Kapitola III. - Strážce

31. prosince 2006 v 13:48 | Lomeril |  Jiskra Slunce
Tož tu mám další kapitolu Jiskry, aby Eillen neřekla, že to sekám. Vztahy se ještě trochu vyhrotí...

Kapitola III. - Strážce
Zarazila se. Co to ten chlap mele?
"Proč by to nešlo?" zeptala se.
"Tenhle úkol je už zadaný," odtušil Stařec.
"Ale, ale! A kdopak?"
"Já."
"A proč vy a ne já?"
"Vy jste moc impulsivní, příliš emotivní. Jste mladá a nezkušená. Pro mne to bude vyvrcholení celoživotního díla, kterému jsem obětoval všechno. Znám toho protivníka, už jsem se s ním utkal."
"Já taky!" skočila mu do řeči.
"Ale neporazila jste ho."
"A vy snad ano?"
"Ano."
"Asi ne dost, když nás tu ještě obtěžuje!" vyjela už napůl nepříčetně.
"Nezničil jsem ho, jen porazil. Pořád jsem ale udělal víc než vy."
Lhostejnost, se kterou to říkal, ji doháněla k šílenství. Nadechovala se, aby mu něco pěkně od plic odpověděla, když zasáhl Khol:
"Tak dost!" zaburácel, "Ty se uklidni, Lavinie, tohle řešte někde jinde, kde nebudete zdržovat dalších šest lidí od jejich práce. Ještě je tu jeden problém, který musíme vyřešit."
"Jaký?" zeptal se Podskalský.
"Lidé, kteří se chtějí dostat do Laviniina světa."
"Pochytat a vsadit do vězení," navrhl Erlis.
"Na tohle je jenom jedno řešení," řekl Stařec.
"Ano?" zavrčela Lavinie.
"Uvědomit strážce průchodu a pak ho zničit."
Lavinie se neovládla a vykřikla. Pokud ten průchod zničí...Dean, Kail, táta...už nikdy...
Neschopna souvislé myšlenky vrtěla hlavou.
"Ne, to nemůžete...ten průchod existuje už staletí..."
"To je omyl. Vznikl sotva před třiceti lety. To strážce ho vytvořil, on a tady Flis," ukázal na Podskalského.
Lavinii už to nedokázalo ohromit. Když sem šla, chovala maličkou naději, že bude moct občas na chvíli zajít za Kailem a Deanem. Moc si to přála, ale pokud průchod zničí, nikdy to nebude možné. Pak si ale vzpomněla na Kholova slova:
Pět, šest lidí je průchod ještě schopen zvládnout, ale kdoví, co by se stalo, kdyby se ve tvém světě objevila stovka lidí od nás.
Musí to být, kvůli oběma světům. Nesmí kvůli sobě zničit bezpečí otcova světa. Spolkla svoji bolest a řekla:
"Půjdu uvědomit strážce."
"Nic před ním netajte, pověz mu všechno, co víte. Koho si vezmete s sebou?" zeptal se Stařec.
Rozhlédla se. O Starci nepřemýšlela ani minutu, Khola a Sebonai nemohli v Layhelardu postrádat, Trenu také ne, Podskalský byl na cestu starý, Nilsu s sebou brát nechtěla a tak jí zbyla jediná možnost, která se jí vlastně docela zamlouvala.
"Pokud bude chtít, tak Erlise."
Všechny pohledy se obrátily k mladíkovi, sedícímu vedle Nilsy.
Erlis se zhluboka nadechl a řekl:
"Půjdu."
"Dobrá, vyražte okamžitě. A až půjdete zpátky, můžete vzít nějaké jídlo," řekl Stařec.
Lavinie vysekla drobnou poklonu a odešla. Erlis šel hned za ní. Jakmile opustili pokoj, mladík se k ní otočil:
"Neříkám, že se moje sestra chová vždycky správně, ale to, co jsi udělala, bylo dost podlé. Nečekal jsem to od tebe, to teda ne. Budu tě chránit, protože ať si Stařec říká co chce, jsi naše naděje, ale Nilsu nech na pokoji!"
"Ona mě obviňuje ze smrti mého přítele, ale já za ní nemůžu! Chápeš to? Jak by ti bylo na mém místě? Já vím, že ho milovala, ale pro mě to byl po Velvrikově smrti jediný přítel! Nilsu jsem měla vždycky ráda, ale on mi rozuměl a chápal. Byli jsme jen přátelé, ale bez něj nedokážu bojovat. Sama ne. Byl mi oporou a já jemu, bylo to tak snad odjakživa. I když se mnou nebyl, snažila jsem se dokončit úkol kvůli němu! Láska k zemi a lidem přišla až později. Nejdřív jsem šla, protože jsem věděla, že mi důvěřuje. A ona mě viní z jeho smrti! Chápeš to?" vmetla mu do tváře.
"A co to s tím má co společného?" zeptal se nechápavě.
Tvář se jí zkřivila napůl hněvem, napůl pláčem. Chvíli to vypadalo, že na něj začne křičet, ale pak ho prudce udeřila do tváře a utekla. Když se k němu otáčela zády, zaslechl přidušený vzlyk.
Druhý den zrána, když odjížděli, zase vypadala, jako kdyby se nic nestalo, snad jen mírně zarudlé oči prozrazovaly, že plakala. Erlise její ledové mlčení zaráželo snad víc, než výbuchy hněvu a pláče. Cítil se jako člověk, který sáhnul do ohně, a zjistil, že je studený. Lavinie téměř nepromluvila, nedívala se na nikoho konkrétního, prostě prošla chodby a namířila si to ve stopách jejich výpravy. Erlis šel za ní a chvílemi jí sotva stačil.
Důvod byl prostý: Lavinie mu vylila svoje srdce, čekala, že ji pochopí a podpoří ji, že jí pomůže obnovit její přátelství s Nilsou, ale on ji nepochopil. Vůbec mu nedošlo, co se mu snaží říct. Byl jí sympatický, hledala v něm náhradu za Degrika, přítele, podporu, pomoc a on ji zklamal. Už nechtěla další bolest a proto se uzavřela do sebe. Pokud se k ní nikdo nedostane, tak ji nezraní. Jiné východisko neviděla. Snad k sobě jednou někoho pustí, ale bude to až za dlouho. Teď je sama, má jen sebe. Zase si vzpomněla na Velvrika. Kéž by byl s ní!
Jenže tu není! okřikla se. Musíš si poradit sama. Jímala ji hrůza při pomyšlení, kolik toho bude muset zvládnout bez pomoci. Až se vypořádá s Nilsiným nepřátelstvím, Erlisovým nepříliš vstřícným přístupem a Starcovou nedůvěrou a umíněností, čeká ji Nesvětlo, jako temný útes, o který se roztříští plavci, kteří přežili rozbouřené moře.
Proto byla tak tichá a smutná, vždyť kdo by nebyl? Ale daleko horší než všechny její problémy bylo vědomí, že nemá nikoho, komu by se mohla svěřit, nikoho, kdo by ji utěšil a pomohl jí. Jistě, byl tu Podskalský, ale ten pro ni byl příliš vzdálený, příliš nadřazený. Potřebovala někoho bližšího...někoho jako Erlise...
Bylo kolem poledne, když dorazili k průchodu.
"Tak poslouchej, budeme muset kus plavat pod vodou. Máš lano? Výborně, tak si ho uvaž kolem pasu, já tě povedu. Připraven? Skvěle, nadechni se a jedem."
Proplout známou cestou nebyl problém, ani vylézt na místě, kam myslela, že se už nepodívá. Slyšela Erlise užasle vydechnout, ale nevšímala si toho. Zamířila rovnou do Kailovy pastušky. Ovčáka nezastihli, ale setkali se s Deanem.
"Lavinie! Co tu děláš?" užasl mladík.
"Přináším zlé zprávy," odpověděla.
Začala mu vyprávět, co všechno se v Zemi naděje a touhy stalo, ale po chvíli přišel Kail a tak musela začít od začátku, ještě jim představil Erlise a pak mluvila o celé situaci, o Starci, Kholovi, Sebonai, Nilse, Podskalském a Treně.
Když zmínila léčitelku, Kail se usmál:
"Ach Trena! Víš, ona bývala zamilovaná do Starce a stále ho má ráda, jako jediná. I on ji kdysi miloval, když to ještě uměl. Ale pak se z něj stalo, co se z něj stalo a jejich láska byla zmařena. Smutný příběh a asi bych vám ho neměl říkat, ale myslím, že to mnohé vysvětlí."
"Je to zvláštní, že ho někdo může mít rád a ještě zvláštnější je, že on taky kdysi miloval," řekla pomalu Lavinie.
"Ale ještě jsme neřekli to hlavní," ozval se Erlis. Od chvíle, co vstoupil do Laviniina světa, promluvil poprvé, snad se cítil příliš cize, nebo měl prostě co dělat, aby se vyrovnal se všemi těmi dojmy.
"Ano, jistě," odpověděla Lavinie a cítila, jak se jí do očí hrnou slzy, "Kaile, Deane, musíme zničit průchody."
Dean vykřikl a vyskočil. Kail jenom sklonil hlavu. Tahle pokorná, smutná reakce byla svým způsobem horší.
"Dva ze tří už zanikly, nikdo je nikdy nepoužil. Jak chcete zničit ten třetí?" řekl starý ovčák potichu.
"Z druhé strany zavalit," odpověděla Lavinie.
"Dobrá a já z této strany zničím magickou podstatu, aby ho nemohl použít někdo, kdo by odstranil zával."
"Díky, Kaile," řekla a objala ho.
"Už běžte!" vybídl ji jemně, "Nezdržujte se tu."
Náhle Dean přešel ke skříňce, kde uchovávali cennosti a peníze a něco odtud vyndal.
"Tohle jsi tu zapomněla," řekl.
Byl to řetízek s přívěškem ve tvaru bílé hvězdy, který kdysi dávno dostala od Vládce Slunce za zahnání Nesvětla. Jeho největším kladem bylo, že když ho měla na krku, nedokázala propadnout zoufalství. Vděčně se na něj podívala a ani nemusela děkovat slovy. Pochopil a smutně se na ni usmál.
"A pokud můžete, řekněte tátovi, co jsem musela udělat a proč," požádala je ještě, než společně s Erlisem odešla. Navždy.
Nikdo si neokáže představit nesmírné úsilí, se kterým přemohla svoji bolest a opustila otcovu zemi. V jeskyni řekla Erlisovi:
"Běž o kus dál a schovej se!"
"Proč?"
"Uvidíš. Běž, ať se ti nic nestane."
Když se ujistila, že je mladík v bezpečí, zvedla ruku a vytrysklo z ní světlo. Prozařovalo celou její postavu a vybuchovalo kolem zvednuté ruky ve zlatých krůpějích. Vzápětí se strop jeskyně s rachotem zřítil. Erlis vykřikl a chtěl běžet k ní, ale uvolněné balvany se kutálely proti němu a musel se schovat. Když se konečně zase narovnal, viděl, že kameny padaly kolem ní a ona sama je netknutá. Seděla mezi sutinami s hlavou v dlaních a otřásala se tichými vzlyky. Na víc se nezmohla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eillen Eillen | 2. ledna 2007 v 18:16 | Reagovat

Moc se mi to líbilo. V téhle kapitole jsi dobře psala pocity a vtáhla jsi mě úplně mezi postavy. Myslím, že je to zatím tvá nejlepší kapitola z obou dvou částí této povídky.

2 Colleen Colleen | Web | 7. ledna 2007 v 20:28 | Reagovat

Tak a teď čekám na daší kapitolu :) Souhlasím s Eillen, moc dobrá kapitola... i když možná ta první se mi líbila zatím nejvíc...

3 Tosi Tosi | 10. ledna 2007 v 18:45 | Reagovat

Tato kapitola je podle mě nejlepší z obou řad příběhů o Lavinii.Jen tak dál! :-)

4 Georgeglalk Georgeglalk | E-mail | Web | 26. dubna 2017 v 3:07 | Reagovat
5 RichardExoth RichardExoth | E-mail | Web | 14. května 2017 v 23:18 | Reagovat

Сайт не указываем дабы не сочли за спам. Просто свяжитесь с нами и узнайте подробности либо запросите живую презентацию или встречу.

Наши контакты:
сайт - напишите нам, мы отправим Вам все контакты.
Qip (icq) - 248923748
Skype - maksimovgenya

Самый лучший клуб туристов на планете с 2 миллионами членов клуба, единственная фирма заработавшая 24 Оскар в туристическом бизнесе, лучшая туристическая фирма 2016 года в мире по версии World Travel Awards, корпорация входящая в ТОП-25 из 100 лучших в мире организаций в рейтинге Global 100 Direct Selling News на 2017 год, занимающихся прямыми продажами. Продолжает свою деятельность на территории России и развивает страны СНГ и предлагает Для Вас:

Вам доступны единственные, гарантированно самые низкие предложения на:
* туры все включено на любом континенте нашей планеты
* путешествия и морские круизы
* авиа перелеты любых авиакомпаний и из любых аэропортов мира
* гостиницы, отели в какой угодно части нашей земли
На наши услуги Вы имеете три гарантии лучших цен.

Многие из нас не один раз видели рекламный ролик различных туристических сервисов, которые одни будто бы сканируют доступные гостиницы и предлагают для Вас лучшую цену на гостиницы по примеру Trivaga, а совершенно некоторые сходные сервисы ищут Вам доступные билеты на самолет по якобы самой низкой стоимости, по типу Skyscanner либо Aviasales. Но никто из из них не говорит о гарантиях, все таки рынок туризма и авиа перелетов очень изменчив и тариф может меняться каждое мгновение. Вопрос, Вам вернутся Ваши суммы от Вашей переплаченой тарифа за авиа билет либо за отель если все таки цена окажется не самый лучший? И согласитесь это не удобно пользоваться различными сервисами для формирования или поиска для себя авиа билета либо заказа гостиницы либо отеля и уж тем более для поиска себе и своей семье и друзьям подходящего тура либо отдыха. Наш непревзойденный международный клуб путешественников предлагает для всех уникальный сервис, в котором Вы можете забыть о всех существующих неудобных сервисах по поиску авиа билетов, отелей и гостиниц, туров,  и всего списка туристических возможностей, как ни как вся мировая туристическая база находится у Вас под рукой, круглосуточно, 365 дней в году. Какой угодно самолет, любой отель или гостиница, любой музей, любые сафари, любые острова и развлечения. Для Вас это доступно в любое комфортное время по гарантированно низкой цене.

Какая из туристических компаний либо авиакасс готова предложить для нас нижеследующее?
* Если кто то найдет всякий авиа перелет меньше чем у нас, то получит 150 процентов от разницы в течение рабочего дня
* Если Вы найдете всякую гостиницу, какой угодно отель,  любой хостел ниже чем у нас, то возьмете 150 % от разницы в течение суток
* Если после приобретения Вашего билета на самолет и до момента Вашего  регистрирования на рейс  расценка на авиа билет подешевела в меньшую сторону (независимо от бронирования, к примеру месяц) то Ваш билет на самолет перебранируется по низкой цене, а разницу получите в течение 24 часов
* Если Вы найдете подобный нашему тур "All inclusive - Все включено" в любой на выбор корпорации мира дешевле чем у нас, то мы данный тур Вам презентуем

При этом нашим членам по желанию рекомендуется начать свой индивидуальный бизнес в течение нескольких минут, это:
* организовать свою личную туристическую холдинг-компанию
* развивать интересы корпорации в собственном городе либо в каком угодно интересующем Вас месте с выручкой во много раз  выше среднего
* для ценителей MLM бизнеса совершенная возможность развить свою бинарную команду
* для любителей командного бизнеса (от 2 до ... человек) идеальная потенциальность организовать свой туристический бизнес в различных городах, регионах, странах

Выручка при бизнес франшизе начинается от 1500 долларов США / месяц. Предела дохода нет.

В начале Мы учим и помогаем Вам продвигать Ваш туристический бизнес и Ваши структуры.

Стоимость за за пакет документов чисто незначительная, одноразовая и бессрочная. Окупаемость с одного компаньона в Вашей команде.
Ваш турбизнес переходит к Вашим детям и внукам.

А самое основное, что Вы присоединяетесь в нашу семью из 2 миллионов щедрых и позитивных людей с нашей земли и из разных областей бизнеса.

Мы официально действует в 30 странах мира, а так же развиваемся в Узбекистане (Самарканд), Армении (Ереван), Беларусь (Минск), Азербайджане (Баку), Киргизии (Бишкек), Грузии (Тбилиси), Молдавии (Кишинев), Казахстане (Астана), России (Москва), Приднестровье (Тирасполь), Украине (Одесса, Киев), Таджикистане (Душанбе).

6 Waltertyday Waltertyday | E-mail | Web | 22. května 2017 v 5:05 | Reagovat
7 WilliamFex WilliamFex | E-mail | Web | 22. května 2017 v 18:26 | Reagovat
8 DouglasTeamN DouglasTeamN | E-mail | Web | 30. května 2017 v 11:31 | Reagovat

$50 No-deposit Bonus   <a href=http://gomail3.pw>More info>>></a>

9 Normanzop Normanzop | E-mail | Web | 8. června 2017 v 15:53 | Reagovat

дельный вебресурс <a href=https://yandex.ru/maps/org/notarius_sitnikova_o_v_/1353074714?source=wizbiz_new_text_single>нотариус по субботам метро Крылацкое</a> - нотариус суббота Молодежная, выезд нотариуса в офис СЗАО.

10 RobertWit RobertWit | E-mail | Web | 8. června 2017 v 19:35 | Reagovat

მიმოხილვები და შედარება საიმედო და საუკეთესო Forex ბროკერებს http://fx-brokers-review.com/index_ge.html

11 MichaelJibly MichaelJibly | E-mail | Web | 18. června 2017 v 14:29 | Reagovat

Forex posredniki preveriti in razvrstitev http://fx-brokers-review.com/index_si.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama