Úvod

30. října 2009 v 21:24 | Lomeril |  Krev na sněhu
Než začnete číst... (Nepovinné, ale hodí se)

Název povídky: Krev na sněhu
Žánr: Fantasy, dobrodružné, prvky detektivky a horroru, ždibeček romantiky
Postavy:
Barbora (Tara) - hrdinka Cesty zpátky, opět lítá v průšvihu. Tentokrát ale pořádně.
Král Aodhan - král v Rícasealu. Nepochází sice z "urozené" rodiny, ale i tak sedí na trůně.
Princ Corann - bratr krále Aodhana. Jisté dívce někoho velice připomíná.
Raitefían (Fian) - Corannův přítel. Proč dělat věci složitě, když to jde jednodušše.
Gormlaith - vědma, která milovala hádanky.
Eoghan - Gormlaithin vnuk. Nejdřív Barboru neměl rád, ale pak se zahřál.
Brenna - Eoghanova sestra. S písničkou jde všechno líp.
O čem to tak asi bude?
Je podzim, padají listy a já padám s nimi. Doslova a už zase. Od Cesty zpátky uplynul rok, ale já prostě nebudu mít pokoj. Zase někde, kde to neznám, ale tady mě podle všeho čekají. A doufám, že si to vychutnají. Protože když už mají tak hloupé nápady a na pomoc v boji s neznámými příšerami si zavolají největšího strašpytla ve všech světech, tak jim to patří.

Více v celém článku (Obsahuje spoilery na Cestu zpátky - ale pokud budete číst Krev na sněhu, tak se tomu stejně nevyhnete)

Poznámka autora:
Původně jsem si tuhle povídky chtěla obhájit tím, že Jackie se taky dostala do jiného světa dvakrát, ale nakonec jsem zjistila, že sice ano, ale v dvou různých realit (nebo paravesmírů nebo co se vám líbí). Ale zase na druhou stranu jsem zatím jediná, kdo se z Aldormy vrátil, tak proč se neposunout dál, že? Eillen mi navrhnovala už kdysi dávno, že bych něco podobného mohla zkusit, tak proč ne?
Dále upozorňuji, že v povídce bude velké množství spoilerů. Zatím tam používám citáty z Písně ledu a ohně, Pána Prstenů, Harryho Pottera, Pojídačů mrtvých a Letopisů Narnie.


Cesta zpátky - shrnutí povídky
Barbora zná Aldormu a poté, co její vlak vykolejí, se tam i dostane. Objeví se blízko vesnice Hůrka a tam si najde práci u kováře Kreiona a jeho ženy Kareeny. Ráda zabavuje hůrecké děti, ke kterým se dostává hlavně díky kovářově malé dceři Koře.
Trivet Veill, přítel a rádce krále Creagana, se meiztím pohádá se svou manželkou Margaritou a odjíždí na vyjednávání s tristenolskými vyslanci. Cestou se zastaví v Hůrce a setkává se s Barborou. Ona se do něj zamiluje a on, protože mu není lhostejná, se rozhodne, že ji svede, aby se pomstil své ženě. Jenomže Barbora ho odmítne. Trivet si odchází pročistit hlavu do lesa a je zajat tristenolskými vojáky. Při mučení je zraněn a jeho prolitá krev poruší dávnou smlouvu mezi Aldormou a Tristenolem. Na hranicích obou zemí vzplane oheň, který může uhasit jen krev někoho, kdo nepochází ani z jedné země.
Barbora tedy naposled promluví s Trivetovou manželkou a pak i s ním samým. Trivet a Margarita si už uvědomili svoji chybu a chtějí se k sobě vrátit. Barbora si dovolí poprvé a naposled políbit Triveta a pak jedinou kapičkou své krve uhasí oheň. Trivet se vrátí k Margaritě a Barbora je vrácena do svého světa.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama