Červenec 2008

Přehled jednorázovek

16. července 2008 v 13:18 | Lomeril
A pro přehlednost seznam jednorázovek a něco velice stručně o nich.
Jedna z nejstarších jednorázovek, těžká romantika. Před dvaceti lety chtěla jít za ním, ale zabránili jí v tom. Jak se rozhodne dnes, když má manžela a děti?
Sci-fi o tom, že všechno nemusí být takové, jak se zdá. Elias Beckett letí poprvé do vesmíru a poprvé vidí matičku Zemi.
Kdysi se bili dva muži o jednu ženu a ona se zachovala tak, jak by od ní nečekal ani jeden z nich. Nepříliš povedená historicko-romantická povídka.
Ano, inkvizice upalovala nevinné. Ale co skuteční čarodějové a čarodějky? Co když existovali? Jak by se jim žilo ve světě neustálého pronásledování?
Skotsko kdysi bývalo svobodné a dodnes na to nezapomnělo. A nezapomnělo ani na bitvu u Cullodenu, kde ztratilo všechnu naději. Toto je příběh cullodenské tragédie, ale i příběh služky Betty Burkeové, která, stejně jako její země, přišla o všechno.
Heroická romance s hořkosladkým koncem, zasazená v exotickém prostředí. John miluje Tony. Tony miluje Ralpha. Ralph nenávidí Johna a miluje Tony. A všechno je ještě daleko složitější.
Školní slohovka, psaná na téma "Můj den v antické době" Ale také by se dala vystihnout podtitulem "aneb Jak to všechno začalo"
Znáte takové ty teplé víkendové dny, kdy se vám nechce dělat nic, jen si sednout někam ven a poslouchat a dívat se a užívat si? Já je přímo miluju. A v jeden takový den se mi stala zvláštní příhoda. Psáno podle skutečné události.
Taky starší kousek, taky jeden z těch míň povedených. Její jméno je naděje. Zemře tedy opravdu poslední?
Taky nic moc, já prostě romantiku neumím. Shane odešel do války a Reese zůstala sama, s dítětem. Uplynulo sedm let a Reese stále čeká, jestli se její Shane vrátí.
Jedna vypisovačka. Bylo mi smutno, tak jsem prostě začala psát. A vzniklo z toho tohle.
Srdcové eso je něco jako Povídkářa, taky vypisovačka, ale trošku úvahovější... a neříká tolik, co se stalo.
World doesn't deserve grief...it deserves love. To je stále heslem mého blogu a povídka je k tomu vlastně trochu uměle dolepená. Tichomoří, zamilovaný pár a hrozba visící ve vzduchu.
Vlastně převyprávění divadelní hry naší třídy. Příběh tedy není můj, ale patří celému divadelnímu spolku Za školou. Je to příběh jednoho amerického vězně, který udělal osudovou chybu, a také je to příběh o tom, jak se rozpadla mafie v Baltimore.
V téhle povídce je napětí, nebezpečí a hlavně poměrně nečekaný konec. Hlavní hrdinové dostanou tentokrát pořádně zabrat...
Volné pokračování povídky Rozvratitel státu, kterou najdete v povídkách na přání. Hrdinkou je Petrova mladší sestra Jana, která se musí vyrovnat se smrtí svých dvou bratrů a je postavena před zásadní rozhodnutí: pomůže mladému muži, který se jednoho dne objeví v jejím domě, nebo radši přijme ochranu nového prezidenta i jeho nabídku?

Děti Birlenu

13. července 2008 v 13:11 | Lomeril |  Děti Birlenu
Děti Birlenu jsou můj nejrozsáhlejší projekt.
Birlen je země, o níž se víc dozvíte na deti-birlenu.blog.cz Hlavně se tam odehrává spousta mých povídek, z nichž všechny zatím publikované najdete právě zde.
Jsou to tyto:
Válka skončila, ale zástupcům birlenské provincie Rocolsko se to nelíbí, protože tím přicházejí o skvělou příležitost získat nezávislost. Proto se rozhodnou pro velice nebezpečný a odvážný krok.
Ymelion a Haimal jsou lovci lidí a jednoho dne přijdou na stopu něčemu velice nebezpečnému a velice podivnému. Začíná závod mezi nimi a nejlepším soupeřem, kterému se kdy postavili, závod, který prověří jejich vynalézavost a nervy tím nejtvrdším způsobem.
Dokončeno, rok 2007.
Rytířská romance, inspirovaná knihou Ohněm a mečem od Henryka Sienkiewicze. Rytíř Yaln se jednoho dne setká s dívkou, která je předurčena pro prince. Od první chvíle je jasné, že začal příběh, o kterém se bude zpívat ještě o mnoho desítek let později. Dva milenci, rozděleni válkou, aniž by věděli, jestli se ještě setkají, a nedobytná pevnost, obležená vzbouřenci, jejíž obránci mají nepatrnou naději na přežití.
Dokončeno, rok 2006.
Arapeh, syn birlenského vyslance, a jeho věrný vlk Šedák přišli ke kočovníkům na králův rozkaz. Arapeh má tvrdou hlavu a neobyčejnou schopnost zamotat už tak dost zamotané události. Změní tím život nejen sobě, ale i kočovnickému náčelníkovi Morčkovi a jeho dceři Dalje. A jak řekl Morček, někdy si s námi náhoda a staré povídačky zahrají pěknou hru.
Dokončeno, rok 2007.
Kdysi dávno, ještě než se kmeny sjednotily pod vládou jediného krále, býval pravou rukou každého knížete jeho bard. Jeden z nich, bard Lyden, vypráví svůj příběh. Seznámíme se s bardy a pěvci, uvidíme jeho očima pouštní oázu, ve které se stal bardem, i bitevní pole a budeme svědky toho, jak spalující může být vášeň.
Dokončeno, rok 2007.
Avun, přestože se narodil do šlechtické rodiny, je loupežníkem. Avun dokáže milovat i nenávidět. Je zásadně nespokojený s vůdcem jejich bandy, rád by se jednou pomstil muži, který může za jeho nezáviděníhodnou situaci, a zároveň by chtěl tak nějak normálně žít. Jenomže po jednom přepadení jistého kočáru se věci dávají do pohybu a nikdo už je nedokáže zastavit.
Nedokončeno, rok 2008
Příběh Jafriho Nisijského, mladého Jestřába, který se zdál zrozen pro velké úkoly. Sledujeme jeho cestu od dětství, přes první bitvy, až k poslednímu osudovému zvratu v jeho životě. Jsme svědky Jafriho první lásky, jeho zklamání i selhání. A všechno nám vypráví sám Jafri.
Nedokončeno, rok 2009
Velice volně navazující na Operaci Rocolia. Uplynulo několik let a Ymelion se konečně usadil. Haimal zůstala velice osamělá, i když má nového spolupracovníka, jemného a nezkušeného Welmonta. A právě kvůli své osamělosti udělá chybu, za kterou musí zaplatit. Z lovce se stává lovná zvěř.
Pozastaveno, rok 2008.

Kapitolové povídky

13. července 2008 v 11:07 | Lomeril |  Ostatní novely
DOKONČENÉ, STARŠÍ
- povídky, se kterými jsem začínala svou kariéru. Omluvte horší kvalitu.

Alec Loffer, jeho sestra Julie a jejich přátelé Kevin Henderson a Christina Ransomová obhajují své právo přežít ve světě, kde vládne anarchie. Ve světě, kde nesmí nikomu věřit ani s nikým soucítit. Ve světě, kde každý musí bojovat a vítězit, protože prohra znamená smrt. A pak se jednou setkají s malou opuštěnou holčičkou, která jim přínáší naději na život v zemi, kde ještě vládne pořádek. Naději na konec doby strachu...
Fiktivní budoucnost, dobrodružné. Dokončeno, rok 2007

Pierre a Filip Larenovi jsou napůl Francouzi, napůl Indiáni. Ve chvíli, kdy jejich otec byl navždy umlčen, aby neprozradil, co věděl o novém kanadském guvernérovi, se oba bratři rozhodli, že začnou znovu. Potkají skupinu Angličanů, kteří chtějí založit osadu, ve které budou žít přísně podle biblických zásad, a rozhodnou se k nim připojit. Chtě nechtě se zaplétají do problémů, které si osadníci vezou s sebou ze Starého světa. Veselý pastor Owen, křehká Sofie Coxová, její tvrdohlavý otec Steven a okouzlující Tiffany Darknererová jsou lidé jako všichni ostatní. Ovšem nad rodinou Coxových se stále vznáší stín dívky, která zemřela ještě v Anglii...
Romantika, dobrodružné. Dokončeno, rok 2006, od r.2010 v rekonstrukci

Volně navazuje na Osadu čistých duší. Armel Moreau a jeho nevlastní sestra Elaine Merciérová jsou nuceni opustit rodnou Francii a odstěhovat se do Kanady. Když se tam setkají se starým známým z Francie, otvírají se jim dvířka k novému životu, ale zároveň se zaplétají do složitých vztahů osady Airelleville. Brzy se na ně začnou valit události tak rychle, že už nemají čas přemýšlet nad tím, jaký kdo ve skutečnosti je, mohou jen bojovat o život.
Romantika, dobrodružné. Dokončeno, rok 2008.

Lavinii je šestnáct a má pocit, že je to jen obyčejná holka, dokud se nesetká s Velvrikem, princem Měsíce ze Země naděje a touhy a zjistí, že je jedinou nadějí jeho světa. Začínají se odvíjet dvě příběhy, velice těsně spojené. Lavinie musí přijmout dědictví po své matce a zároveň Degrik, princ Slunce a vládce Země naděje a touhy, s hrůzou očekává souboj, který rozhodne o osudu všech.
Dokončeno, rok 2006.

Od Dědictví ohně uplynuly čtyři roky a Lavinie si moc přeje vrátit se zpátky. Ovšem když se jí její přání splní, zjistí, že je všechno úplně jinak, než si představovala. Musí se vyrovnat s překážkami na každém kroku a překonat ty vnější, i ty, které staví sama sobě.
Dokončeno, roky 2006-07

Catherine musí opustit odlehlý ostrov, na kterém byla vychována, aby se u dvora setkala se svými příbuznými. Ve společnosti Simona, hraběte z Pembroke, se vydává na cestu, která pro ní znamená naprostou změnu. Pavučiny intrik na ni už čekají a Catherine se do nich nesmí chytit, pokud má Anglie přežít. Pokud Catherine selže, čeká její zemi daleko horší osud než válka Růží, která je na spadnutí.
Fantasy, historické, romantika, dobrodružné. Dokončeno, rok 2008

NEDOKONČENÉ
- povídky, které jsem nedokázala dovést ke zdárnému konci

Hranice možností se posouvají kupředu. O tom se Sylvia Ruthfordová přesvědčila na vlastní kůži, když dostala možnost zkoumat neprozkoumané a pokusit se o doposud nemožné. Co ji potká na planetě, kde nefunguje žádný z vynálezů, na které je zvyklá? Jaká tajemství skrývá planeta s poetickým názvem Miltonie? A když se věda rozhodne oživit mýtus, kam se vlastně poděl pojem "nemožné."
Sci-fi, dobrodružné, možná náznak romantiky (ale jen náznak, slibuji). Rozepsáno, rok 2010


Arkan Danwald je na cestě stát se nejmocnějším mágem světa. Jenomže právě to "na cestě" je jeho hlavním problémem. Jeho moc přitahuje patolízaly i nepřátele jako staré maso mouchy. Nastává boj o moc, kde se Arkan musí učit za pochodu. Jenomže Arkan má jednu nespornou výhodu - on ví, co si lidé kolem něj myslí.
Fantasy, doufám, že psychologické. Rozepsáno, rok 2009.

Příběh mladého muže beze jména, tvrdého, nelítostného bojovníka, originálního filozofa a člověka lapeného mezi dvěma světy. A kupodivu všechny tyhle osoby jsou jeden a ten samý člověk. Když má člověk na výběr mezi dvěma extrémy, jak posoudit, který z nich představuje menší zlo? Nakolik je člověk obětí okolností a nakolik si svůj osud určuje sám? A hlavně, jak poznáte, která strana je ta dobrá?
Psychologicko-filozofické, dobrodružné, prvky sci-fi. Pozastaveno, rok 2010