril
Kdo by se z vás nechtěl vrátit zpátky k dětskejm hrám? 
A kdo z vás by nechtěl bejt zas princ a nebo král?
Panenku do hradu z písku jednou jsem si dal,
kde jsou všechny sny a hračky, všechny co jsem znal?
Je to fajn, usínat a nechat si zdát, že nejsem ten, kdo jsem,
a musim se smát.
Sedim si ve větvích stromu,
zase přijdu pozdě domů,
ten malej divnej skřítek,
to jsem já!

Z pohádky je nová hra a skřítek zve tě dál,
máma tomu nerozumí, co kdybys už spal,
Ozývá se hudba stromů, v tý hře jsi ty sám,
vůbec nevíš, jak to skončí, noc tě láká dál,
Tak jsem zas usnul a ten sen se mi zdál,
že jsem byl skřítek a potom zas nějakej král,
Co povim svym dětem k tomu,
jak jsem slezl z toho stromu,
že ten malej divnej skřítek,
to jsem já!
(Petr Kalandra - To jsem já)


Jsou chvíle, kdy dojde během vývoje plodu k pozoruhodným mutacím. Mutant, který se pohybuje pod občanským jménem Barbora nebo pod krycími jmény Lomeril, Lena Liz Carter či Tarja (a ne, nemá to souvislost s Tarjou Turunnen), se vyvinul v době, kdy Saddám seděl v Kuvajtu a tvářil se, jako by mu to tam patřilo, a když jste jeli do Bratislavy, nemuseli jste přes státní hranice.

Doma má maminku (kus jeden), tatínka (kus jeden), a flat coated retrívra (kusy tři, nejstarší model z roku 2005, prostřední z roku 2008, nejmladší z roku 2011. Spotřebujte dřív než spotřebuje vás). Přesto se doma momentálně nepohybuje, protože se z místního ústavu pro choromyslné (Gymnázium J.V.Jirsíka, taktéž dží džej ví džej) přesunula do ústavu, kam se sjíždějí šílencí z celé republiky (Přírodovědecká fakulta UK, taktéž Přífuk). Obor Zoologie, s čímž souvisí i obyvatelé jejího druhého domova - pískomilky Maggie a Carol a šneci Achatina immaculata zvaní Hengist a Horsa.

Když zrovna nestuduje (a to moc často nedělá), věnuje se činnost čtenářské a písmácké. Čte téměř cokoliv, kdekoliv. Vyžívá se ve sci-fi a fantasy, ale nepohrde ani historickou detektivkou nebo dílem klasické světové literatury. Ovšem její nejmilejší kratochvílí je mlátit do klávesnice jejího Cypriána (jinak Asus Uaspoustadalšíchpísmenekačísel) a tvořit jakési paskvily, kterým říká povídky. Viz většina rubrik.

Ačkoliv by se to možná nezdálo, miluje přírodu a pobyt venku (když se k němu dokope). Když je doma, chodí se psy na procházky. Když není doma, jde bez psů a medituje o životě, smrti a rozkladu chlorofylu v padajícím listí. S tím souvisí i její (v současné době upozaděná) skautská činnost.

Co a koho má ráda?
Své přátele. Všechny. Tečka.
Cypriána (neocenitelný pomocník při psaní povídek, přece jen bez počítače by se psalo těžko)
Své psy (teda feny, no) - Áju (Ike z Vlčích luk, také známa pod jmény Andula, Bába nebo Traktor), Ginny (Art's Ginny Tercius, Ginnýnek, Cufilír či Mamutek) a Derry (Cinderella Tercius, Dérunka, Koťátko, Popelnice), dohromady známé tako jako Smečka, Banda, Ďáblova trojnožka nebo Nesvatá trojice
Své pískomily Maggie a Carol, pojmenované po jediných snesitelných ženských z Walking Dead. Sice si nejsem jistá, jestli je náklonnost vzájemná, ale což.
Své šneky Ano, pořídila jsem si jako domácí mazlíčky šneky. Ano, mám k nim citový vztah. Ano, pojmenovala jsem je Hengist a Horsa po saských nájezdnících. Oni jsou taky nájezdníci, jen jim to trvá poněkud déle.
Spisovatele: Frederick Forsyth, Sergej Lukjaněnko, Karel Čapek, Ray Bradbury a další.
Knížky: celá série Noční hlídka, Bratři Karamazovi, Harry Potter, Žoldáci, Boží pěst, Mstitel, Den pro Šakala, série Případy sestry Fidelmy, Pán Prstenů, Kámen vládců... error, nedostatek místa na disku
Filmy: namátkou Misie, Počátek, Hvězdný prach, Sherlock Holmes, Hvězdné války
Hudba: Druhá tráva, Leonard Cohen, vybrané od Three Days Grace, výběr Boba Dylana, Team StarKid, Petr Kalandra a Marsyas, klidně i Edith Piaf nebo něco z jazzu, písničky z pohádek, Simon a Garfunkel
Seriály: Doctor Who, Firefly, Buffy the Vampire Slayer, Outlander, Criminal Minds, Falling Skies, Fringe, Musketeers, Orphan Black
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama