Tercius

26. května 2009 v 17:59 | Lomeril |  Co jsem kde pochytila
Tak sem přidám trochu spamu, než si najdete čas na dočtení poslední kapitoly DR.

Jak jste asi zaregistrovali, máme doma psy. Přesněji řečeno dva černé flety.

První z nich je Ája, moje vysněná fletka, která se v mých snech narodila před nějakými devíti lety. Ve skutečnosti je teď čtyřletá. Ája je v mnoha ohledech pro naši rodinu zlomový pes. Je to náš první flet po třech dalmatinech. Díky Áje se rodiče začali věnovat lovecké kynologii a díky ní nikdy nevím, kde zase najdu pár bažantích mrtvolek (když se rodiče vrátí z honu) nebo mrtvou srnku (hlavní cena v tombole na mysliveckém plese - naši ji vyhráli 2x po sobě). Přestože když jsme s Ájou začínali, neměli jsme ani ponětí o lovecké kynologii, o tom, jak se psem dělat, nevěděli jsme skoro nic, tak už má většinu loveckých zkoušek a tituly "Všestranný pes", "Šampion České republiky" a "Šampion práce České republiky."

Druhá z nich je Ájina dcera Ginny. Máma si s Ájou splnila svůj sen: odchovat papírová štěňata. A protože jich bylo šest kluků a jedna holčička, pojmenovala jsem je Bill, Charlie, Percy, Fred, George, Ron a Ginny. Ginnuška zůstala doma a cvičí s ní náš táta. Zatím je to roční hovádko: důvěřivá, naivní, prdlá, vlezlá, poněkud přerostlá a ušatá a hrozně upřímná. Ája umí být větší mrcha, ale Ginny je asi talentovanější. Nechtěli jsme s ní cvičit, dokud jí nebude alespoň půl roku, aby se na ní moc netlačilo, ale Ginny viděla Áju něco dělat a chtěla taky.

Ale abych se dostala k tomu hlavnímu:
Příhody našich fletek jsou zachyceny i v literární podobě. Na stránkách naší chovné stanice Tercius v sekci Vyprávění najdete všechno, co se u nás děje. Myslím, že je to hezké a oddechové počtení, na kterém si mamka dala vážně záležet. I když jsem u většiny zmíněných událostí byla, při čtení jsem občas řvala smíchy.

Takže odkaz: www.chstercius.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Niky & Anett Niky & Anett | Web | 28. května 2009 v 9:23 | Reagovat

Nádherný dess =D

2 mardom mardom | 5. června 2009 v 22:47 | Reagovat

Tak jsem si odkaz pročetla a taky jsem ho hodně zasmála.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama