Epilog

18. července 2010 v 15:22 | Lomeril |  Lovci Prokletých
Avatar Nancy

A je to epilog a s ním je tu VÝZVA. Zní: ptejte se. Tady, u epilogu zodpovím cokoliv vás o povídce zajímá, samozřejmě vyjma zápletek dalších dílů (doufám, že budou aspoň dva). Většina postav má opravdu dlouhou historii, šachovalo se tam s tím, kdo bude kožoměnec a kdo upír, šachovalo se tam kdo s kým a podobně, takže se nestyďte a zeptejte se na cokoliv, co by vás zajímalo.


Posadila jsem se k oknu. Venku zrovna lilo jako z konve, ale mě zvuk deště uklidňoval. Déšť s sebou přinášel život. Znovu jsem si uvědomila, jak krásné je být naživu.
"Ryan... měl zajímavé plány," začal Rafael.
"To jo," souhlasila jsem. "Dodělat si bakaláře, abychom měli aspoň něco, a pak..."
Rafael studoval lingvistiku, samozřejmě. Se svým darem si ani jinou cestu vybrat nemohl. Zatím ovládal všechny hlavní evropské jazyky, jen tak pro radost se naučil gaelštinu a právě se učil čínsky. Mohl by z něj být prvotřídní tlumočník.
To já jsem měla daleko mlhavější plány. Ve dvojici dělal kariéru většinou jen jeden, ten druhý často pracoval jako jeho asistent a společník. U nás to měl být Rafael, kdo bude zářit a vydělávat. Já jsem studovala sociologii, která mě vlastně ani moc nebavila, abych něco dělala, než Rafael odpromuje a seženeme si práci.
Jenomže, abych byla opravdu upřímná, naše šance na dobrou práci se dost ztenčily. Já jsem byla prodejná krev, černá skvrna na štítu každého slušného podniku. Můžu je přesvědčovat, jak chci, že jsem to neudělala dobrovolně, nikdy pro to nebudu mít důkazy. A firmy musely dbát o svůj čistý štít, aby se v konkurenci udržely.
Lovci Prokletých ne.
Lovci byla zvláštní, uzavřená společnost, o které kolovaly všechny možné příběhy, které si často protiřečily. Ovšem shodovaly se na jedné věci - kladlo se tam poměrně málo otázek.
Jenže to nebyl ten důvod, proč jsme o téhle dráze uvažovali. Ten pravý důvod ležel v mé zlomené ruce, v Ryanově otřesu mozku, v Oliverově smrti. Ležel na hrobech Joeyho a Zaca a pana Crowea.
"Má pravdu," řekl Rafael nahlas, v odpovědi na mé myšlenky. "Tyhle věci by se dít neměly."
"Myslela jsem, že chceš pracovat v mezinárodních vztazích," podotkla jsem.
"Tohle bude podobné. Když potkáme Prokletého, který nebude umět anglicky, budu mu aspoň moct názorně vysvětlit, co ho čeká, v jeho mateřštině," ušklíbl se Rafael. Obvykle takhle krvežíznivý nebýval.
"Já bych vsadila spíš na řeč těla," popíchla jsem ho. "Odkdy je z tebe rváč?"
"Od té doby, co po mně jdou," odpověděl vážně. "Travenovi utekli a myslím, že se toho nápadu s Dárci jen tak nevzdají. Rád bych je našel dřív, než najdou oni mě."
Měl pravdu. Vybavily se mi těžké kožené boty, zacákané od bahna.
"Nebojovala jsi špatně, ale ani ne dost dobře. Najdu si tě, Rabnottová, o to se neboj."
První bitvu jsme vyhráli, ale válka teprve začínala. Až pro nás přijdou příště, měli bychom být připravení. Příště už nebudeme jenom kořist.
Příště budeme lovci.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eillen Eillen | 19. července 2010 v 21:37 | Reagovat

Jen dávám echo, že jsem dočetla. Ale v práci toho mám nad hlavu, tak zatím nevím, co za smysluplný komentář ti napsat. A neboj, nějaký ten dotaz určitě budu mít :)

2 Awia Awia | 20. července 2010 v 20:36 | Reagovat

Fajne. Tak tohle by bylo a ... ja chci dalsi! Ne, fakt. Tahle povidka se cetla skvele a jednim dechem. Tesim se na dalsi dili. A klidne jich priprav vic. Vadit mi to nebude. A muyeme mit otazky? Tak ja se du ptat. Pozor na me. :D
Docela by me zajimalo, jeslti jsi jmena pro hlavni postavy mela vymyslena uz od zacatku. A taky, jestli jsi je mela takhle v paru, nebo treba s Nancy mel byt nekdo jiny.
A pak by me zajimalo, kdo je vlastne Rafael. Mam ho rada, nevim proc, ale moc toho o nem nevim. Chci vic. Vsechno, co mi muzes rict, prosim. :]

3 Lomeril Lomeril | 20. července 2010 v 20:54 | Reagovat

[2]: Jména pro hlavní postavy... Nancy byla vymyšlená od začátku. V úplně prvním náčrtku se Rafael jmenoval Dimitri, než jsem zjistila, že se tak jmenuje jeden z hlavních hrdinů Vampýrské akademie (tak jsem na tu sérii vlastně přišla). Ryan se měl původně jmenovat Graham Thompson, ale jak nabral na důležitosti, musela jsem ho přejmenovat, protože kdykoliv jsem napsala Graham, vyskakovalo mi v hlavě pečivo.
Jak už jsem naznačila, s páry se hodně šachovalo, ale to bylo v dřívějších verzích, kde bylo párování něco jako nepovinné. Bylo to proto, že tam upíři nebyli upíři ale prostě lidi s magickými schopnostmi, takže nešlo o pití krve, spíš o to, že měli hodně blízkého kamaráda. Nancy (původně Obdarovaná) byla s Pablem a Ethan s April (měl s ní i začít chodit). Rafael byl spárovaný s ještě starší verzí Ryana, která se jmenovala Dylan a měnil se v čokoládově zbarveného irského vlkodava :-)

4 Lomeril Lomeril | 20. července 2010 v 21:11 | Reagovat

[2]: A k druhé části otázky, dost o rodinách Nancy a Rafaela je v úvodních kapitolách druhého dílu. Takže jen ve zkratce.
Rafaelův dědeček Costa se přistěhoval z Itálie. Rafael má dost složitou rodinu - má staršího bratra Carla (1. pád Carlo). Jeho rodiče se rozvedli, když byly Rafaelovi tři roky a kluci zůstali s matkou. Oba rodiče se znovu oženili. Rafaelův otec, Antonio Costa, se oženil s modelkou, herečkou a zpěvačkou v jedné osobě. Antonio je členem Parlamentu a je to vůbec docela významná osoba. Kromě Carla a Antonia má ještě jednoho syna se svou druhou ženou, jmenuje se Hosea (hledala jsem nějaké uhozené jméno, znáte celebrity), kterému je v době, kdy se odehrávají Lovci asi tak šest let.
Rafaelova matka se znovu provdala a má dvě dcery, Mirelle (14) a Sally (12). Mirelle se narodila ještě před svatbou.
Rafael se stal upírem, když mu bylo třináct. Obdaroval ho jistý Stanley Queen (ale neptejte se mě, kdo to je, zatím to nevím. možná se ale objeví). Když byl Obdarovaný, jeho otec prohlásil, že už ho nikdy nechce vidět, a to zatím dodržují. S Carlem, který se snaží jít v otcových stopách, se už taky téměř nestýká.
Rafael má tedy dar jazyků, zatim jich umí devět - samozřejmě angličtinu, francouzštinu, němčinu, španělštinu, italštinu, ruštinu, gaelštinu (tu se naučil z recese), holandštinu a pracuje na čínštině. Chtěl by k tomu přidat ještě arabštinu, japonštinu, latinu a starou řečtinu.
Oblíbené ovoce je grapefruit. Jako jídlo má rád čínu, nemá rád, když si někdo automaticky myslí, že má rád italskou kuchyni. (Poslední tři věty jsem, pravda, vymyslela na místě, ale je to pravda. Tohle je Rafael.)
A ještě prozradím jednu věc - ve starších verzích to byla Nancy, komu předal svůj dar. Tohle samozřejmě padlo, když jsem z Nancy udělala kožoměnkyni, protože kožoměnci se nemůžou stát upíry, ale některé motivy z téhle verze použiju ve třetím díle.

5 Lomeril Lomeril | 20. července 2010 v 22:07 | Reagovat

[4]:  A ještě abych dodala pár věcí. Nevím, jestli jsem popisovala vzhled. Rafael je docela hezký, má tmavé rudohnědé vlasy (barva čerstvě vylouplého kaštanu) a hnědo-šedo-zelené oči (taková hodně neurčitá barva). Není moc vysoký, jen o pár centimetrů větší než Nancy, která bude mít mezi 165-170 cm. Jak jste si asi všimli, pití krve je mu nepříjemné. A na kluka je docela pořádný.

6 Eillen Eillen | 21. července 2010 v 15:53 | Reagovat

[5]: Jééé, on má barvu očí jako já :-)

Ehm, to nic, tady vidíte blázna, který se zamiloval do Rafaela :)

7 Lomeril Lomeril | 21. července 2010 v 20:54 | Reagovat

Já nevím, co na něm všichni vidíte :-) Jo, je fajn, ale jsou tam lepší... tedy, vlastně budou *ďáblík* A na ty si počkejte, protože Diego, Andrej a Oleg budou stát za to.

8 Awia Awia | 21. července 2010 v 22:57 | Reagovat

[5]: OKej, dik za informace. :] Ja taky nevim, co na nem mam. Ale jestli prijdou dalsi ... uz se tesim.

9 Eillen Eillen | 22. července 2010 v 16:53 | Reagovat

[7]: většinou nesnáším hlavní hrdiny, tak by měl být Rafael rád, že mě zaujal. Jediná další osoba, která mě tak zaujala byl Lincoln Rhyme - takže se zařadil do dobré společnosti :)

10 Lomeril Lomeril | 22. července 2010 v 20:27 | Reagovat

[9]: Bohužel toho druhého neznám, doufám, že je to slušný člověk :-)

11 Eillen Eillen | 23. července 2010 v 15:28 | Reagovat

[10]: Myslím, že by tě zaujal. Zkus si půjčit někdy knihu Sběratel kostí - to je první z řady knih, kde vystupuje :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama