kapitán Korkorán

11. června 2010 v 18:33 | Lomeril |  Mé literární lásky
Jméno: René Korkorán
Přezdívky: -
Tituly: kapitán Bouřliváka, kníže Maráthů

Duchovní otec: Alfred Assolant
Kde ho můžete najít: Hrdinný kapitán Korkorán
Stříbrné plátno? Pokud vím, tak ne


Rodina: tygřice Jiskra, manželka Síta, syn Rám

Pokud půjdeme mým literárním životem postupně, zapomněla jsem na kapitána Korkorána. Postava snad ještě méně reálná než Old Shatterhand. Má neuvěřitelnou sílu, je neuvěřitelně chytrý, výborný střelec a o morálních kvalitách se snad zmiňovat nemusím.

Protože Hrdinného kapitána Korkorána jsem četla už dávno, přiznám se, že si jeho děj už příliš nepamatuji. Základem je, že Lyonská učená společnost vyhlásí tučnou odměnu pro člověka, který se v Indii pokusí najít posvátnou knihu Gurukaramtu. Jediný, kdo vyhovuje jejím požadavkům, je právě Korkorán. On a jeho ochočená tygříce Jiskra se vydají do maráthského knížectví, kde se setkají s místním knížetem Hólkarem a jeho okouzlující dcerou Sítou. Indie je ale v té době pod nadvládou Angličanů a Korkorán proti nim bojuje po boku Indů (přece jen, je to Francouz). Děj se zamotává, figuruje tam povstání, létající balón, Jiskra si nakonec najde tygřího druha a má i malého tygříka, Korkorán se ožení se Sítou a stanem se knížetem Maráthů, Angličané se ho neustále snaží doběhnout, ale nikdy se jim to nepovede, Jiskra aportuje živé nepřátele, do zvěřince přibude ochočený slon...

Kolem a kolem, literárně je to dílo hrozné. Nedoporučuji číst osobám starším osmi let. Korkorán se nebetyčně vytahuje, nepřátele jsou tak hloupí, že to ani není legrace, a tygřice Jiskra možná inteligencí předčí i tvory jako Lassie nebo Skippy. Jenomže upřímně, vynechat jsem ho nemohla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama