A Very Potter Musical

30. června 2010 v 17:23 | Lomeril |  Co jsem kde pochytila
Na tohle jsem narazila úplnou náhodou - a ležím v tom od neděle.

Je to muzikálová parodie na Harryho Pottera a je to "totally awesome!" Autory je skupina StarKid a první díl můžete najít zde.
Potěšily mě jak kvalitní herecké výkony, tak výborné autorské písničky. Kvalita videa je sice slabší (jedná se o záznam divadelního představení), proto je skoro nutné dívat se na to s titulky (verze na YouTube je bez titulků). Příběh spíš využívá motivy a postavy předlohy, než že by se držel některého z dílu a tak sice přijdeme o Poberty, většinu Weasleyových, celý Fénixův řád, baziliška, Fleur a Kruma, ale užijeme si spousty Quirella a podobně. A spousty narážek na High School Musical.

Z ústředního tria mi přijde nejslabší Ron, ale i to znamená, že je dost dobrý. Harry a Hermiona vypadají skoro přesně tak, jak je Rowlingová popisovala. Harry krásně hraje na kytaru (a dokonce mu to jednou za seriál zachrání život), snaží se nejdřív získat srdce Cho Changové a poté Ginny Weasleyové, a je správně egocentrický. Hermiona samozřejmě všechny okouzlí na Vánočním plese a nakonec se dá dohromady s Ronem, který ji sice ze začátku shazuje, ale nakonec se na ni vrhne uprostřed bitvy.

Ginny je sice ztvárněná tak trochu jako slepice, ale před hlasem její představitelky smekám. Její písnička "Harry," která vyvolá vzpomínky na Pomádu, je docela drsná. Brumbál se mi líbil asi nejméně, ale to je asi tím, že nemám ráda, když se překrucuje Brumbálova postava. Zvláštní, že u jiných mi to nevadí.

Přestože Draca Malfoye hraje holka a Draco má občas zvláštní způsob pohybu (můj pracovní název je "blazeované plazení"), je úplně dokonalý. Je tu zdůrazněné, že chce z Bradavic předstoupit, tentokrát do Prdkovic (Pigfarts). Dokonce se i zamiluje do Hermiony. Jeden z dua Crabbe-Goyle (nevím, který) je úplně úžasný se svým odporem ke šprtům.

Cho a Cedric mají málo prostoru, ale hlavně Cedric s ním dělá zázraky. To samé platí pro Bellatrix, i když ta tam má jednu téměř erotickou scénu s Voldemortem, a Snapea, který kromě úlohy dvojitého agenta zastoupil Červíčka při Voldemortově vzkříšení. A jako špek prozradím, že ho zabije had, ale tentokrát ho nekousne do krku... Neville, Levandule, Molly a Pansy tam mají vyslovené štěky.

Ovšem to nejlepší si nechávám na konec.
Voldemort a Quirell. Proč nikdo nenapsal tenhle pairing? Tahle dvojka tu prostě válí, hlavně Voldemort, u jeho scén jsem se řezala smíchy. Například jeho první scéna, když vyskočí z kotle. Nebo když kýchá pod turbanem. Nebo jeho záverečná scéna. Voldemort válí a Quirell mu více než zdatně sekunduje.

Několik hlášek:


Draco: "Can't we just be Death Eaters?" (Nemůžeme být prostě Smrtijedi?)

Voldemort: "One would think, that killing people would make people like me, but it doesn't. It just makes them dead." (Jeden by řekl, že když budu zabíjet lidi, začnou mě mít rádi, ale nezačnou. Začnou umírat!)

Voldemort: "I believe everything has it's place. Muggles have their place. Mudbloods have their place. And so do your clothes. Namely a dresser!" (Věřím, že všechno má své místo. Mudlové mají své místo. Mudlovští šmejdi mají své místo. Stejně jako tvoje oblečení. Jmenovitě šatník!)

Před soubojem s drakem Snape začně Harrymu cosi lít na hlavu.
Harry: "What are you doing?" (Co to děláte?)
Snape: "I'm protecting you, Potter. Welsh Green particulary detests a Heinz tomato ketchup." (Ochraňuji vás, Pottere. Velšského zeleného odpuzuje rajčatový kečup Heinz.)
Harry: "But I'm not fighting a Welsh Green! I'm fighting a Hungarian Horntail!" (Ale já nebojuji s velšským zeleným! Bojuji s maďarským trnoocasým!)
Snape: "Oh, silly me! Heinz tomato ketchup is what Hungarian Horntail likes the best of all!" (Jsem to ale popleta! Maďarský trnoocasý se po kečupu Heinz může utlouct.)

Quirell: "Your plan to conquer Hogwarts on the back of my head is going swimmingly, my liege!" (Váš plán dobýt Bradavice na mém zátylku jde jako po másle, můj pane.)

Bellatrix: "There is piece of you missing!" (Kus z tebe chybí!)
Voldemort: "Are you talking about my horcruxes?" (Mluvíš o mých viteálech?)

Snape: "There's another horcux!" (Existuje další viteál!)
Ron: "I really hope it isn't an Ashley Tinsdale poster, I really couldn't do that!" (Upřímně doufám, že to není plakát Ashley Tinsdale, to bych vážně nedokázal!)

*SPOILER!!!*
Voldemort: "And then I said to myself: Maybe with Quirell things would be okay." (A pak jsem si řekl: Možná, že s Quirellem by to bylo oukej.)
Quirell: "Is okay good?" (Je oukej dobrý?)
Voldemort: "Quirell! Okay is wonderful!" (Quirelle! Oukej je výborný!)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hell Hell | Web | 30. června 2010 v 17:59 | Reagovat

tak tohle mě naprosto dostalo :D super ;)

2 rose-hathway97 rose-hathway97 | 30. července 2010 v 11:54 | Reagovat

To jé superrr

3 RenyNew RenyNew | 9. prosince 2014 v 21:02 | Reagovat

Ahoj! Chtěla bych ti hrozně moc poděkovat, jelikož jsem už před 4 lety (pane jo! To bych ani neřekla, že je to tak dávno), právě díky tomuhle tvému článku, objevila tu geniální partičku jménem StarKid a ještě geniálnější muzikály "A VERY POTTER...". A nadšení do těch krásných písniček, neskutečně vtipných dialogů, parádních hereckých výkonů a hlavě Rona Joeyho Richtera... to nadšení mě dodnes nepřešlo.
Takže, díky, díky, díky za tenhle článek!
S pozdravem RenyNew svého času rose-hathway97 (viz výše :-D)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama