Děti Birlenu

13. července 2008 v 13:11 | Lomeril |  Děti Birlenu
Děti Birlenu jsou můj nejrozsáhlejší projekt.
Birlen je země, o níž se víc dozvíte na deti-birlenu.blog.cz Hlavně se tam odehrává spousta mých povídek, z nichž všechny zatím publikované najdete právě zde.
Jsou to tyto:
Válka skončila, ale zástupcům birlenské provincie Rocolsko se to nelíbí, protože tím přicházejí o skvělou příležitost získat nezávislost. Proto se rozhodnou pro velice nebezpečný a odvážný krok.
Ymelion a Haimal jsou lovci lidí a jednoho dne přijdou na stopu něčemu velice nebezpečnému a velice podivnému. Začíná závod mezi nimi a nejlepším soupeřem, kterému se kdy postavili, závod, který prověří jejich vynalézavost a nervy tím nejtvrdším způsobem.
Dokončeno, rok 2007.
Rytířská romance, inspirovaná knihou Ohněm a mečem od Henryka Sienkiewicze. Rytíř Yaln se jednoho dne setká s dívkou, která je předurčena pro prince. Od první chvíle je jasné, že začal příběh, o kterém se bude zpívat ještě o mnoho desítek let později. Dva milenci, rozděleni válkou, aniž by věděli, jestli se ještě setkají, a nedobytná pevnost, obležená vzbouřenci, jejíž obránci mají nepatrnou naději na přežití.
Dokončeno, rok 2006.
Arapeh, syn birlenského vyslance, a jeho věrný vlk Šedák přišli ke kočovníkům na králův rozkaz. Arapeh má tvrdou hlavu a neobyčejnou schopnost zamotat už tak dost zamotané události. Změní tím život nejen sobě, ale i kočovnickému náčelníkovi Morčkovi a jeho dceři Dalje. A jak řekl Morček, někdy si s námi náhoda a staré povídačky zahrají pěknou hru.
Dokončeno, rok 2007.
Kdysi dávno, ještě než se kmeny sjednotily pod vládou jediného krále, býval pravou rukou každého knížete jeho bard. Jeden z nich, bard Lyden, vypráví svůj příběh. Seznámíme se s bardy a pěvci, uvidíme jeho očima pouštní oázu, ve které se stal bardem, i bitevní pole a budeme svědky toho, jak spalující může být vášeň.
Dokončeno, rok 2007.
Avun, přestože se narodil do šlechtické rodiny, je loupežníkem. Avun dokáže milovat i nenávidět. Je zásadně nespokojený s vůdcem jejich bandy, rád by se jednou pomstil muži, který může za jeho nezáviděníhodnou situaci, a zároveň by chtěl tak nějak normálně žít. Jenomže po jednom přepadení jistého kočáru se věci dávají do pohybu a nikdo už je nedokáže zastavit.
Nedokončeno, rok 2008
Příběh Jafriho Nisijského, mladého Jestřába, který se zdál zrozen pro velké úkoly. Sledujeme jeho cestu od dětství, přes první bitvy, až k poslednímu osudovému zvratu v jeho životě. Jsme svědky Jafriho první lásky, jeho zklamání i selhání. A všechno nám vypráví sám Jafri.
Nedokončeno, rok 2009
Velice volně navazující na Operaci Rocolia. Uplynulo několik let a Ymelion se konečně usadil. Haimal zůstala velice osamělá, i když má nového spolupracovníka, jemného a nezkušeného Welmonta. A právě kvůli své osamělosti udělá chybu, za kterou musí zaplatit. Z lovce se stává lovná zvěř.
Pozastaveno, rok 2008.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jackie Decker Jackie Decker | 12. ledna 2009 v 14:49 | Reagovat

Tak jsme se právě rozhodla věnovat tomuto tvému rozsáhlému projektu. Zatím jsme dočetla na blogu jen jednu z tvých povídek věnované právě tomuto světu a msuím říct že dojem který na mě zanechala asi ještě dlouho nesmažu ze své mysli. Je to dost podobné jako když jsem četla třeba Pána Prstěnů, Harryho Pttera, nebo Planoucí lesy Věnuše... Prostě je to ten pocit, dky na tobě příběh zanechá svou stopu i po jeho dočtení a ty dychtíš zvědět více a nemůžeš své srdce odpoutat od toho co jsi právě prožila s hlavním hrdinou nebo jeho přáteli. Je to krásné, ale taky šílené, když nemůžu přestat myslet na to co jsme právě přečetla a jestli i další povídky z Birlenu budou mít takový náboj tak vůbec nevím kde skončím...

2 Jackie Decker Jackie Decker | 31. ledna 2009 v 8:07 | Reagovat

Tak mám birlen dočtený. Tedy vše co tam máš zatím publikováno budu se těšit na cokoliv dalšího :-)

3 Lomeril Lomeril | 31. ledna 2009 v 22:02 | Reagovat

To si asi počkáš. Momentálně jsem pohlcena Aldormou... Ale jsem ráda, že se ti to líbilo. Mám určitý nápad na jednu povídku, ale musím si ji nechat uležet.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama