Přehled jednorázovek

16. července 2008 v 13:18 | Lomeril
A pro přehlednost seznam jednorázovek a něco velice stručně o nich.
Jedna z nejstarších jednorázovek, těžká romantika. Před dvaceti lety chtěla jít za ním, ale zabránili jí v tom. Jak se rozhodne dnes, když má manžela a děti?
Sci-fi o tom, že všechno nemusí být takové, jak se zdá. Elias Beckett letí poprvé do vesmíru a poprvé vidí matičku Zemi.
Kdysi se bili dva muži o jednu ženu a ona se zachovala tak, jak by od ní nečekal ani jeden z nich. Nepříliš povedená historicko-romantická povídka.
Ano, inkvizice upalovala nevinné. Ale co skuteční čarodějové a čarodějky? Co když existovali? Jak by se jim žilo ve světě neustálého pronásledování?
Skotsko kdysi bývalo svobodné a dodnes na to nezapomnělo. A nezapomnělo ani na bitvu u Cullodenu, kde ztratilo všechnu naději. Toto je příběh cullodenské tragédie, ale i příběh služky Betty Burkeové, která, stejně jako její země, přišla o všechno.
Heroická romance s hořkosladkým koncem, zasazená v exotickém prostředí. John miluje Tony. Tony miluje Ralpha. Ralph nenávidí Johna a miluje Tony. A všechno je ještě daleko složitější.
Školní slohovka, psaná na téma "Můj den v antické době" Ale také by se dala vystihnout podtitulem "aneb Jak to všechno začalo"
Znáte takové ty teplé víkendové dny, kdy se vám nechce dělat nic, jen si sednout někam ven a poslouchat a dívat se a užívat si? Já je přímo miluju. A v jeden takový den se mi stala zvláštní příhoda. Psáno podle skutečné události.
Taky starší kousek, taky jeden z těch míň povedených. Její jméno je naděje. Zemře tedy opravdu poslední?
Taky nic moc, já prostě romantiku neumím. Shane odešel do války a Reese zůstala sama, s dítětem. Uplynulo sedm let a Reese stále čeká, jestli se její Shane vrátí.
Jedna vypisovačka. Bylo mi smutno, tak jsem prostě začala psát. A vzniklo z toho tohle.
Srdcové eso je něco jako Povídkářa, taky vypisovačka, ale trošku úvahovější... a neříká tolik, co se stalo.
World doesn't deserve grief...it deserves love. To je stále heslem mého blogu a povídka je k tomu vlastně trochu uměle dolepená. Tichomoří, zamilovaný pár a hrozba visící ve vzduchu.
Vlastně převyprávění divadelní hry naší třídy. Příběh tedy není můj, ale patří celému divadelnímu spolku Za školou. Je to příběh jednoho amerického vězně, který udělal osudovou chybu, a také je to příběh o tom, jak se rozpadla mafie v Baltimore.
V téhle povídce je napětí, nebezpečí a hlavně poměrně nečekaný konec. Hlavní hrdinové dostanou tentokrát pořádně zabrat...
Volné pokračování povídky Rozvratitel státu, kterou najdete v povídkách na přání. Hrdinkou je Petrova mladší sestra Jana, která se musí vyrovnat se smrtí svých dvou bratrů a je postavena před zásadní rozhodnutí: pomůže mladému muži, který se jednoho dne objeví v jejím domě, nebo radši přijme ochranu nového prezidenta i jeho nabídku?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Evullin92 Evullin92 | Web | 24. července 2008 v 20:38 | Reagovat

nebuj a klikni

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama