Fantóm John - část druhá

7. května 2008 v 15:39 | Lomeril |  Kratší povídky
Druhá část příběhu.

"Tony!" zazněl mezi kachlíčkovými stěnami velebný bas.
Tony vstala a jako omámená kráčela k pánským záchodům.
"Tony!" zavolal Ralph.
Dívka se zastavila.
"Jsi má. Mám tvůj slib, tvou zástavu," řekl Fantóm John.
"Jsem tvá. Máš můj slib, mou zástavu," zopakovala poslušně.
"No tak, kotě, já tě mám rád," objal ji zezadu Ralph.
"On mě má rád," špitla Tony.
Od pánských záchodů se vynořila bělostná postava. Ralph pustil Tony a postavil se před ní. Fantóm držel ruce za zády a oči barvy modrého čistícího prostředku žhnuly nenávistí. Tony se hrůzou sotva držela na nohou, zatímco Ralph byl odhodlaný neprodat svou kůži lacino.
"Nech ji být!" rozkřikl se na Fantóma.
"Jakým právem mi upíráš tu, která se mi sama přislíbila?"
"Právem toho, kdo střeží její srdce. Ona miluje mne a tebe se jen bojí!" odpověděl Ralph nebojácně.
"Řekla ti snad, že s tebou zůstane navždy?" vysmíval se Fantóm.
"Ano," vystrčil Ralph bojovně bradu kupředu. Osten z chirurgické oceli vyzývavě čněl Fantómovi navzdory.
Fantómův posměšný škleb se změnil v grimasu nenávisti. Náhle zaútočil, bez předchozího varování, jako had. Udeřil ho do obličeje tím nejhorším, co na veřejných záchodcích lze najít. Jen někdo tak podlý, krutý a zrazený jako Fantóm John by byl schopen něčeho takového. Ralph se sesunul k zemi. Tony vykřikla a omdlela, pak se ve vteřině zase probrala, objala bezduché tělo svého milence a dala se do pláče. Fantóm stál nepohnutě a ve svěšené ruce stále držel mokrý hadr, tu osudnou zbraň, která zapříčinila pád Tonyina rytíře.
"Ralphe, lásko, prosím! Slíbil jsi mi, že se mnou půjdeš na ten koncert Iron Maiden! To mi nemůžeš udělat! Já tam s nikým jiným nepůjdu! Ralphe, miluji tě!" vykřikla v slzách.
Fantóm John, který k ní zrovna chtěl jít, se zarazil.
"Skutečně ho miluješ?" zeptal se obezřetně.
"Víc než svou práci," odpověděla a rozhlédla se po záchodcích.
"Tedy i víc než mne?"
"Ano," zašeptala ve svém dokonalém zoufalství.
"Kde je můj čistící prostředek?" zvedl rozhodně hlavu.
"V úklidové místnosti, mezi toaletním papírem a mopem," splynulo dívce ze sinalých rtů.
Fantóm zmizel, ale za chvíli se vrátil. V ruce držel zlatou láhev, vykládanou drahokamy.
"Odcházím, nejmilejší, odcházím hledat novou Tony, která bude hodná mé lásky a mého umění. Žij blaze, nejmilejší, a važ si oběti, kterou jsem pro tebe vykonal. Pracuj tu dál, nikdy se ti nedostane vděku za to, co pro blaho lidstva děláš. To je kletba všech, kteří si tuto cestu zvolí," pronesl a vydal se k pánským záchodkům.
Tony vyběhla za ním. Nevěděla, co by mu řekla, ale jen viděla, jak vstupuje do záchodové mísy v kabince mimo provoz. Věnoval jí poslední pohled, oči barvy modrého čistícího prostředku zalité slzami, pak zatáhl za splachovadlo a zmizel.
Vrhla se k míse, ale už neviděla nic, jen zčeřenou hladinu. Chtěla zavolat, ale nevydala ze sebe ani hlásku. Zdálo se jí, že z neprobádaných hlubin kanalizace se ozvalo vzdálené zabublání na rozloučenou. Sesunula se na zem a zajela si prsty do vlasů.

Bylo by příliš kruté přidat ke všem útrapám, které Tony a Ralphovi život přichystal, ještě svatbu a jsem ráda, že v tomto ohledu vás nemusím zklamat. Tony a Ralph spolu žili na psí knížku ještě mnoho roků. Asi tak tři.
Památka Fantóma Johna z paměti Antonie Dalily Proper-Gringardové nikdy nevymizela. Byl výjimečný mezi lidmi i mezi fantómy. Už o něm nikdy neslyšela. Možná, že o něm něco věděla lady Vanessa, ale ta se držela své zásady a nic neprozradila. Nám nezbývá než doufat, že našel novou Tony, která ho upřednostnila přede všemi ostatními muži a že někde mají záchodky, které společně opatrují a díky nim je svět zase o něco šťastnější.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Míša Míša | 15. května 2008 v 16:29 | Reagovat

Ahoj,je to hezký.Neber to jako reklamu,ale jestli chceš,tak se podívej ke mě na blog.Je tam soutěž o nejlepší příběh,téma je libovolné,tak jestli máš zájem napiš.

2 Václav Smejkal Václav Smejkal | E-mail | Web | 19. května 2008 v 17:35 | Reagovat

dík za článek protože já  si ho skopčim a napiš mi na email a  fak dík za ten článek a kolik ti to trvalo minut?????????? to jsem zvědavej

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama