Info o povídce

24. února 2010 v 13:20 | Lomeril |  Paradise Regained
Já vím, já vím, já VÍM! Měla bych psát Onyxovou královnu, Velkou prázdnotu nebo aspoň něco pro Aldormu nebo Maywhent & Taylor. Jenomže inspiraci nepoučíš. Stala se zajímavá věc - inspiroval mě film, aniž bych ho viděla. Mluvím o hitu Avatar. Ještě jsem tento Cameronův počin neviděla, ale humbuk kolem něj mi vnuknul nápad. Výsledek je zde:


Název: Paradise Regained
Žánr: Sci-fi, dobrodružné, etologické
Přiblížení děje: Cizí planeta, kde nefunguje žádný z vynálezů, na které je člověk zvyklý. Nebezpečí, které jí hrozí, a nouzové řešení. A mladá vědkyně, uvržená doprostřed toho všeho. Dokáže to, co se zdá na první pohled nemožné? Jenže když se věda rozhodne přivést k životu mýtus, dá se ještě mluvit o nemožném? Jaké tajemství skrývá planeta s poetickým jménem Miltonie?
Přístupnost: zatím neomezená :-)
Postavy:
Sylvia Ruthfordová (29) - mladá anglická etoložka, která se dlouhodobě zabývá šelmami. Už pracovala na Aljašce, v afrických národních parcích, podívala se na Borneo i do Patagonie.
Bengt Lindberg (36) - švédský herpetolog. Občas trochu strojený, ale ve svém oboru kapacita a kapacity jsou přesně to, co projekt na Miltonii potřebuje.
Joss Etteridge (30) - letec. Vypadá jako chlapeček, ale zdání klame. Za nevinnýma modrýma očima se skrývá odvaha a chladnokrevnost.
Ian Gallagher (34) - podivínský pozorovatel zvěře. I přes minimální formální vzdělání hodně vidí a dokáže z toho odvodit důsledky, což je schopnost, která se na Miltonii neztratí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lomeril Lomeril | 24. února 2010 v 13:22 | Reagovat

P.S. Jednou z inspirací byla i Colleenina povídka Naltaadit, která bohužel momentálně není nikde dostupná.

2 Colleen Colleen | Web | 24. února 2010 v 15:08 | Reagovat

Jo no, inspiraci neporučíš. Dostala jsem nápad na povídku z Aldormy (nebo spíš z Tristenolu), která se mi váže se SDaR a momentálně na ni mám tisíckrát větší chuť než na SDaR, nemluvě o té fanfiction, u které jsem se taky rozepsala, a ještě mě straší příběh Evelíny a Borise. Chjo, chjo, co mám dělat dřív? :D

(O KKN ani nemluvím, ale tam mám teď naštěstí sek - nikdy jsem si nemyslela, že budu ráda za to, že jsem v povídce ztratila niť :D)

Jinak info vypadá zajímavě. Ale musela jsem si vygooglit, co to je herpetologie :D

3 Lomeril Lomeril | 24. února 2010 v 15:39 | Reagovat

Já vím, já jsem trochu biologicky cáklá. Asi až začnu vydávat, tak to opatřím poznámkami jako KnS.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama