Bloody Fox

4. června 2010 v 12:00 | Lomeril |  Mé literární lásky
Jméno: pravé neznámé
Přezdívky: Bloody Fox, Duch Llana Estacada, Avenging Ghost, Pijánovit-načo

Duchovní otec: Karel May
Kde ho můžete najít: Duch Llana Estacada, Old Surehand
Stříbrné plátno? Pokud vím, tak ne.


Bloody Fox byla druhá láska mého mládí. Duch Llana Estacada byl mojí oblíbenou knížkou, když mi bylo osm, protočila jsem ho šestnáctkrát za sebou. A po Old Shatterhandovi byl Bloody Fox mým hrdinou.

Jeho životní příběh byl velmi pohnutý. Když byl malý, putoval se svojí rodinou přes poušť Llano Estacado a tam je přepadli banditi. Všechny pobili, jediný, kdo přežil, byl malý chlapec, kterého našel farmář Helmers. Vzal ho k sobě a postaral se o něj jako o vlastního. Chlapec po úderu do hlavy, který utrpěl během nájezdu, ztratil paměť. Protože neustále vykřikoval slovo "Fox," začal mu Helmers říkat Bloody Fox (Krvavá liška, ovšem kdybychom to překládali trochu jinak, lze překládat i jako Zatracená liška).
Bloody Fox se rozhodl, že své rodiče pomstí. Proto vytvořil identitu Ducha Llana Estacada, který jezdí po poušti a trestá členy lupičské bandy kulkou do čela. Samozřejmě nakonec s pomocí Old Shatterhanda, Vinnetoua a několika dalších darebáky spravedlivě potrestá.

V knize je několikrát zdůrazněno, že je Bloody Fox velmi mladý. Asi nejvýraznějším rysem jeho tváře je velká jizva, památka na jeho první setkání s bandity. Jinak se, jako všichni Mayovi hrdinové, vyznačuje silným morálním kodexem. Je to muž činu, málomluvný, skvělý střelec a skvělý jezdec. Prostě hrdina, jak se patří. Možná, že kdyby mě Old Shatterhand nechtěl, vzala bych si Bloody Foxe...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 alenka15987788 alenka15987788 | Web | 28. prosince 2010 v 16:33 | Reagovat

G.O.D. - moc fajn

2 hry-online-zdarma-superhry hry-online-zdarma-superhry | Web | 29. června 2011 v 6:48 | Reagovat

Chceš vyhrát Minibike, R/C model Ferrari, originální hru COD:Black Ops nebo MP4 přehrávač ? Koukni se na http://raketka.cz/soutez-c.-1 a zůčastni se letní soutěže raketka.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama