Květen 2010

Pár slov

31. května 2010 v 22:32 | Lomeril |  Mé literární lásky
Asi jsem se úplně zbláznila. Ale říkala jsem si, že tomu tady chybí něco trochu osobnějšího, takže jsem založila novou rubriku.
Asi každá malá holka se někdy zamilovala do nějaké knižní nebo filmové postavy, popřípadě herce nebo zpěváka. Já nejsem výjimkou. A proto bych vám chtěla představit ty postavy z knih a filmů, které mě chytila za srdce, na které nezapomínám, které jsem měla obzvlášť ráda. Začnu nejspíš (vzhledem k názvu rubriky) s mužskými postavami, ale kdo ví, třeba si sem nějaká slečna najde cestu.
Takže asi tak. Myslete si o mně, co chcete, ale tak trochu se zamilovávám i v devatenácti. Do naprosto fiktivních chlapů.

5. Hrůzné události

30. května 2010 v 17:23 | Lomeril |  Lovci Prokletých
Avatar Nancy

Pátá kapitola Lovců prokletých, kde se konečně začne něco dít. Dozvíme se jedno velké tajemství o Jess. Zažijeme trochu studentského života a Nancy se stane svědkem něčeho, co opravdu vidět nechtěla. Přesto je tahle událost pro její život jedna z nejdůležitějších.


4. Serenin projev

28. května 2010 v 9:49 | Lomeril |  Lovci Prokletých
Avatar Nancy

Přináším další kapitolu Lovců. Začínáme se konečně dostávat k problematice Prokletých. Kdo jsou a jak se k nim společnost upírů a kožoměnců staví? A také konečně přijedou královny. Poslední z tech hodně vysvětlovacích kapitol.
Komentáře potěší :-)


3. Drby

22. května 2010 v 16:46 | Lomeril |  Lovci Prokletých
Avatar Nancy
Další kapitola příběhu Nancy a Rafaela je tady.
Seznámíme se s děvčaty, které Nancy viděla v jídelně, a do příběhu vstoupí další důležitá postava: Dominic Bells. Zatím sice nepoznáte, jak ovlivní Nancyin život, ale můžu vám slíbit, že to bude dost.


2. Noví nepřátelé

19. května 2010 v 17:32 | Lomeril |  Lovci Prokletých
Avatar Nancy
  Krátká scéna, historicky nejstarší. Na scénu vstoupí několik nových postav a dozvíme se pár nových věcí. Zastihneme naše přátele v jídelně a, jak ví každé dítko školou povinné, v jídelně se dějí nejzajímavější věci.


1. Čerstvé novinky

14. května 2010 v 22:11 | Lomeril |  Lovci Prokletých
Avatar Nancy

První kapitola. Seznamte se s Nancy Rabnottovou, Rafaelem Costou a dalšími. Kapitola je spíše představovací.


Lovci prokletých

14. května 2010 v 16:01 | Lomeril |  Lovci Prokletých
banner_lovci
Já vím, měla bych se učit na přijímačky, měla bych se věnovat ostatním povídkám (další z agentury Maywhent a Taylor, Volání krve, Královské srdce, Já, princ aldormský (ano, poslední tři patří na Aldormu), Onyxová královna, Paradise Regained, Velká prázdnota...) Je toho hodně, ale tahle povídka mě teď opravdu chytila a já si to prostě neodpustím.

Název: Lovci prokletých
Žánr: Fantasy. Dobrodružné, romantické, akční, náznaky detektivky, pokus o školní prostředí.
Anotace: Měli jste pocit, že upíři a vlkodlaci jsou nepřátelé? Zvu vás do světa, kde je to přímo naopak. Upíři a kožoměnci si zde vytvořili křehkou symbiózu, která se pro oba národy časem stala nezbytnou. Své o tom ví i Nancy Rabnottová, kožoměnkyně, která se svým upírem Rafaelem studuje univerzitu a o problémech, kterým je jejich svět vystaven, teprve začíná přemýšlet. Jenomže ve chvíli, kdy stín nebezpečí padne i na univerzitu, Nancy, Rafael a jejich přátelé to nehodlají nechat jen tak...
Postavy:
Nancy Rabnottová - tvrdohlavá kožoměnkyně, která špatně snáší krmení
Rafael Costa - Nancyin upír, který má pocit, že jen on ví, co je pro Nancy dobré
April Massinghamová - Nancyina upíří kamarádka, která dokáže utěšit kohokoliv, kdekoliv, kdykoliv
Jessica Dawsonová - Aprilina kožoměnkyně, která za buranskou fasádou schovává podivná tajemství
Dominic Bells - upír, který by mohl natáčet reklamy na zubní pasty
Ryan Felton - Dominicův kožoměnec, který se nechová jako normální kožoměnec
Cherry Travenová - upírka a školní sexbomba

Ukázka:
z druhé kapitoly:
"To se ti to vyhrává, když jsi po přeměně dvakrát taková, co já," brblala jsem.
"Když jsi malá, musíš být rychlá," namítl Ethan. "Mohla jsi ji mít, kdybys byla rychlejší."
"Hele, dělala jsem, co jsem mohla!" protestovala jsem. "Víte, jaký to je, když zapomenete, že máte ocas, a pak ho za vás někdo popadne?"
April a Rafael vybuchli smíchy. Dokonce i melancholický Pablo se uchechtl.
"To sis na něj za ta léta nezvykla?" zvedla Jess obočí.Obsah:

Poznatky ze svatého týdne

9. května 2010 v 21:50 | Lomeril |  Co jsem kde pochytila
Dneškem končí můj předmaturitní svatý týden, lidově zvaný svaťák, a zítra mě čeká zkouška dospělosti. Po pěti dnech (na mě) intenzivního učení jsem se odměnila oddechovým víkendem na Klubové výstavě retrívrů. Vzhledem k tomu, že nám ještě doma zůstávalo poslední štěňátko, které odešlo do nového domova v pátek, měla jsem učení zpestřené neustálým ohlížením se, jestli ta malá potvora zase něco nevyvedla. Ale protože mozek dostával drsnou stimulaci, dospěla jsem k několika zásadním poznatkům, o které bych se s vámi chtěla podělit:


Maywhent & Taylor

5. května 2010 v 19:47 | Lomeril
Tohle je spíš jenom oznámení.
Dokončila jsem povídku Poseidonovo srdce, která už je celá zveřejněná na blogu maywhent-taylor.blog.cz
Protože detektivka by se měla číst najednou, dávám sem tohle oznámení až teď.

A malá upoutávka:

Londýn koloniální éry, Londýn královny Viktorie, Londýn upjatých mravů, drožek a kouře z továrních komínů. Londýn Sherlocka Holmese. Londýn Charlese Maywhenta a Viktora Taylora. Neznáte poslední dvě jména? Nevadí, protože v tomto příběhu se s nimi seznámíte velice blízko. Během dvou dnů dojde ke dvěma vraždám - zemře manželka člena Parlamentu a zemře jeden z nejlepších londýnských lupičů. To svádí dohromady nevlastního syna zesnulé lady Maywhent a přítele zabitého lupiče. Mají tyto dvě smrti souvislost? A kdo má kterou na svědomí? A jakou roli v tom hraje náhrdelník s výjimečně cenným safírem?

A ještě krátká ukázka:
"Nevím, co se to se mnou děje, ale je to celé hrozné. Joanna..." Sklonil hlavu a Charles v jeho tváři zahlédl hlubokou bolest. "Představte si, že byste takhle našel Violu. Je to hrozné. Byla ještě mladá a chtěla žít a nemůže - kvůli penězům! Nenávidím toho chlapa, co jí to udělal! Nenávidím!" procedil mezi zuby.
"Jak víte, že to udělal muž?" zeptal se Charles zvědavě.
Pan Wentworth zvedl hlavu a v očích měl polekaný výraz. "Nemyslíte si, že...?"
"Samozřejmě, že ne. Jenom by mě zajímalo, co vás vede k názoru, že vrahem je muž."