10. Případ Traven

23. září 2010 v 23:14 | Lomeril |  Lovci v soumraku
A máme tu další část Lovců v soumraku. Tentokrát se podíváme na první poradu týmu - seznámení s případem Traven. Je třeba zrekapitulovat, co se zatím stalo, takže se probere spousta věcí, které už víme. Ale dojde i na něco, co jsme ještě neslyšeli.


Ryan pustil promítačku. Na plátně se objevil známý a nenáviděný obličej Timothyho Travena.
"Toto," ukázal Frank na fotografii, "je Timothy Traven, Prokletý, kterého momentálně považujeme za jednu z ústředních postav celého případu. Díky Ryanovi máme velmi dobré informace o jeho životních osudech. Ryane, předneseš je, prosím?" požádal Frank.
Ryan se postavil vedle plátna a i když jsem viděla, že je nervózní, hlas měl pevný.
"Údaje jako datum narození a podobně najdete v Travenově složce, s těmi se nebudu zdržovat. Oženil se s Ciarou Swiftovou a o tři roky později se jim narodila dcera Cherry. O další dva roky později měli druhou dceru, Cassidy."
Jak Ryan mluvil, proběhly přes plátno tváře Ciary, Cherry i Cassidy Travenových. Když jsem si uvědomila, že má zřejmě celý příběh naučený nazpaměť, musela jsem se pousmát.
"Ztraceným se stal v den Cassidyina narození. Zdá se, že v ten samý den v té samé nemocnici rodila jiná žena a ona i její dcera při porodu zemřely. Traven zaslechl dvě sestry, jak si o tom povídají, a z jejich rozhovoru získal dojem, že to zemřela jeho žena a dcera. Ztratil své schopnosti, než mu stačili vysvětlit, že jde o nedorozumění."
Ruský upír, tuším, že se jmenoval Andrej, tiše hvízdl mezi zuby. I přes všechnu nenávist k Travenovi jsem byla zděšená. Stát se Ztraceným takhle... tomu se říkalo smůla.
"Traven se dobrovolně stáhl do soukromého sanatoria v Enderville. Vedl ho jeho známý a tohle sanatorium má poměrně slušné výsledky. Zůstal tam dalších dvacet let, zatímco jeho dcery dospěly a jeho žena se stala známou podnikatelkou a političkou. Na první pohled se odřízl od světa a hrál pokorného Ztraceného, který se snaží vyrovnat se svým postižením, ale zřejmě už tehdy položil základy pro pozdější spiknutí. Podařilo se nám získat seznam jeho návštěv..."
"Pardon," přerušil ho ruský kožoměnec Oleg, "ale od koho?"
"Je mi líto, ale náš zdroj si výslovně přeje zůstat anonymní," odbyl ho Ryan, ale kratičký pohled, který mi věnoval, než pokračoval, ho prozradil. Byla to Petra, ty informace byly na tom cédéčku, které nám dala na pohřbu. Vlastně se zmiňovala, že to má od svého otce a její otec nějakou dobu pracoval v tom sanatoriu, kde byl Traven, dokonce se tam setkali.
"Samozřejmě už jsme začali prověřovat všechny jeho návštěvy a všechny pacienty a doktory, se kterými přišel do kontaktu. Zatím to vypadá, že spousta návštěv použila při zápisu falešná jména.
Hlavními nástroji jeho plánu ale byly jeho dcery. Později, když Cassidy navázala vztah s Dominicem Bellsem, byl do plánu zasvěcen i on." Frank promítl jeho fotografii. Projela mnou ostrá bolest. Viděla jsem, jak Monica sklopila oči a jak Ryan zvláštně škubl koutkem úst. Pro všechny tři to bylo bolestivé téma.
"Terčem prvního útoku měl být Dárce Gregory Yarrow, registrovaný v Irsku, ale žijící v Anglii. Dominic začal chodit s jeho dcerou Petrou." Tentokrát Ryan opět nasadil svůj strnulý výraz. Vzpomněla jsem si, že Dominic mi kdysi tvrdil, že Ryan měl o Petru také zájem. Že by aspoň v něčem mluvil pravdu?
"Jenomže když Yarrow Dar předal, přestal být pro Travena zajímavý a tak přesunul svou pozornost ke dvěma studentům - Grahamu Thompsonovi a Rafaelu Costovi. O Grahama se měla postarat Cherry za pomoci svého daru - svádění. Rafaela dostal na starost Dominic."
Andrej vydal jakýsi přidušený zvuk. Podezírala jsem ho, že se snažil zakrýt smích. Frank vstal a Andrej rychle nasadil vážný, zaujatý výraz. Možná až příliš zaujatý.
"Děkuji, Ryane. Nancy, vím, že je to trochu šok, ale myslíš, že bys mohla popsat, co se dělo pak?"
Plné tři vteřiny jsem na Franka jenom zírala. Tohle nemohl myslet vážně. Mám teď vstát a prostě přiznat, jaká jsem kráva?
Zřejmě ano.
Neboj, jsem s tebou, ujistil mě Rafael.
Fajn, tak ať to mám rychle za sebou.
Postavila jsem se tam, kde předtím stál Ryan, a snažila jsem se dívat se na Rafaela. Nedokázala bych v tu chvíli čelit pohledům cizinců nebo hůř, Monice.
"Do-dominic se mnou začal chodit. Vypadalo to nevinně, neměla jsem tušení, že je něco špatně. Tedy měla. Petra se mě snažila varovat, ale nevěřila jsem jí. Vypadalo to celé moc fantasticky, moc vykonstruovaně. Nakonec mě Dominic vylákal na rande do opuštěné boudy úplně na kraji kampusu. Za ní už jsou jenom pole. A tam mě kousnul."
A bylo to venku.
"Chceš říct, že s ním máš pouto?" ujišťoval se Andrej.
Přikývla jsem.
"Co je ovšem zajímavé," promluvil Diego Ramirez, "je fakt, že ses nebránila."
Cítila jsem, jak se mi do tváři hrne krev. Ne, tady jsem do podrobností zabíhat nehodlala. Jediný, kdo věděl přesně, jak se to stalo, byl Rafael.
"Já... Zaskočil mě," odpověděla jsem. Nic lepšího jsem nevymyslela.
"No tak, Diego," oslovila ho Karen lehce vyčítavě. "Bylo to rande, nemůžeš čekat..."
Děsila jsem se, co řekne, ale zachránil mě Frank, který si hlasitě odkašlal. Karen zmlkla a všichni se znovu otočili ke mně. Pokračovala jsem v popisu všech těch událostí, jak jsem je prožívala. O tom, jak Rafaela odvezli, jak jsme s Ryanem utekli a vydali se na tu bláznivou záchrannou misi. Boj jsem shrnula jen v pár větách a s úlevou jsem zakončila na místě, kde jsem ztratila vědomí. Rychle jsem si šla sednout, ale skrz pouto jsem cítila, že je na mě Rafael pyšný.
Vidíš, jak se na tebe dívají? A na Ryana? Myslí si, že jste dobří, poznamenal.
Opatrně jsem se rozhlédla. Ulpívaly na mně dva pohledy - modré oči Andreje Někrasova a hnědé oči Ines Ramirezové. V obou se zračil zájem a jistá zvědavost.
"Takže abychom si to ujasnili," promluvil Oleg, "máme tu matku Dominica Bellse a dva lidi, kteří s ním mají pouto? To není špatné."
Cože? vytřeštil Rafael oči. Myslel jsem, že s námi nikdo nebude chtít dělat.
"Souhlasím, alespoň máme nějaké spojení přímo s nimi. To je slušný základ," přikývla Ines Ramirezová.
Tím se to vysvětluje, poznamenala jsem k Rafaelovi.
Frank si znovu vzal slovo a popsal, jak dorazil na univerzitu, kde mu April a Jess oznámily, co se stalo, jak chytili Travenova kožoměnce a jak se vypravili ke srubu, kam dorazili právě ve chvíli, kdy Travenovi brali do zaječích. Pak, i když se zadrhával, popsal Oliverovu smrt. Nakonec, snad aby odvedl své myšlenky jinam, se zmínil o smrti pana Crowea.
Následovala krátká diskuze, kde se Ramirezovi a Rusové doptávali na podrobnosti, na které jsme zapomněli, které nepochopili nebo které si potřebovali ujasnit. Poté jsem byla znovu nucená předstoupit a popsat svůj sen o Dominicovi. Frank potom shrnul všechno, co jsme věděli o útoku na Harrisonovy, dokonce i promítl kresby Prokletých, kteří Travenovy doprovázeli, pořízené podle výpovědí svědků.
"Ženu jsme identifikovali jako Dellu Forresterovou, biologický věk sedmdesát čtyři let," oznámil Frank a ukázal nám obličej ženy, kterou, kdybych trochu nadsadila, tipla na čtyřicet. Musela jsem si připomenout, že Prokletí stárnou mnohem pomaleji než normální lidé. A mládí si udržují tím déle, čím víc lidí zabijí. "Prokletou se stala ve věku jednatřiceti let. Ví se o ní, že se pohybuje ve společnosti nejstaršího známého Prokletého Spojeného království, Williama Cainea."
Další obrázek, tentokrát muže ve středních letech.
"Caine ztratil své schopnosti jako následek šoku z bitvy u Trafalgaru..."
Nedokázala jsem potlačit vyjeknutí, ale nikdo na něj nereagoval. Nikdo kromě mě zřejmě nebyl zaskočený skutečností, že možná čelíme člověku, který se narodil před dvěma sty lety. Rafaela to nejdřív taky překvapilo, ale rychle si uvědomil, že takové případy jsou známé.
"... a zdá se, že Prokletým, ačkoliv si nemůžeme být jistí, se stal během následujícího roku. Asi od poloviny devatenáctého století soustavně bojuje za to, aby bylo Ztraceným do určité míry povoleno stávat se Prokletými. Navrhuje, aby se Ztraceným dávali odsouzenci na smrt, smrtelně nemocní lidé a samozřejmě dobrovolníci. Podle všeho," zkřivil Frank znechuceně rty, "považuje sebevraždu za nejhorší formu plýtvání."
"A tenhle Caine tedy pracuje s Travenem?" ujišťoval se Diego.
"Nemáme přímý důkaz, ale přítomnost Delly Forresterové to naznačuje, ano," odpověděl Frank.
"A co ta pouta?" ozval se Oleg. "Ryan a Nancy. Nemůžou tudy uniknout nějaké informace? Obzvlášť Ryan je v centru dění."
"Ryan i Nancy Dominica blokují, jak nejlépe umí," namítl Frank. "A Dominic blokuje je."
"Oba?" podivila se Ines.
"Alespoň to tak vypadá," řekla Monica. "Chtěla jsem o tom s vámi zítra mluvit. Vyskytly se tam jisté podivnosti a chtěla bych vědět, co si myslíte o mých vysvětleních," obracela se hlavně k Diegovi a Ines.
"A proč?" ozval se Andrej. "Proč Dárci?"
"To," odvětila Karen, "je záhada, jakou se nám ještě nepodařilo rozluštit. Nevíme ani, co to udělá. Pověřili jsme Princeton, ale teprve začali."
"Nějaké cílené útoky na Dárce v zahraničí?" nadhodil Diego.
"Neprověřovali jsme," zavrtěla Karen hlavou.
"Podíváme se na to," slíbila Ines.
"A jak se k tomu staví Dárci?" obrátil se Oleg k Rafaelovi.
Rafael si povzdechl a krátce shrnul hádku na pohřbu. Od té doby jsme od Dárců neměli jedinou zprávu.
"Zjistěte to," pověřila nás Karen. "Pokud se nebudou chtít svěřit vám, dejte jim adresu na mě nebo Franka. A nemusíte jim říkat, že se to stejně dozvíte," mrkla na nás spiklenecky.
"Výborně. Zítra bychom se podívali na další položky ze seznamu návštěv, doktorů a pacientů ze sanatoria, zkontrolujeme, jestli se něco podobného stalo v zahraničí a můžeme prodiskutovat Dominicova pouta," zakončil Frank setkání. "Rafaeli, Nancy, zítra v devět vás chci v tělocvičně, je čas pokračovat s výcvikem."
"Počkej, chtěla jsem si Nancy ráno půjčit. Ona a Ryan by rozhodně měli být při té diskuzi o poutech," zastavila ho Monica.
"Dobře, takže změna, jen Rafael v devět, ale na vrátnici," přikývl Frank a napsal hlavní body zítřejšího programu na tabuli. "Ještě někdo máte nějaký nápad?"
"Připiš tam Ciaru Travenovou," navrhla Monica. "Sice prohlásila, že její rodina jedná nezávisle na ní, ale já jí nevěřím. Určitě o tom něco ví."
"Sledování," ozval se Diego. "Jak madam Travenové, tak domů a lidí, které by podezřelí mohli kontaktovat. Sanatorium, byt Johna MacArdlea, domy a rodiny Lois Drakeové a Stephanie Mylesové. A měli bychom prověřit všechna místa, na kterých se kdy schovávali Caine a Forresterová."
"Na to můžeme nasadit policii," přikývla Karen, "ale ne donekonečna."
"Ale oni se taky nemůžou schovávat donekonečna," podotkla Ines.
"Mohli bychom rozvěsit plakáty s portréty," nadhodil Andrej.
"To není k ničemu," zakabonil se Frank. "Stejně je všeobecná povinnost ohlásit spatření Prokletého. A nemáme právo vyhlásit pátrání po Travenových děvčatech ani po Dominicovi."
"Proč ne?" vyjekla jsem. "Unesli nás! Zabili Olivera!"
"Jo. Ale Ciara Travenová vříská jako šílená, že to nespadá do našich kompetencí. My jsme lovci Prokletých, ne malých potvor, které jim pomáhají. Elliot se kolem toho snaží nějak právnicky prokličkovat, ale než se mu to povede, spadá pátrání po Cherry, Cassidy, Lois, Stephanii a Dominicovi pod policii. Naštěstí Elliot má známosti skoro všude, takže dostáváme pravidelné zprávy o jejich pokrocích. Tedy ne, že by nějaké pokroky byly," ušklíbl se Frank kysele. "Ještě někdo nějaký nápad?"
Doplnil na tabuli jméno Ciary Travenové a sledování domů a rodin a tázavě se rozhlédl po nás ostatních. Když nikdo nic neříkal, dal nám rozchod. Ramirezovi i Rusové zamířili rovnou do postelí, přece jen to pro ně byl dlouhý den. Já, Rafael, Ryan a překvapivě i Frank jsme chvíli poseděli ve společenské místnosti v druhém patře s hrnkem čaje, ale nikdo z nás neponocoval. Všichni jsme si právě museli zopakovat události nejhorší noci našeho života a něco takového, věřte nebo ne, člověka docela unaví.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eillen Eillen | 26. září 2010 v 14:44 | Reagovat

Překvapilo mě při jaké příležitosti se pan Traven stal Ztraceným. Musel svoji ženu opravdu hodně milovat, jinak si nedokážu představit tak silnou reakci při pomyšlení na to,ž e mu umřela žena a dítě.

Nejvíc mě dostala reakce Karen "Bylo to rande..." konečně to někdo řekl nahlas. Když jdeš na rande, tak s člověkem, kterému důvěřuješ. Tak proč by za to měla Nancy být pranýřovaná?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama