Únor 2010

Kapitola druhá - Školení

28. února 2010 v 12:29 | Lomeril |  Paradise Regained

V první kapitole etoložka Sylvia Ruthfordová souhlasila s tím, že se zúčastní projektu na planetě Miltonie. Její příběh pokračuje samotným seznámením se s projektem a se svým spolupracovníkem. Co tedy vlastně bude Sylviiným úkolem?

Kapitola první - Sylvia Ruthfordová

24. února 2010 v 15:47 | Lomeril |  Paradise Regained

První kapitola Paradise Regained. Představuje se hlavní hrdinka a dostává zvláštní nabídku.


Info o povídce

24. února 2010 v 13:20 | Lomeril |  Paradise Regained
Já vím, já vím, já VÍM! Měla bych psát Onyxovou královnu, Velkou prázdnotu nebo aspoň něco pro Aldormu nebo Maywhent & Taylor. Jenomže inspiraci nepoučíš. Stala se zajímavá věc - inspiroval mě film, aniž bych ho viděla. Mluvím o hitu Avatar. Ještě jsem tento Cameronův počin neviděla, ale humbuk kolem něj mi vnuknul nápad. Výsledek je zde:


Název: Paradise Regained
Žánr: Sci-fi, dobrodružné, etologické
Přiblížení děje: Cizí planeta, kde nefunguje žádný z vynálezů, na které je člověk zvyklý. Nebezpečí, které jí hrozí, a nouzové řešení. A mladá vědkyně, uvržená doprostřed toho všeho. Dokáže to, co se zdá na první pohled nemožné? Jenže když se věda rozhodne přivést k životu mýtus, dá se ještě mluvit o nemožném? Jaké tajemství skrývá planeta s poetickým jménem Miltonie?
Přístupnost: zatím neomezená :-)
Postavy:
Sylvia Ruthfordová (29) - mladá anglická etoložka, která se dlouhodobě zabývá šelmami. Už pracovala na Aljašce, v afrických národních parcích, podívala se na Borneo i do Patagonie.
Bengt Lindberg (36) - švédský herpetolog. Občas trochu strojený, ale ve svém oboru kapacita a kapacity jsou přesně to, co projekt na Miltonii potřebuje.
Joss Etteridge (30) - letec. Vypadá jako chlapeček, ale zdání klame. Za nevinnýma modrýma očima se skrývá odvaha a chladnokrevnost.
Ian Gallagher (34) - podivínský pozorovatel zvěře. I přes minimální formální vzdělání hodně vidí a dokáže z toho odvodit důsledky, což je schopnost, která se na Miltonii neztratí.

Změna designu

22. února 2010 v 18:41 | Lomeril
Jak jste si asi všimli, i já jsem si všimla, že už není podzim, a převlékla jsem blog. Za minulý (nádherný) design ještě jednou děkuji Denaille a na jarní prázdniny vyrážím s novým (nádherným) designem od Rebelky. Přece jenom když to porovnám se svými ubohými pokusy o layout, musím říct, že holkám nesahám ani po kotníky.

Odmaturákováno

14. února 2010 v 10:35 | Lomeril
V pátek (a na začátku soboty) se třídě 8.E z Gymnázia J.V.Jirsíka podařilo uspořádat svůj maturitní ples ve stylu Moulin Rouge. Až na to, že nedorazil kouzelník, všechno klaplo na jedničku. Lomeril kupodivu nespadly šaty a nepokonila předtančení (El Tango de Roxanne). Na nástupu dostala svou šerpu a už je z ní oficiálně maturantka.
Celé třídě moc děkuju, bylo to super, ale bude se mi po nich stýskat. Přece jenom osm let je osm let a zažili jsme toho spolu hodně.

A jak nám to slušelo?

Maywhent & Taylor

10. února 2010 v 20:27 | Lomeril
Detektivní agentura Maywhent & Taylor působila koncem 19. a začátkem 20. století v Londýně. Za celou dobu svého působení měla pouze dva zaměstnance - Charlese Maywhenta a Viktora Taylora.
Agentura Maywhent & Taylor nikdy nedosáhla slávy jiných detektivů jako například Sherlock Holmes, Hercule Poirot, Phil Marlowe a další, nicméně lze říct, že to není proto, že by svými schopnostmi nějak zaostávali. Spíš se nenašel nikdo, kdo by se zabýval zkoumáním jejich práce a následným sepsáním jejich případů.
Až dodnes.
Až dnes se anglická historička Lena Liz Carter odvážila publikovat příběhy, rekonstruované převážně z korespondence pana Charlese Maywhenta a korespondence a deníků jeho manželky.