Den IV.

15. června 2007 v 20:39 | Lomeril |  Doba strachu
Cesta vede do Brightonu...

Den IV.
Alec kdysi Kevinovu sestru Bree bezhlavě miloval. Byla to veselá dívka a velice pohledná. Taková, co se ve světě neztratí. Za dob před převratem spolu chodili do třídy a tak se po převratu vlastně seznámil s Kevinem. Hendersonovi s nimi bydleli v doupěti a nějakou dobu to byly dva páry - Kevin a Julie, Alec a Bree. Až do té osudné noci, kdy Bree odešla z domu. Nikdo se nikdy nedozvěděl, proč to udělala. Snad jí někdo zavolal nebo poslal vzkaz, ale nikdy neměli důkaz, že by se něco takového stalo. Už se nevrátila. Kevin našel její mrtvolu, ale zakázal Alecovi a Julii k ní chodit. Pohřbil ji sám a je zavedl až ke hrobu. Alec se neodvažoval domýšlet, co s ní udělali. Nad tím hrobem si Alec přísahal, že na ni zapomene a docela se mu to dařilo. Nebo si to aspoň myslel, ale spíš jen vzpomínky a bolest uzavřel někde na dně svého srdce a nedovoloval jim se ukázat.
Jenže teď tu byla Christina a Alec se zase nevyznal sám v sobě. Radši proto nepřemítal nad něžným pohlavím a šlapal dál. Do Brightonu došli až za stmívání. Skoro nebylo vidět, protože bylo zataženo a celý den se schylovalo k bouřce. Přesto byli pevně odhodlaní najít Jacka Wilsona ještě ten den. Pohybovali se opatrně, zbraně venku a nervozita z nich přímo sálala. Zvlášť Christina sebou škubala při sebemenším podezřelém zvuku, ale vedla je k dokům. Sotva ale přišli k bráně k dokům, ozval se psí štěkot a přiběhli dva statní vlčáci.
Za chvíli uviděli světlo a přišel statný prošedivělý muž s lucernou. Někde v dálce zahřmělo a na Steffiinu ruku dopadla první kapka.
"Kdo jste a co chcete?" zabručel muž.
"Jmenuji se Alec Loffer, tohle je moje sestra Julie a moji přátelé: Kevin Henderson, Christina Ransomová a Stephanie..."
"Mavericková," napověděla mu Steffi.
"Ano, Stephanie Mavericková. Její matka dostala dopis, ale je bohužel mrtvá. Proto chceme dostat Steffi do Sardinské republiky k jejímu otci a pokud nám to povolíte, tak tam i zůstat."
"Počkej, není to náhodou dcera Andyho Mavericka?"
"Jo, to je můj táta," přikývla Steffi.
"Andy Maverick je nejznámější a nejlepší podloudník, kterého v Sardinii mají."
"Podloudník? Zločinec?"
"Ne, kdepak, podloudníci jsou námořníci, kteří na pevnině shánějí potřebné věci pro republiku. Mátě štěstí, sem připlují už zítra a odvezou vás do Oristana. Ale to jsem kus nezdvořáka, že vás nechám stát takhle na dešti! Pojďte dovnitř!" řekl a odemkl bránu.
Mezitím, co mluvili se totiž dalo do deště a hřmění a vzdálené blesky slibovali, že to je teprve začátek. A tak, když pospíchali do sucha, si nikdo nevšiml nenápadné postavy, která celou dobu stála opodál a pozorovala je. Teď teprve se odlepila od stěny a zmizela v ulicích.
To už ale malá výprava seděla v teple a Jack jim uvařil čaj. Povídali si a Julii přitom neušlo, že je Jack zkouší, jestli je může bez starostí pustit do Oristana. Tiše se usmála musela se obdivovat obratnosti a nápaditosti jeho otázek. Pochybovala, že si toho všiml ještě někdo jiný.
Pak začal Jack vyprávět. On sám shromažďuje zboží pro republiku a přijímá lidi, kteří se tam chtějí dostat. Přijíždí sem podloudnická plachetnice jménem Giustizia s posádkou tvořenou kapitánem, prvním důstojníkem, lodníkem, plavčíkem a dvoučlenným ozbrojeným doprovodem, který je v případě potřeby schopen nahradit lodníka a plavčíka. Steffiin otec mezi nimi není, ten jezdí výhradně do Turecka. Jako obyvatelé celé Sardinské republiky je i posádka Giustizie složena ze všech možných národností. Kapitán Steinbauer je stárnoucí Němec a uvažuje o odchodu. Tím pádem by loď připadla mladému a nadanému arabskému důstojníkovi, který se narodil v Asuánu a hlásil se ke kmeni Banu Kanz, který kdysi vládl Hornímu Egyptu. Lodník pochází ze Španělska a plavčík z Itálie. Ozbrojený doprovod se sestává z Izraelce a Angličanky.
V Sardinii samé to vypadá obdobně. Prezident je sice rodilý Sardiňan, ale premiér je už Francouz. V Oristanu se začínají vytvářet čtvrti toho či onoho národa. Naštěstí z toho zatím nejsou nepokoje, když se pominou neustávající hádky mezi Židy a muslimy. Ovšem nikdy to nepřekročilo úroveň slovních potyček. A první důstojník Giustizie se s jejich vojákem snáší docela dobře.
Nakonec je Jack zahnal spát. Chlapce do jedné místnosti, dívky do druhé. Julie a Steffi už spaly, když za Christinou přišel Alec.
"Půjdeš na chvíli ven?" zašeptal.
Vstala a sedli si na chodbu.
"Promiň, že tě takhle vytahuju z postele, ale potřeboval jsem si popovídat. A taky ti něco říct. Víš, že Kevin měl sestru?"
Zadívala se na něj překvapeně.
"Ne, to nevím. Kde je?"
A tak jí Alec vyprávěl celý Breein příběh. Když skončil, měl v očích slzy.
"Už chápu, proč si mezi vámi občas přijdu navíc. Jsem pátá, ne čtvrtá," řekla Christina smutně, s přídechem hněvu.
"Ne, Chris, to ne. To bych ti to všechno neřekl. Ale ty to musíš vědět, abys pochopila... abys pochopila plný dosah toho, co ti chci říct. Mám tě rád, Chris, daleko víc než jen jako kamarádku. Nevím, jak bych přežil, kdybych tě ztratil," zašeptal. Během řeči ji chytil za ruce a díval se jí do očí.
"Mám být náhražkou za Bree?"
"Bree je mrtvá, tak ji nech spát. Zapomeň na ni stejně jako já. My žijeme a můžeme být spolu. Záleží jen na tobě."
Povzdechla si a podívala se někam za jeho hlavu. Chvíli mlčela a bylo vidět, že bojuje sama se sebou. Pak se usmála.
"Tak dobře. Ať je po tvém."
Objal ji a pak ji opatrně a nesměle políbil. Další tři hodiny pak seděli na chodbě a povídali si o všem možném, hlavně o vzájemných citech. Vyšlo najevo, že Christina měla tou dobou Aleca ráda už skoro čtyři měsíce. Připomínali si i úplné hlouposti a smáli se jim, dokud nešli spát a to šli až ve chvíli, kdy už vážně neudrželi víčka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Veracity Veracity | Web | 16. června 2007 v 14:05 | Reagovat

božíí..rychle pokračování :o)

2 Jackie Decker Jackie Decker | Web | 17. června 2007 v 18:32 | Reagovat

Barko, ty jsi mne rozesmála. Píšeš jak Rowlingowá. Děláš s hlavních hrdinů debili :-). Žijou v tý době už nějaký čas. Vědí že musí být extrémě opatrní a přece vyřvávají v noci v nepřátelském městě kam jednou a za kým. A ještě k tomu ke člověku o kterém si ani nemohli být jisti zda je to ten kterého hledají. A to pomíjím pravděpodobnost toho že by nna něho tak rychle narazili :-)

3 Jackie Decker Jackie Decker | Web | 17. června 2007 v 18:39 | Reagovat

Nevím taky jestli by Alec všechny své do té doby skrývané city vyšli tak najednou. Ale chápu že jí to chtěl říct. Nemyslím však že by dokázal na Bree zapomenout, i když to Christině řekl :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama